• Romantický

Divoška (2008)

I can´t help myself:D

Co ty jsi za číslo? (2011)

Dva hlavní hrdinové sympatický, fajn lidi, kteří mě skutečně bavili, dostkrát jsem se i zasmála nahlas, což mi normálně moc nejde, trapný moment při kterým bych se schovávala za polštář (ano, skutečně se mi stává, že z trapnosti některých filmů na ně mohu koukat jen zpoza nějaké věci) se nenašel ani jeden, emoční pindy a žvásty, které nesnáším tam taky vlastně moc nebyly, nad trochu nelogickým myšlením hlavní hrdinky a nad nereálnými dějovými zvláštnostmi jsem mávla rukou a tak mi z toho vyšel velmi příjemný romantický současný film. Za mě lepší tři hvězdičky. Anna Faris je děsně fajn:) Měnim na čtyři, páč se mi to fakt líbí!

The Yellow Handkerchief (2008)

Film o několikadenní jízdě státy na jih, který je spíš jízdou, která má za cíl zjistit jací jsme a co vlastně od života chceme. Mám moc ráda tyhle malé filmy, které nechtějí šokovat, které plynou líně a hebce, jsou pomalé a velmi nejistě se kradou do mysli, za to na konci víte, že jsou usazené v hlavě právem. William Hurt je velmi šarmantní, sdílíte s ním jeho pocity. Za něj mluví už jen jeho oči! Kristen Stewart je výborná a potvrdila jen to co už si myslím dávno (je velká škoda, že je spojovaná pouze s Twilightem, kterej za nic nestojí), Eddie Redmayne je velmi atypický o to víc se do tohohle ne zrovna typického snímku hodí, budu se muset podívat na nějaký další film s ním a Maria Bello je taková dodatečná ozdůbka tohohle nenápadného, ale velmi příjemného filmu.

Bratři Bloomovi (2008)

V jednom filmu se sešli hned tři moji oblíbení herci, Josepha Gordon-Levitta nepočítám, ten tam byl asi na dvě vteřiny (nechápu). Do Adrienových očí bych se mohla vpíjet snad celé hodiny, Mark Ruffalo je svérázný manipulátor a Rachel Weisz, té to její nadšení prostě žerete. Rinko Kikuchi znám z Babelu kde byla skvostná, tady též. Ta to má všechno na háku. Film baví, nenudí, rychle plyne a celá ta stylizace je velmi příjemná na oko. Pohoda. Pěkné scény: Když Bang Bang jen tak mimochodem uřízne Stephanovi větev co mu překáží ve výhledku a on jen tak mimochodem poděkuje; vážná debata dvou bratrů a za nimi se projde velbloud; na začátku kdy jsou v tom baru, hraje hudba, chlápek na klavír a kamera jede doleva a je záběr kde čísi ruka krátce hraje na skleničku.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Bála jsem se, že to bude zase zmršený, takže jsem toho moc nečekala a jsem ráda, nebyla jsem zklamaná, ale naopak. Úžasná hudba, film se drží předlohy a pokud z ní občas lehce odbočí, tak to nevadí. Nejlepší byla jakási animovaná vložka, která se objeví v části, kdy se dozvídáme o příběhu o třech bratří, který očůrali smrt. Celkově mi to vychází možná na nejlepší díl nebo je minimálně za trojkou, ale zcela určitě překonává ty hrůzy spáchané na pětce a šestce.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Jednoznačně HOLČIČÍ film. Nedokážu si představit, že by mohl chlap hlavní hrdinku obdivovat či s ní sympatizovat a jak tu některé komentáře dokládají, přijde jim jako husa, která nemá být vlastně proč smutná, když má prachy na to aby rok jenom jedla, meditovala a ach bože! líbala se s takovým mužem jako je Bardem. Jsem spokojená. Julia je krásná, cesta jakbysmet. Povznášející a inspirativní, zvlášť pro mě, když se nacházím ve zvláštním stavu mysli. Líbilo se mi, že jednotlivé země od sebe nejsou oddělené ničím zvláštním, pouze klasickým střihem. Žádnou Julii na letišti tedy neuvidíme, ani idiotský nápis Indie někde dole v rohu, to pro ty retardované, kteří na to nepřijdou sami.

Barevný závoj (2006)

Edward Norton je úžasný! Neuvěřitelně sympatický, elegantní, tichý, má krásnou mluvu, vůbec po všech stránkách je to výborný herec a tahle role mu krásně padla. Syrovost, jakési pomalé plynutí, doplněné nádhernou hudbou Erika Satie dělá z tohoto snímku něco velmi krásného.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Trailer mi sliboval výbornou zábavu, napětí a skvělou vizuální stránku. To jsem v podstatě dostala, ale jen hodně poskrovnu. Jo, neni to blbý, trapný i to odsejpá, ale já čekala víc. Mnohem víc. To nejlepší už je v traileru a ten zbytek, je, no dobrej. Vadí mi nevýrazná hudba. Líbili se mi takový ty malý věci. Jako bílé nápisy na černém podkladu, to, že sbírá body, když se jde vyčůrat a je tam Pee Bar nebo mlátí hlavou do stromu a je tam nápis Thonk, víte jak, taková ta originalita. Díky ní dávam čtyři hvězdy. Co je fakt divný, že lidi lítají, jeden týpek vezme druhýho za flígr a pošle jej kamsi do vesmíru, načeš se vrátí, buchne sebou na zem a pak vstane a lidi na to jen koukaj. Výborný Kieran Culkin, kterého mám ráda už od Kouzelné země skřítků a děsná postava Kim. Kdybych takovou holku znala, tak bych jí jednu pořádně ubalila. Jediný z čeho jsem měla husí kůži byl před tímhle filmem trailer na Harryho Pottera. Nejvtipnější moment: když jeden evil ex-boyfriend říká Scottovi, ať to řekne uklízečce v pondělí, protože uklízečka oprašuje prach a on bude prach. A až v pondělí, protože je víkend a cleaning lady nepracuje :) A navíc, byl to den premiéry a v sále bylo pět lidí včetně mě. Ostuda! Až to uvidim podruhý, možná dam hvězdy tři. Velké zklamání..._____Po druhé projekci nechávám hvězdy čtyři, páč je to dobrý film. Teď mě bavil mnohem víc...Paráda!

Univerzální uklízečka (2005)

Uf, konečně film, kde jsem Rowana Atkinsona nechtěla zašlapat do země! Role vážného faráře mu sedla a konečně jsem si ho mohla hodit i do postavy, kde ze sebe nedělá pitomce (ano, Mr. Beanovi nefandím). Je to hezky anglické, humorné, milé, ne trapné. A Grace, která řeší problémy po svém, jo, ta byla jakože dost dobrá :-)

Život brouka (1998)

A Bug´s life byl první film v kině, který sem viděla a to dokonce dvakrát v jednom týdnu. Mravenec Flik byl úžasný, roztomilý, vtipný, chaotický a praštěný. Rozhodně animák, který by se měl vidět. Moc se mi v broučím světě líbilo...