CANNIBAL

Krvavý Jatkař

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 8.3.2018  17:21
    Nikita (TV seriál) (2010)

Mizerný seriálový remake, u kterýho vlastně ani nevím, proč se jmenuje Nikita. V základu se spíš blíží seriálu Odpadlík, kde Lamas v roli Reinse taky přijde o svou drahou polovičku a následkem toho se stává psanec, který loví psance. V případě téhle Nikity je to stejný v bledě modrým, přijde o druha a stane se psancem co loví psance - Divizi. Takže v základu opět originálnost je na pendrek. Příšerně se navíc seriál vleče, takže jsem hromadu dílů musel přeskakovat, jinak bych se z toho asi zbláznil a přesto jsem byl pořád v obraze. Často bylo i pokračování snadno předvídatelný. Jen trochu se to zlepšilo až ve čtvrté sérii, ale poslední díl byl nesmyslně překombinovaný. Výběr herců je zde až na Maggie Q taky kapitolou sama osobě. Takže to jednoduše shrnu. Dokoukat se to s přeskakováním dílů dalo, nicméně stačilo mi to opravdu jen jednou.

• 24.1.2018  22:22
    Smallville (TV seriál) (2001)

Sem tam několik mizerných dílů, nemění nic na tom, že jde stejně o nejlepší převyprávění příběhu o Supermanovi, jaký jsem kdy viděl. Přičemž zohledňuji i to, že těch přepisů nebylo zrovna málo.

• 15.1.2018  18:06
    Nové objevy ve starém Egyptě (TV seriál) (2002)

Pár drobností je tu určitě zajímavých. Nicméně dokument je hodně špatně natočený. Především nadměrným natáčením fotografií a hodně zbytečně dlouhých záběrů krajiny, která je jen z písku. K tomu všemu se navíc ty samé záběry příliš často opakují. Což dokument zbytečně prodlužuje a je to pak dosti únavný a otravný. Raději dávám přednost živým, byť třeba delším záběrům egyptských hrobů a méně záběrů písečných dun. Nakonec seriál také kazí otravný hlas Rímskýho. Za mě čistý podprůměr.

• 15.12.2017  00:03
    Global Metal (2007)

O něco málo zajímavější dokument o metalu, například o brazilský Sepultuře, která začínala úplně s holou prd**í, ale žvásty jako třeba, že si slepovali tužkovky na místo patron, to už bych f*ck vědět nemusel. Raději ty hudební ukázky z různých koutů světa, mohli dát delší, namísto těchto nesmyslných keců. Nebo například nejhorší moment v dokumentu, který mě pohoršil, bylo vyjádření Larse Ulricha z Metallici, zda mu nevadí, že chudí lidi z třetího světa stahují metal, pač jinou možnost prostě nemají. A on na to, že "dřív, když internet nebyl tolik rozšířený, tak mu to vadilo, ale v současnosti už to neřeší". Bodejť by to tý k*rvě komerční vadilo. Toho d*bila tam neměli vůbec dávat navíc xkrát. Od dob, co Metallica přestala hrát trash, stojí úplně za vyliž p***l. A nakonec, jako ten pitomec se sám Sam natočí celej vytlemenej na koncertu Maidenů v Iránu. Tomu tedy říkám klišovitá třešnička na dortu.

• 30.11.2017  18:47
    Zmije (TV film) (1994)

TV pilot k televiznímu seriálu, který žel nedostal další šanci. Sledoval jsem ho když jsem byl mladší a bavil mě ještě víc, než-li pilot u Knight Ridera. Žel seriál už tolik ne. Hodně mě mrzí, že nikdy nevznikl žádný remake. Úplně živě si to dokážu představit. Stačilo by jen poupravit trochu scénář do drsnější eRkový podoby a byl by z toho vynikající akční thriller. Jako hezkou vzpomínku, (kterou bych navíc stejně v těch mladších letech určitě dal) nechávám tedy 5*.

• 20.11.2017  17:29
    Telebazar (TV pořad) (2003)

Co k tomu dodat. Někdy se Izerovi scénka povedla, někdy taky ne. Ale set vtipných reklam je prostě nezapomenutelný zážitek. Škoda, že takový pořad už nikde není.

• 15.11.2017  01:48

V rámci speciální edice z cyklu Dobrodružství vědy... jsem se na tento dokument podíval a snažil jsem se u toho být nezaujatý. Nicméně po zhlédnutí na to hledím stejně hodně skepticky, jelikož mi přijde, že jde jenom o šarlatánský placebo efekt s kombinací různých bylin, které určitě mají i halucinogenní anebo alespoň uklidňující účinky a různé neduhy to může snadno přehlušit. Sem tam nějaký ten vpich jehlou (asi pro ucelenější efekt), doprovázený pečlivou meditací, ale reálně spíš dechovým cvičením, a to je asi tak celý reálný Čchi. To že se tahle medicína používá nějakých cca 3000 let, není důkazem. Svého času se například egyptská medicína také používala tisíce let a je známo, že léčili i mmj. lidskými výkaly. Na tomto dokumentu se mi také nelíbilo, že se v něm neobjevilo nic z opozičního pohledu. Nějaký vědecký rozklad bylin, by byl určitě zajímavý, ale takto podané je to víceméně o ničem.

