Půlnoční mše (2021) (seriál)

Izolovaný ostrov, temná atmosféra, náboženský fanatizmus, komunita obyčajných ľudí s (ne)obyčajnými životmi, deti v dôležitých úlohách a krvilačná bytosť. Akoby Midnight Mass, Storm of the Century alebo Salem's Lot jedna mater mala... alebo vlastne otec, žeáno. Nie vykradnuté, ale dosť podobné, aby ste si na vyššie menované spomenuli.

Rozlučka (2021)

Postavy tak sympatické, že sa po pár minútach v ich spoločnosti rozhodnete povzbudzovať druhú stranu. Ako dráma príliš plytké, ako thriller nedostatočne napínavé. A čo je na tom dobrodružné, netuším.

Hodný holky (2018) (seriál)

Ak si zvyknete na to, že sa dievčatá z času na čas nesprávajú tak úplne ako intelektuálne atlétky a nejako príliš veľa nevydarených aktivít im prejde, na oboch stranách zákona, bez väčšej ujmy, nevidím dôvod, prečo by ste sa nemali zabaviť (v rámci žánru, samozrejme). Aspoň ja som sa.

Temný anděl (1994)

Francúzi si chceli natočiť svoj vlastný Basic Instinct, Francúzom sa to nepodarilo. Základná premisa by nebola až taká márna, len na rozpracovanie by potrebovala inteligentnejšieho scenáristu a racionálnejšieho režiséra (tá istá osoba, pokiaľ sa nemýlim). Hlúposti a nezmysly vo filme znášam iba do určitej miery, potom sa na ne začínam sústrediť a finálny zážitok je v háji.

Vzestup černé země (2018) (seriál)

Rwandská genocída poslúžila len ako kulisa pre tuctový politický thriller, ktorého dej by sa vtesnal do skromnejšej stopáže. Hviezda dole za neúnosne rozťahanú druhú polovicu.

Les lásky (2019)

Ďalšia japonská zmes podivnosti, grotesky, úchylnosti a mäsiariny.

Božská Florence (2016)

Príbeh Florence nech je nám mementom, že nie všetko, čo milujeme, je vhodné robiť na verejnosti.

Elize Matsunaga: Byl jednou jeden zločin (2021) (seriál)

Z viktimologického hľadiska mala obeť väčší podiel na svojej smrti, ako jej vrah. Alebo, aký išiel, takú našiel. Pani Matsunaga asi nebude (odhliadnuc od vraždy) psychicky celkom v poriadku. Aby nedošlo k omylu, hodnotím dokument, nie prevedenie vraždy.

Armáda mrtvých (2021)

Mne táto archetypálna skvadra sekajúca jedno klišé za druhým a mordujúca hordy zombíkov sadla bez väčších výhrad. Miestne hodnotenie ma podviedlo a ja som rada, že som sa ním a mega stopážou nenechala ovplyvniť. Homo neanderthalensis Bautista nie, nie a nie a nikde, nikdy v hlavnej úlohe.