CANNIBAL

Krvavý Jatkař

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 26.3.2020  11:49
    MetalShow (TV pořad) (2016)

Nu-metal, alternative metal, death metal, metal-core. Všecko splácaný, pátý přes devátý a jdoucí po sobě. Nový, starý, je jim to fuk.. Tak si říkám, zda tenhle ten blok nesestavuje nějaký vypatlaný diskofil. U tohohle bloku nedoporučuji živé vysílání.

• 28.1.2020  15:41
    Jeepers Creepers (2001)

Nemožný scénář, nemožný herecký výkony. O napětí nebo strachu, nemůže být vůbec řeč. Mrtvoly jsou jak z nějakýho d*bilního voskovýho muzea a hl. záporná postava, no co k tomu říct.. I Vigo, který byl zpátky na obraze v Ghostbusters II mi přišel strašidelnější. Naprostá ztráta času.

• 18.11.2019  19:53
    Xena (TV seriál) (1995)

Kdo tady tvrdí, že seriál o Xeně je stejný, jako je seriál Herkules, asi nemá všech pět po hromadě. Předně Herkules mnohem častěji bojoval se spousty mýtickými bytostmi na rozdíl od Xeny. Xena se z 90% jen vypořádává s dluhem vč. vlastní viny vůči svému okolí z dřívějších dob, přičemž se střetává s nejrůznějšími bandity, řeší věci kolem amazonek a střetává se také s Římany a jejich vůdci. Jen sporadicky se střetává s olympskými bohy a ti mi navíc vůči její osobě připadali tak pasivní, až mi přišlo, zda to nejsou jen její pobožné přeludy. Něco jako film Johanka z Arku z ’99. Héra se naproti tomu na Herkulovi vyřádila mnohem líp. Vedle toho, že seriál je hodně prošpikován kýčovitými, stupidně bizarními a naprosto nezáživnými díly, mi taky vadilo, právě ta nízká provázanost s Herkulem. Čekal jsem, že tam zaskočí víckrát, než jen na trapný tři epizody. A v neposlední řadě, mi taky vadí nijak zvlášť oslňující zakončení. Suma sumárum jde tak jen o novozélandský seriálový béčko.

• 12.4.2019  02:03
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

V případě tohoto seriálu už mám poněkud v hodnocení jasněji. Předně musím říct, že Wright už musí bejt hodně velkej zoufalec, když ufouny pojmenovává prostě anglicky „přízraky“. To zní emzácky jak pr**l! Nehledě na to, že se živí životní energií jak upír Michael Morbius z kreslenýho animáku Spidermana?! Zde je úplně vidět do očí bijící dementní cenzura. Parazitičtí goa´uldi měli tedy větší šmrnc. Stupidní je zde i spoustu dalších nesmyslů, jako třeba oblečení herců. To má být jako nový Startrek? To je teda dost velká odbočka, ba dokonce úlet od běžných vojenských hadrů z hlavního seriálu. Absolutně to do tohoto sci-fi konceptu nesedí. Možná bych změnil názor, pokud by šlo o remake. Až po nudně ubíjející díly, který se celý odehrávají ve ztraceným městě, bez jakýkoliv další návaznosti. Sem tam pár dílů s občasnými potyčkami byli ještě jakžtakž koukatelný. Nejhorší však, ale byl poslední díl pátý série, který přerušuje celou sérii, bez nějakýho uspokojivýho kloudnýho zakončení. Čímž akorát tvůrci naservírovali divákovi vztýčený prostředníček. Něco jinýho je případ Universe, tam nebyl kýžený efekt a projekt musel být zastaven předčasně a nečekaně, kvůli nezájmu publika, ale zde měli tvůrci dostatek času a prostoru. Čili celkově žel velká mizérie. Bizarní mi taky přijde příchod a odchod původních postav z hl. seriálu. Resp. značně odfláknutý a dějově krkolomný.