• 9.10.2017  02:45
    Mulholland Drive (2001)

Může obsahovat spojler! Nemůžu si pomoct. Pro mě prostě ubohá spatlanina. Pochopil jsem to okamžitě o čem to je. 85% sen a 10% vzpomínek a nakonec se ta vyšinutá lesba picne. Konec, zvonec a titulky. Prakticky film, který si hraje na děsně cool a děsně tajemně mysteriozní. Jenomže proč mám čumět na tenhle film, který se z větší části odehrává ve snu? Čili pro mě ten film byl spíš utrpení a naprostá ztráta času. Raději si pustím nějaký mysteriozní film s Douglasem. Za mě 0%!

• 6.10.2017  21:37

Na Korejce docela dobrý, ale taky by je k***a nezabilo, kdyby to vyrobili v koprodukci. Pač takhle na to mají jen omezený rozpočet, a podle toho to taky tak vypadá. Na zaostalý digitál se furt čumět zkrátka nedá. Pří běhu diňáci vypadají dost trapně. A taky chybí kombinace s loutkami jako v BBC.

• 3.10.2017  12:37
    Donnie Darko (2001)

Psychoblábol o narušeno-nadrženém debílkovi, kterého věčně buzeruje králíček Azurit, po devíti hodinách pečení. K tomu ještě jen tak ze srandy, ho v pokojíku navštíví motor z boeingu. Skutečně nemám více slov.

• 2.10.2017  11:26
    Kráska a zvíře (2017)

Říkám si, kdo je v tomhle filmu vlastně větší zvíře. Scénárista? Režisér? Anebo snad mrňavá šereda, co ve své roli vystupuje děsně 'inteligentně' Emma Watson? Jak se tahle kr*va ocitla v roli krásky je mi velkou záhadou. To snad muselo být nějaký zas***ý feministický hnutí, který ji na tu roli protlačilo, jinak si to prostě nedokážu vysvětlit. Jediný, co vím bezpečně je, že zvíře rozhodně není ten směšný digitální roháč, co vypadá jak kozel ze známé pivní reklamy. Celý film u mě taky padá krom nemožnýho kýč-digitálu a ohyzdy Watson na hnusných a nervy drásajících 'písní' (jest-li se to vůbec písní dá nazvat). Zkrátka je to naprostý průser roku. A řekl bych i pošpinění krásné disneyovské animované tvorby z '91. Za mě prostě odpad!

• 11.9.2017  21:58
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Postupem času u nových řad seriál víceméně skomírá a vůbec se dějově nevyvíjí. Furt mi připadá, že nemá seriál vůbec stanovené cíle, kam by měl děj směřovat. Je to jenom stále pokus omyl. Homer nejprve je čím dál víc hloupější a zničeho nic zase ne. Nebo když vidím jak jsou tvůrci zoufalí a snaží se Simpsonovi promíchat mizernou a stupidní Futuramu. Vtipy už často vyprchávají do ztracena. Když se navíc podívám, jaká že to armáda režisérů a scénáristů na tom maká. Musím být hodně kritický. Vyzařuji tedy z top a sundavám hvězdu dolů a doufám, že v tom nebudu muset dál pokračovat. Měli by si tvůrci uvědomit co vlastně chtějí, anebo ať včas "zavřou krám".

• 12.7.2017  14:45
    Muži z Bombaje (TV film) (1982)

Žvásty úplně o h***ě, k tomu ubíjející dlouhá stopáž. Naprosto zoufalý a naprostý odpad.

• 8.7.2017  21:39

Takže si to shrňme. Má to zápletku? Částečně. Má to děj a nějaký spád? Dejme tomu. Je to dost akční? Jakžtakž. Je to dost drsný? Celkem ano. Dal do toho Jackman dost úsilí? Jako Wolverine snaha slušná. Je to dost emoční? Šlo by to. Je to dost mutantní? To už moc ne. Táhne se to? Docela ano a úplně zbytečně. Řádné výbuchy, pořádné komando, sledování helikoptérou a velký zvrat? Tak to ani náhodou. Nějaká blbost? Jednoduchá likvidace X-24. Celkové hodnocení? Mělo se z toho vymáčknout víc.

