Kick-Ass (2010)

Kick-Ass je jako jízda na horské dráze, nepříliš záživné momenty stoupání střídá dokonalá jízda z vrcholu dolů. Vzhledem k pozitivním reakcím jsem ale čekal pouze tu brutální jízdu, takže celkem zklamání. 5/10. (s odstupem času) S tím, že některé scény podtržené opravdu kick-ass soundtrackem jsou minimálně za 11/10.

Storm Warning (2007)

Sympatický snímek, který se ani tak nesnaží vyděsit jako napnout. To se mu celkem slušně daří. Řemeslně skvěle odvedená práce, s jedinou vadou na kráse - chybí tomu ta inovativní špetka čehosi, co by z filmu udělala výjimečný zážitek. Takhle, i když nic moc vytknout nelze, druhý den zapomenete, že jste nějaký film vůbec viděli. Přesto rozhodně nadprůměrný příspěvek do hixplotation subžánru.

Devátá brána (1999)

DO-KO-NA-LÉ... naprosto dokonalé. Takovou dobu jsem tomu filmu vyhýbal jen proto, že se mi nezdál jeho námět. Omyl. Od začátku do konce to bylo naprosto chytlavé a celé mi to uteklo, jako kdyby to bylo o polovic kratší. Tradičně dokonalý Depp a krásná Emmanuelle Seigner pod taktovkou Polanského mi dohromady vytvořili tak skvělý filmový zážitek, jako už dlouho žádný jiný film.

Nekonečný víkend (2008)

Mně se to líbilo. Nepříjemná dusivá atmosféra vytvořená prakticky jen pomocí divoké australské přírody a jednoho manželství těsně před rozpadem. Co dodat. Žádný vyložený zázrak to sice není a celý ten "važme se přírody" podtext mi také zrovna úplně nesedí, nicméně atmosféra na mě působila skutečně dusným dojmem, což většina hororů bohužel neumí, takže Long Weekend v tomhle u mě má velký plus. 70%

AM1200 (2008)

Vynikající kraťas, který skoro jakoby z pera vypadl H.P. Lovecraftovi. Povedená atmosféra, kterou AM1200 drtivě překonává většinu slavnější celovečerní hororové produkce. Navíc mě v jedné z vedlejších rolí.velmi potěšil Ray Wise (např. Leland Palmer z Twin Peaks nebo ústřední postava v dokonalém hororu Dead End, atd.). Naprostá spokojenost. Snad si tohohle povedeného krátkého hororu všimne aspoň někdo.

Pokušení (2009)

70% ... Chloe je spíš dramatem než thrillerem, na to je příliš málo napínavý(á), to by ale nevadilo - problém je v zápletce, která je průhlednější než sklo. Nicméně je nutné uznat, že je vše provedeno celkem solidně a koukat se na to dá. Obzvlášť během několika solidně sexy scén. Nečekáte-li zázraky, mohli byste být příjemně překvapeni.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Ultimátní a i přes poměrně slušné hodnocení stále ještě vysoce nedocenění snímek. Naprosto perfektní Robert Downey Jr. s Kilmerem. Prvotřídní humor a asi nejlepší "breaking the fourth wall" (jaký je pro to vlastně správný český termín?) které kdy ve filmu bylo. Plus Kiss Kiss Bang Bang je jedním z mála filmů, které lze vidět dvakrát krátce po sobě. Doporučuji všem příznivcům černé neo-noir komedie.

Svítání (2009)

Mnohem lepší než jsem čekal. Stylové, zábavné... nedostatků by se sice našlo celkem hodně, ale u jakého upírského filmu ne? Slušné obsazení a celkem solidní story. Plus btw Isabel Lucas is fucking hot as hell. Přesto však to s odstupem času působí pouze lehce nadprůměrně.

Avatar (2009)

Hvězdička za (tradičně) skvělého Giovanni Ribisiho a nestárnoucí Sigourney Weaver. Další hvězdička za opravdu vymazlený visuál. Ok, tak upřímně řečeno ten visuál je objektivně za mnohem víc hvězdiček, ale... jako... ach jo. Je mi vážně líto těch komu ke spokojenosti stačí nádherné pozlátko. Pod ním se totiž skrývá tak ubohá srač... ptákovina... že vedle ní vypadají i Transformeři jako nějaký Kubrickův masterpiece.

Ctihodný občan (2009)

Několik docela dost našlápnutých scén a schopný námět bohužel nestačí. Provedení podprůměrně průměrné. Výsledkem je celkem slušně tvářející se nuda. A ten konec? Oh my...