• 27.3.2019  15:57
    Hacknutá čeština (TV pořad) (2019)

Konečně se našel někdo, kdo se snaží opravdu zpopularizovat češtinu díky shromažďování novotvarů a také dává možnost další vytvářet. Držím tomuto pořadu palce, neboť jinak by náš krásný jazyk český upadl do stereotypní šedi. Snad z tohoto pořadu neklepne příliš mnoha akademikům z ÚJČ pepka. :)

• 9.1.2019  23:30

Musím říct, že u Mumie z '99 jsem se bavil mnohem víc. Herecký obsazení je zde v pořádku. Trikově by to taky docela šlo. Akční scény jsou zbytečně moc urychlený. Scénář celkově nevýrazný, velice málo kouzelné magie. Film se až nesmyslně drží hlavního hrdiny, jak už tu kdosi poznamenal. Navíc žádný hlášky, anebo dobře mířený vtipný scény tu prostě nejsou, i když si film o ně doslova říká. Za mě průměrná podívaná. Je to velká škoda.

• 4.1.2019  22:11
    Slavná filmová místa (TV pořad) (2017)

Je tu sice pár zajímavostí, ale určitě těch zajímavých filmových míst je mnohem víc, a jsou i mnohdy lepší, než-li pořad nabízí. Za předčasný zastavení projektu dávám jen ** hvězdy. Taky mě mrzí, že se pořad soustředí pouze na čistě tuzemský filmy a opomíjí například ty, jež byli točený v koprodukci.

• 28.12.2018  01:52
    Lékař jako detektiv (TV film) (2015)

Perfektní dokument, který jsem si přál vidět pomalu deset let. Vyprávějící vlastně o Dr. Housovi z masa a kostí. Nemá sice takové vtipy a není cynikem. Naopak je velice vlídný, skromný a pracovitý, avšak má podobné vnímání a je opravdovým odborníkem, co dokáže hledat tam, kde by nikdo jiný nehledal a baví ho řešit záhady. V neposlední řadě dokáže také stejně přijít s fascinujícím odhalením a rozuzlit záhadné onemocnění svých pacientů.

• 27.12.2018  18:30

Opět mizerná pohádka se slaboduchým příběhem. Vůbec nic se zde neděje. Chabé výkony herců, režiséra i scénáristy. Odfláknutý celý děj i samotné vyvrcholení. Jediný co se povedlo, je akorát ta ježibaba, za což dávám jednu hvězdičku Pryč jsou ty časy, kdy česká televize tvořila opravdu hezké a dějově poutavé pohádky.

• 22.12.2018  19:14
    Cesta do hlubin mozku (TV seriál) (2015)

Seriál zobrazující sice zajímavá témata, avšak podána zcela nemožným a často nudným způsobem. Mnoho zde řečeného už jsem viděl jinde v mnoha lepších dokumentech. Za mě čistý podprůměr.

• 6.12.2018  14:30
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Pokud jde o tento seriál, horko těžko se mi ho hodnotí. Ty povídky, co se měli „jakože“ stát, byli natočený pěkně a po umělecký stránce to beru. Tam se tvůrci perfektně vyřádili. Samozřejmě ty co se opravdu reálně stali, těch je jako šafránu. Nanejvýš tak třeba dva kamioňáci, co na stejným místě v rozmezí pěti let havarovali, a zachránili si mezi sebou život. Tomu bych mohl i uvěřit. Na druhou stranu ty fiktivní příběhy, byli často dost uhozený a do tohohle seriálu neměli být vůbec zařazený. Nejsem tak naivní, abych věřil na upíry, vlkodlaky, a super indiánskou kletbu. Nebo na ducha mrtvý ženský, co jen tak s chlapama flirtuje, děla dohazovačku, anebo láme srdce proutníkovi, to bylo už vážně trapný.

• 3.12.2018  00:50
    Jak nás vidí svět (TV pořad) (2017)

Z větší části nudný tv pořad tvořený podřadnou Benešovou, aneb zdali pak chutná cizincům... svíčková, ap. Mohlo by se jednat o zajímavý pořad. Jenže to by ho nesměla tvořit úplně blbá k***a. Jednak výběr, resp. četnost cizinců je na každý díl značně omezený a pak už taky unavuje, čumět pořád na stále stejný ládující se ksichty. A to ani nemluvím o trapných námětech, který se netýkají žrádla. Co ale taky jinýho od ní čekat, stačí se podívat jen na její mizerný režisérský profil. Za mě * za občasně vtipné, nečekané komentáře účinkujících. Jinak v podstatě je to ztráta času.