• 2.7.2017  23:22
    Kick-Ass (2010)

Taková slušná a nenucená parodie na komiks o superhrdinech obecně. Sem tam nějaký ty vtípky, u kterých se sice člověk trochu pobaví, ale jinak už nic dalšího. Příběh je v některých částech poněkud chaotický a nadměrně ulítlý. Hlavně tedy pokud jde o konec filmu. Hodně to podkopává taky to děcko, který by ve skutečnosti nenatáhlo ani kohoutek. Dám tedy tři a to jsem ještě v hodnocení hodně mírný, pač např. v Deadpoolovi byli vtípky mnohem lepší.

• 23.6.2017  12:20
    Prázdniny pana Beana (2007)

Za mě je tenhle film naprostý průser Atkinsona. Opakující vtipy už prostě nejsou vtipný a ty nový jsou snadno předvídatelný. Nesmyslně postava Mr. Beana ztichla a to je zbytečně zpátečnický. Po skvělém celovečeráku ''Filmová katastrofa'' obrovský zklamání.

• 13.5.2017  15:41
    Dračí prsten (TV film) (1994)

Vynikající pohádka na kterou jsem díky nízkému reprízováni v televizi zcela zapomněl. Přesto mě baví stále stejně jako kdysi. Pravda, ten drak po těch letech už sice nevypadá tak kouzelně, ba dokonce při dnešních tricích spíš dosti úsměvně, ale to pro mě není vůbec směrodatný. Pohádku přece nedělají triky, ale hlavně příběh a zde je naprosto perfektní. V základech sice připomíná princeznu Fantaghiró, to se nezapře. Nicméně má vlastní dějovou linku a vlastní nápady. Za mě jednoznačně, jedna z nejlepších zahraničních TV filmových pohádek co jsem kdy viděl.

• 10.3.2017  20:20
    Na vlastní oči (TV pořad) (1994)

Těžko se tenhle pořad hodnotí. Určitě nejhorší je Radek John, který senzachtivě snášel kdejakou špínu na politiky, udělal si díky tomuto pořadu obrovskou reklamu a pak se stal stejným hajzl*m jako oni. Určitě však díly Stanislava Motla, byli hodně zajímavý a řekl bych, že když se osamostatnil, tak se mu nepodařilo navázat ve svých reportážích - zajímavostí tématu stejných kvalit. Takže hodnotím sice zlatou střední cestou, ale jak jsem napsal výše, čistě jenom z důvodu Motlových příspěvků.

• 24.2.2017  15:12

Tak tohle je zase bída. Je to sice na jednu stranu o málo lepší, než-li pokračování Star Wars, (což samo osobě je dost smutný) ale jinak nic víc. Z tohohle filmu vůbec neplyne, že jde o Hvězdný války. Odmyslím-li si ty lodě, nějaké ty kolny a názvy planet, bez problému by to mohl být jakýkoliv průměrný Sci-Fi film. Kam se sakra poděl Darth Vader ?! Proč se ve filmu k čertu neangažoval mnohem víc? Může se zjevovat jako hologram. Může klidně a bez problému se z hyperprostoru přesouvat během pár minut, tak proč tam k*rva byl jen ke konci a ještě navíc jen pár minut? Imperiální spolu-vůdce a nedělá pořádný kontroly, při výrobě zbraně hromadného ničení. Tak to je tady gól.

• 17.1.2017  23:08
    Příprava na Mars (TV film) (2010)

Dokumentární film pojednávající o tom, jak parta fiktivních kosmonautů v ruské laboratoři se nechají testovat, co vydrží v uzavřeném prostoru. Pro vědce možná dobrý test, pro mě však nepříliš dobrý a hodně nudný snímek. Už jenom samotný fakt, že testovaný subjekty zůstávají v uzavřené a zapečetěné komoře, mnohem kratší dobu, než-li by trval skutečný let na Mars. Zajímalo by mě, který racionálně myslící člověk, by si vzal na svědomí, vyslat vůbec nějakou posádku lidí na Mars. Navíc, když by šlo o jednosměrný let, bez možnosti návratu. Pokud by se totiž, nějakým zázrakem, už po cca roce cesty posádka nezbláznila a čistě náhodou dosedla na povrch Marsu, určitě by pak všichni zešíleli z toho, že by tam museli žít až do smrti. Reálně si to nedovedu vůbec představit. Nějaká stavba na Marsu by rozhodně nebyla o moc větší, než-li kosmická loď. Je třeba počítat i s nehostinnými podmínkami. Jiná gravitace, kosmické záření, sluneční záření, dva měsíce, atmosférický tlaky, nehledě na pocit neustálé nejistoty, zda bude k dïspozici dostatek jídla, kyslíku a zdroje pitné vody. Takže zatím je to všechno až příliš teoretický a o uskutečnitelném 'úspěšném' letu na Mars, mi to přijde do budoucnosti hodně vzdálený. Spíš to budou stovky let, než-li desítky.

