Poslední souboj (2021)

Komorní milostné drama v historickém velkofilmu jaký umí natočit jen Ridley Scott.

Okupace (2021)

Dobrý.... ale škoda těch školáckých chyb ve výpravě. Pokud se děj odehrává v osmašedesátém roce během okupace naší republiky nemohl mít ředitel v peněžence dvacetikoruny vydané roku 1971 a stejně tak nemohl v kulturním domě viset plakát na divadelní představení Adrianina nit s datem premiéry 7.7.1977...že by pokus či záměr o nadčasovost?

Legenda Zdeněk Borovec (2022) (koncert)

Za mě nejkrásnější text, který Zdeněk Borovec kdy napsal jednoznačně "Dvě malá křídla tu nejsou" ve skvělém podání Heleny Vondráčkové. Aspoň já to tak mám. Původní píseň, kterou v originále nazpívala Roberta Flack a později ji po svém předělali Fugues, se českou verzí dostala do hloubi duše nejednoho posluchače. Aspoň já to tak mám. Smutné, ale nádherné.

Špunti na cestě - Únos (2022) (epizoda)

Ach jo! Ten Product Placement! Začerněné logo firmy Hamé na masové konzervě se jen tak hned nevidí. Daleko lepší by bylo vytisknout novou neutrální etiketu.

Duch - Pračka (2022) (epizoda)

Znak Audi přelepený černou izolepou? Originální způsob jak zneviditelnit Product Placement. To mě opět dostalo

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Opět výborný díl. Skvělá narážka mladého Kozáka (Kryštof Bartoš) na Ondřeje Vetchého: "Měl jsem jít večer do kina na Vetchého. Golet v údolí..."

Duch - Krysa (2022) (epizoda)

Dobrý i když ne zrovna originální nápad poněkud ubíjí křečovité zpracování. U nás opravdu akční scény, kterými seriál začíná, natočit neumíme... No a nemám slov k Product Placement... Škodovky se zalepeným kulatým znakem na kapotě hned tak neuvidíte. To je směšnější než kdejaká stupidní komedie.

Duna (2021)

Wau. Velkolepá nádhera ve všech směrech...