• 10.11.2018  15:27
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Co se týče tohoto seriálu, opět mám problém s komplexním hodnocením. Je zde spousta scénáristických chyb. Můžu vypíchnout například: Existenci mini-symbionta hned ve druhém díle, který je však v dalších dílech vyškrtnut a nahrazen jedem symbionta. Nezvykle prudkého nárůstu inteligence neandrtálského Unase, až po nezachránění Egerie pomocí sarkofágu, čímž se sami Tok´rové odsoudili jakožto rasa k úplné záhubě. Děje: Velice odfláknutá je slovní zásoba goa'uldštiny, vzhledem k počtu dílů. Nejčastěji zazní "kree", který má až příliš mnoho významů. Ostatní slova vesměs zazní jen po jedné epizodě. Nesmyslných časových paradoxů: Jako například když Ba'al se snaží změnit historii a SG-1 mezitím stačí doběhnout k bráně, vytočí adresu, vstoupí do červí díry a teprve potom se celá historie přepíše. Popřípadě jiných pitomostí, jako místo kde zemře Anubis, resp. v nějakým blbým Waffle House, či narvání do příběhu artušovskou legendu se stupidním holografickým drakem. Hodně mě taky štvalo, že vládci soustavy nemají masky. Což je, anebo by alespoň mělo být samou podstatou mytologie goa'uldů. Je hodně znát, že je to nastavovaná kaše s nekvalitním dopisováním scénáře. Překáží mi taky rekapitulační, ale hlavně parodické díly, které ruší celkovou dějovou linku. Přesto jsem byl schopný vydržet až do úplného konce a dost dílů bylo celkem zábavných. Nezapomenutelný je také občasný humor plukovníka O'neilla. Za mě hodnocení, zlatá "střední cesta".

• 21.10.2018  15:14
    Fort Boyard Suomi (TV pořad) (2018)

Hodně divná mutace pevnosti. Není tu žádný otec Fura, ani žádné indicie k rozluštění klíčové hádanky. Jsou tu jen dvě trojčlenná družstva, která bojují mezi sebou anebo zvlášť. Dobrý je, že to moderují dva uvolnění moderátoři a výkony soutěžících nejsou špatný. Ačkoliv výkony francouzských necelebrit v roce 2010 podali daleko lepší výkon. Sem tam fiňákům taky upadne něco od huby, ale oproti českým dřevákům je všechno řádně vypípáno. V jednom dílu jsem se obzvlášť dobře pobavil, byla tam taková mladá, mrňavá, ubrečená blondýna, která měla skočit bungee jumping a pod ní jenom podlaha. Myslel jsem si, že to nedá. Jenže pak skočila a číslo ke klíči chytila, naproti tomu takovej velkej finskej hábán a měl pouze vlízt do rourovýho bludiště v zhasnutý cele a nedal to. Měl asi klaustrofobii, nebo co. A to ani netušil, že na konci byl navíc klíč hlídaný hromadou krys. Dám tedy 3 hvězdy, ale víc ani ťuk.

• 17.10.2018  14:37
    Geniální, ale... (TV pořad) (2017)

Pořad nic moc. Buď tam jsou osobností, jejichž jména mi nic neříkají, anebo osobnosti, které za geniální nepovažuji. Těch opravdu zajímavých je prostě málo.

• 12.9.2018  11:19
    Kouzelná pastelka (TV seriál) (1964)

Vzpomínám matně, že v dětství jsem se na to díval a nelíbilo se mi to.

• 23.7.2018  21:46
    Pařížské metro (TV film) (2016)

Na to jak jdou Frantíkům blbě dokumenty, co se týče technických a technologických záležitostí, tak mě tentokrát mile překvapili. Nicméně je ještě stále co vylepšovat. Trochu nasnímat více stanic a podrobněji historii a už by to pak mohlo být i na 5*.

• 5.6.2018  22:12

Tak tohle se moc tedy nepovedlo. Pro mě celkem zklamání, mohlo to mít skvělé grády, to by ovšem nesměl opustit loď Ehren Kruger. Právě ten tomu dodával vždy tu správnou šťávu. Žel toho nechal, předal to jinejm a podle toho to taky tak vypadá. Těžko to pak Bay může jakkoliv dávat do kupy, když má k dispozici materiál stojící úplně za h*vno! Čili jedna * za roboty, další * za výpravu a to je asi tak všechno.