• 12.1.2017  17:52
    Chainsaw (2015)

Celkem solidní kraťas. Dojem snad kazí jen vytlemený páreček na konci filmu chroupající chipsy, který stahuje důvěryhodnost snímku poněkud dolů a určitě cákající oranžová krev.

• 11.1.2017  00:45

Tento dokument mě trochu bavil čistě jen po technické stránce. Toho tam však mělo být odhaleno mnohem více. Jinak za mě je to pouze extrémní megalomanství muslimů, kteří (a to jenom díky ropným zdrojům) už vážně nevědí co s prachama. A aby toho nebylo málo, tak vybraná smetánka téhle sekty má na samotné špičce ''babylonské věže'' s hodinami, nejvýše postavenou modlitební místnost na světě. Zatímco spodina líbá podlahu kdesi dole. Tomu tedy říkám ''skromnost'' a ''pokora''. A neměli by si být před Alláhem všichni mohamedáni rovni, jak král tak žebrák? Proč se musí vybraní jedinci takto nad ostatními povyšovat? Hold jiný kraj jiný mrav.

• 18.12.2016  17:24
    Pořad (TV pořad) (2015)

Luděk Staněk poukazující na to, jaký h***na se na našich tuzemských televizních stanicích vlastně vysílají. Jenže ty glosy až na pár výjimek mu prostě nejdou. Daleko víc mě bavili například v pořadu 'Pod pokličkou'. Navíc je to stejně pasé, vzhledem k tomu, že už televizi delší čas nesleduji.

• 9.12.2016  00:36
    Šmoulové (TV seriál) (1981)

Vždycky když to tehdy běželo v Magionu, tak jsem se těšil na každý nový díl. Posléze nové díly začala vysílat TV Nova a úroveň seriálu vč. mizernýho dabingu začala strmě klesat dolů a byla z toho jedna velká nuda. Nicméně na těch senzačních prvních cca 50 dílů se zkrátka zapomenout nedá.

• 3.12.2016  18:52
    Wolverine (2013)

Tak tohle to je tedy fakt bída a velká podpásovka, pro fanoušky X-Menů. Jedná se o film, který v podstatě nemá co nabídnout a vlastně nemá ani vůbec co společnýho s mutanty. Pokud by se totiž jen trochu změnila charakteristika postavy a dal by se tam ne-mutant, vznikla by z toho jen velmi podprůměrná kriminálka odehrávající se napříč Japonskem. A ten směšný obr na konci, škoda slov.

• 1.12.2016  14:08

Naprostá bída. Vynikající byla jen malá role Hugha Jackmana, který jako vždy předvedl vynikající výkon a už to i s jeho příchodem vypadalo, že ten film už konečně nějakým způsobem nakopne. Žel ho poslali do ha**lu a tím pádem i úplně celý film. Ostatní herecký výkony byli až na pár výjimek zcela žalostný. Scénář taky žádná výhra, přičemž začátek vypadal velice slibně. Čili jedna hvězdička za potenciál, který žel nebyl dostatečně využit a druhá za mini roli Jackmana. Navíc to prostě nemá.

• 24.11.2016  00:28
    Gravitace (2013)

Nějak se mi z toho filmu zatočila šiška. Ve filmu je spousty nelogických blbostí s koukat se přes hodinu na ustrašenou Sandru Bullock, která do všeho čeho vleze nějakým způsobem rozbije, taky není zrovna dvakrát fajn. Pěkná je docela vizualizace vesmíru vč. slunce, ale to ten film nezachrání.

• 13.11.2016  00:04

Tak z tohohle filmu se já na p***l nejspíš neposadím. Jakož zde drtivá většina zúčastněných. Máme zde sice kolosálně zpracovaný CGI. Jenže je tu jedno velký ALE! Tak předně, film prakticky nenabízí nijak zvláštní přepis. Srovnám-li to totiž s animákem z '67, tak je scénář velice okopčený a to z více jak 70%. A to je prostě špatně. Již jednou viděný, nebudu přece hodnotit opět vysokým hodnocením. Hodnocení srážím i za to, že je film daleko méně veselý, ale hlavně i málo vtipný. Osobně jsem se zasmál všeho všudy jen jednou. Jednoduše to tedy můžu shrnout tak, že je to suma sumárum jen dobře zabalený, naleštěný, hollywoodský pozlátko- Sice se skvělou propracovanou výpravou, ALE scénáristu bych za tohle nejraději zakopal někde ve sklepě!

• 28.10.2016  20:14

Celkem dobrá střihová recese, která je ale ve sví podstatě děsnou ptákovinou.

• 21.10.2016  11:49
    Lost Highway (1997)

Z tohohle filmu jsem neměl teplo ani zimu. Nemá to žádnou logiku a je to naprostá slátanina. Za tohle bych nedal hvězdičku, ani kdybych byl totálně sjetej, ožralej a pustil si to za sebou 10 000x!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9