Reklama

Reklama

Vladimír Čech

Vladimír Čech

nar. 25.09.1914
České Budějovice, Čechy, Rakousko-Uhersko

zem. 02.02.1992 (77 let)
Praha, Československo

Biografie (1)

Vladimír Čech se narodil jako Vladimír Přikryl 25. října 1914 v Českých Budějovicích. Začal studovat pražské gymnázium, kde si ho na základě konkurzu vybrali oba režiséři Vladislav Vančura a Svatopluk Innemann pro úlohu studenta Čermáka v dramatu PŘED MATURITOU (1932). O rok později si opět na něj vzpomněl Vladislav Vančura jako na tanečníka ve svém dalším dramatu NA SLUNEČNÍ STRANĚ (1933). Nedostudoval medicínu na Univerzitě Karlově (1933 – 1937) a současně… (více)

Zajímavosti (5)

V hlavní roli Oldřich Nový (1980)

  • Když se připravoval tento film, počítalo se samozřejmě s účastí Oldřicha Nového v titulní roli. Jeden z hlavních představitelů, Jiří Suchý, se ale nesměl objevit před kamerou, a tak od projektu ustoupil i režisér Rudolf Adler. Vladimír Čech, který natáčení převzal, nepozval před kameru ani samotného Oldřicha Nového a film natočil v podobě, jak ho známe. Vznikla tak slepenina příběhu a ukázek z filmů Oldřicha Nového. (Willy Kufalt)

Klíč (1971)

  • Hercům v hlavních rolích byl mimořádně navýšen honorář o 50 % za vysoce politickou angažovanost. Mimořádné finanční prémie obdrželi také režisér Čech, kameraman Huňka a členové výrobního štábu. (raininface)

Galerie (1)

Reklama

Režisér

Scenárista

Herec

Reklama

Reklama