• 8.3.2018  17:21
    Nikita (TV seriál) (2010)

Mizerný seriálový remake, u kterýho vlastně ani nevím, proč se jmenuje Nikita. V základu se spíš blíží seriálu Odpadlík, kde Lamas v roli Reinse taky přijde o svou drahou polovičku a následkem toho se stává psanec, který loví psance. V případě téhle Nikity je to stejný v bledě modrým, přijde o druha a stane se psancem co loví psance - Divizi. Takže v základu opět originálnost je na pendrek. Příšerně se navíc seriál vleče, takže jsem hromadu dílů musel přeskakovat, jinak bych se z toho asi zbláznil a přesto jsem byl pořád v obraze. Často bylo i pokračování snadno předvídatelný. Jen trochu se to zlepšilo až ve čtvrté sérii, ale poslední díl byl nesmyslně překombinovaný. Výběr herců je zde až na Maggie Q taky kapitolou sama osobě. Takže to jednoduše shrnu. Dokoukat se to s přeskakováním dílů dalo, nicméně stačilo mi to opravdu jen jednou.

• 24.1.2018  22:22
    Smallville (TV seriál) (2001)

Sem tam několik mizerných dílů, nemění nic na tom, že jde stejně o nejlepší převyprávění příběhu o Supermanovi, jaký jsem kdy viděl. Přičemž zohledňuji i to, že těch přepisů nebylo zrovna málo.

• 15.1.2018  18:06
    Nové objevy ve starém Egyptě (TV seriál) (2002)

Pár drobností je tu určitě zajímavých. Nicméně dokument je hodně špatně natočený. Především nadměrným natáčením fotografií a hodně zbytečně dlouhých záběrů krajiny, která je jen z písku. K tomu všemu se navíc ty samé záběry příliš často opakují. Což dokument zbytečně prodlužuje a je to pak dosti únavný a otravný. Raději dávám přednost živým, byť třeba delším záběrům egyptských hrobů a méně záběrů písečných dun. Nakonec seriál také kazí otravný hlas Rímskýho. Za mě čistý podprůměr.

• 15.12.2017  00:03
    Global Metal (2007)

O něco málo zajímavější dokument o metalu, například o brazilský Sepultuře, která začínala úplně s holou prd**í, ale žvásty jako třeba, že si slepovali tužkovky na místo patron, to už bych f*ck vědět nemusel. Raději ty hudební ukázky z různých koutů světa, mohli dát delší, namísto těchto nesmyslných keců. Nebo například nejhorší moment v dokumentu, který mě pohoršil, bylo vyjádření Larse Ulricha z Metallici, zda mu nevadí, že chudí lidi z třetího světa stahují metal, pač jinou možnost prostě nemají. A on na to, že "dřív, když internet nebyl tolik rozšířený, tak mu to vadilo, ale v současnosti už to neřeší". Bodejť by to tý k*rvě komerční vadilo. Toho d*bila tam neměli vůbec dávat navíc xkrát. Od dob, co Metallica přestala hrát trash, stojí úplně za vyliž p***l. A nakonec, jako ten pitomec se sám Sam natočí celej vytlemenej na koncertu Maidenů v Iránu. Tomu tedy říkám klišovitá třešnička na dortu.

• 30.11.2017  18:47
    Zmije (TV film) (1994)

TV pilot k televiznímu seriálu, který žel nedostal další šanci. Sledoval jsem ho když jsem byl mladší a bavil mě ještě víc, než-li pilot u Knight Ridera. Žel seriál už tolik ne. Hodně mě mrzí, že nikdy nevznikl žádný remake. Úplně živě si to dokážu představit. Stačilo by jen poupravit trochu scénář do drsnější eRkový podoby a byl by z toho vynikající akční thriller. Jako hezkou vzpomínku, (kterou bych navíc stejně v těch mladších letech určitě dal) nechávám tedy 5*.

• 20.11.2017  17:29
    Telebazar (TV pořad) (2003)

Co k tomu dodat. Někdy se Izerovi scénka povedla, někdy taky ne. Ale set vtipných reklam je prostě nezapomenutelný zážitek. Škoda, že takový pořad už nikde není.

