Tvůrci divácky úspěšných pořadů Pod pokličkou, Bydlení je hra a Zahrada je hra se v novém magazínu vydávají na chaty a chalupy. Televizní štáb s odborným poradcem – stavařem, navštíví každý týden jednu chatu nebo chalupu, jejíž majitelé se rozhodli pro úpravu svého víkendového příbytku. Odborný poradce navrhne optimální řešení, doporučí, jaký nakoupit materiál a nářadí. Majitel pak sám, s pomocí rodiny, kamarádů či sousedů musí během víkendu zvládnout konkrétní úpravu – od výměny vodovodního potrubí, přes zateplení stropu až po pokládku nové podlahy. A to vše za přítomnosti kamer. Odborný poradce sleduje průběh práce prostřednictvím MMS zpráv a telefonicky radí majiteli a jeho pomocníkům. Kromě konkrétní ukázky toho, co lze na chalupě stihnout během jediného víkendu, pořad vypovídá i o vztahu lidí k dané lokalitě, k zahradě, k okolní přírodě, tedy k místu jejich rekreace a odpočinku. Nahlédne do soukromí dané rodiny, ale nabídne i tipy na výlet, informuje o charakteru a specifikách oblasti, možnostech sportovního a kulturního vyžití. Magazín, který je rádcem nejen pro chalupáře – kutily, ale i pro ty, kteří pouze potřebují drobnou inspiraci, moderuje Jana Strýčková. Vtipnými glosami pořad provází kreslená postava Hraboše. Glosy vymýšlí i namlouvá herec Norbert Lichý, známý např. jako animovaný Karel z pořadu Pod pokličkou. V pořadu Chalupa je hra nechybí ani soutěž pro diváky s nabídkou lákavých cen pro vítěze. Tvůrci magazínu očekávají nabídky majitelů chat a chalup, kteří se hodlají pustit do nových úprav a potřebují odbornou radu a přitom se nebojí předvést své kutilské umění před objektivem kamer. (oficiální text distributora)

Djkoma

Chalupu také nemám a tak se někdy rád dozvím, kolik stojí dnešní vymoženosti a zajímavé úpravy místa pro volný čas. Jinak je to obyčejné... ()

Ydrosten

Kdo má chatu, nebo chalupu, či bydlí " ve svém " někde mimo velké město, tento pořad nepotřebuje, protože to všechno dávno zná. Kdo nebydlí ve svém a nemá chatu, tento pořad nepotřebuje, protože 99% věcí v paneláku neuděláte. Možná tento pořad může fungovat jako inspirace pro nějaké ty lidičky co by si chajdu chtěly pořídit. ()

salahadin

Hraboš je machr, ty jeho glosy nemají chybu. A to mizerné hodnocení tu dávají králíci z městských králíkáren (bytů)?? Mě to tedy velmi baví, protože jednu starou chalupu opravuji a krom inspirace, kterou mi některé díly poskytují v míře více než hojné, se i pobavím. A té inspirace k vlastnímu projektu tento TV pořad nabízí dost, tak se jděte vycpat vatou a naložit do loje s těmi "odpady". ()

MM_Ramone

Tento televízny projekt má na svedomí skupina ľudí, ktorí pred tým točili reláciu o zdravom stravovaní "Pod pokličkou". Mne sa to vôbec nepáčilo. Celé to spracovanie mi prišlo akési neotesané. Do toho tie trapné komentáre hnusne animovanej myši. No a presne rovnakým hurónskym štýlom robia aj reláciu o chalupárstve. Moderátorka je nesympatická megera a ešte je tam aj tá protivná kreslená myš a jej stupidné hlášky. Mať víkendovú chalupu niekde v prírode je paráda. „Chalupa je hra“ a radosť, avšak táto relácia nestojí za pozornosť. * ()

Karlos80

Jelikož chalupu nemám a nikdy mít nebudu tak mi to je jedno a třeba se postavte na hlavu:-)! Podobné pořady: Bydlení je hra a Zahrada je hra. ()