• 15.11.2017  01:48

V rámci speciální edice z cyklu Dobrodružství vědy... jsem se na tento dokument podíval a snažil jsem se u toho být nezaujatý. Nicméně po zhlédnutí na to hledím stejně hodně skepticky, jelikož mi přijde, že jde jenom o šarlatánský placebo efekt s kombinací různých bylin, které určitě mají i halucinogenní anebo alespoň uklidňující účinky a různé neduhy to může snadno přehlušit. Sem tam nějaký ten vpich jehlou (asi pro ucelenější efekt), doprovázený pečlivou meditací, ale reálně spíš dechovým cvičením, a to je asi tak celý reálný Čchi. To že se tahle medicína používá nějakých cca 3000 let, není důkazem. Svého času se například egyptská medicína také používala tisíce let a je známo, že léčili i mmj. lidskými výkaly. Na tomto dokumentu se mi také nelíbilo, že se v něm neobjevilo nic z opozičního pohledu. Nějaký vědecký rozklad bylin, by byl určitě zajímavý, ale takto podané je to víceméně o ničem.

• 9.10.2017  02:45
    Mulholland Drive (2001)

Může obsahovat spojler! Nemůžu si pomoct. Pro mě prostě ubohá spatlanina. Pochopil jsem to okamžitě o čem to je. 85% sen a 10% vzpomínek a nakonec se ta vyšinutá lesba picne. Konec, zvonec a titulky. Prakticky film, který si hraje na děsně cool a děsně tajemně mysteriozní. Jenomže proč mám čumět na tenhle film, který se z větší části odehrává ve snu? Čili pro mě ten film byl spíš utrpení a naprostá ztráta času. Raději si pustím nějaký mysteriozní film s Douglasem. Za mě 0%!

• 6.10.2017  21:37

Na Korejce docela dobrý, ale taky by je k***a nezabilo, kdyby to vyrobili v koprodukci. Pač takhle na to mají jen omezený rozpočet, a podle toho to taky tak vypadá. Na zaostalý digitál se furt čumět zkrátka nedá. Pří běhu diňáci vypadají dost trapně. A taky chybí kombinace s loutkami jako v BBC.

• 3.10.2017  12:37
    Donnie Darko (2001)

Psychoblábol o narušeno-nadrženém debílkovi, kterého věčně buzeruje králíček Azurit, po devíti hodinách pečení. K tomu ještě jen tak ze srandy, ho v pokojíku navštíví motor z boeingu. Skutečně nemám více slov.

• 2.10.2017  11:26
    Kráska a zvíře (2017)

Říkám si, kdo je v tomhle filmu vlastně větší zvíře. Scénárista? Režisér? Anebo snad mrňavá šereda, co ve své roli vystupuje děsně 'inteligentně' Emma Watson? Jak se tahle kr*va ocitla v roli krásky je mi velkou záhadou. To snad muselo být nějaký zas***ý feministický hnutí, který ji na tu roli protlačilo, jinak si to prostě nedokážu vysvětlit. Jediný, co vím bezpečně je, že zvíře rozhodně není ten směšný digitální roháč, co vypadá jak kozel ze známé pivní reklamy. Celý film u mě taky padá krom nemožnýho kýč-digitálu a ohyzdy Watson na hnusných a nervy drásajících 'písní' (jest-li se to vůbec písní dá nazvat). Zkrátka je to naprostý průser roku. A řekl bych i pošpinění krásné disneyovské animované tvorby z '91. Za mě prostě odpad!

• 11.9.2017  21:58
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Postupem času u nových řad seriál víceméně skomírá a vůbec se dějově nevyvíjí. Furt mi připadá, že nemá seriál vůbec stanovené cíle, kam by měl děj směřovat. Je to jenom stále pokus omyl. Homer nejprve je čím dál víc hloupější a zničeho nic zase ne. Nebo když vidím jak jsou tvůrci zoufalí a snaží se Simpsonovi promíchat mizernou a stupidní Futuramu. Vtipy už často vyprchávají do ztracena. Když se navíc podívám, jaká že to armáda režisérů a scénáristů na tom maká. Musím být hodně kritický. Vyzařuji tedy z top a sundavám hvězdu dolů a doufám, že v tom nebudu muset dál pokračovat. Měli by si tvůrci uvědomit co vlastně chtějí, anebo ať včas "zavřou krám".

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10