• Thriller

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

No ako začať. Moc sa mi nechcelo ísť do tohoto filmu, ale už po prvých minútach som vedel, že to nebudem ľutovať. Perfektný film zachytávajúci Mesrina, jeho návrat z armády a postupné "prepracovávanie sa" na jedného z najvačšćh gangsterov. Pre mňa bolo dobré, že dej sa neodohrával stále v jednom prostredí, ale naopak sa často menilo. A veľmi sympatická mi bola Mesrinova veta, ktorú adresoval svojej žene: "Keď si budem musieť vybnerať medzi kamarátmi a tebou tak si vždy zvolím kamarátov..". Celkovo sa mi pozdával Mesrinov sposob, myslím tým to, že kamarátstvo bolo u neho vždy na prvom mieste. Odporúčam tento film, podľa mňa aj tí, ktorí neobľubujú gangsterky si v tom nájdu to svoje. Teším sa strašne na to, ako si pozriem pokračovanie.

Dostaň ho tam (2010)

Veľmi vydarená komédia, v ktorej nebolo pre mňa žiadnej nudnej pasáže a poskytla mi skvelý zábavný pohľad do zákulisia hudobného priemyslu. Fakt skvelé, o tých dvoch týpkov hlavných hrdinov nebudem písať. Boli skvelí !! Nenormálne som sa bavil na "priteplenom" rockerovi :-D a stučnenom každúChvíľuGrcajúcom parťákovi, no čo treba vyzdvihnúť, je podľa mňa skvelý výkon Seana 'P. Diddy' Combsa...neviem, ako interpreta ho nejak moc nepoznám, hentá hudba čo robí ma nebaví a neznášam ju, ale tuna v tomto filme podľa mňa preukázal obrovský herecký talent. Tento snímok fakt vrelo odporúčam.

Kick-Ass (2010)

Očakával som nejakú americkú chujovinu, ale musím uznať, že toto bola iná šleha film s výborným príbehom. Strašne som sa bavil a niektoré krvavé scény nemali chybu. A samozrejme treba oceniť poukázanie na neduh dnešnej doby, že aj keď vidí človek niekoho v problémoch, tak nezasiahne radšej sa bude prizerať. Inak skvelé výkony hercov. O N. Cageovi netreba hovoriť, ale svoj talent vo veľkej miere ukázala a prekvapila malá hrdinka Chloe Moretz.

Barbar (2009)

Perfektný film s neskutočnou atmosférou. Bravúrne sa svoje role zhostil Mikkelsen, za celý film neprehovoril ani slovo. Hovoril za neho mladý chalan. Páčilo sa mi, ako One Eye šiel svojmu osudu napred a nesnažil sa nič zmeniť. Musím uznať, že tento film nie je pre každého a keby som to pozeral unavený večer tak určite pri tichých scénach a záberoch na krásnu prírodu by som zaspal. Nič menej pre mňa to bol výborný film a preto 3*.

96 hodin (2008)

Famózny film s kopou akcie. Liam Neeson patrí medzi mojich obľúbených hercov a po tomto filme som ho musel velebiť. Fakt musím uznať, že tento film ma veľmi nadchol. Som fanúšik akčných filmov a tento sa zaradil na popredné priečky mojho rebríčka.

Frozen (2010)

Veľmi zaujímavý film. Ten chlad bolo normálne cítiť pri pozeraní. Nevedel som si predstaviť najskor, že ma to bude baviť, kedže sa vačšina deja odohráva na sedačke lanovky, ale bol som milo prekvapený. Bol som spokojný nadmieru. Aj výkony hlavných aktérov určite nesklamali. Možno trochu bol zbytočne natiahnutý zbytočnými dialógmi, ale z celkového pohľadu musím povedať, že FROZEN sa oplatí pozrieť.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Perfektný film, ktorý ma abnormálne pohltil a vtiahol do deja. Perfektne vykreslené vazenské prostredie a skvelý výkon hercov, proste typickí vazni. Svoju rolu výborne zahral Juan, ktorý sa musel vynájsť, kedže sa ocitol z ničoho nič uprostred vzbury. Počas pozerania tohoto filmu som si obľúbil typa Malamadreho, ktorý bol perfektný a podal vynikajúci výkon. A určite by si zaslúžil ocenenie Luis Zahera, perfektne zahral toho spomalenca, čo našiel Juana v tej cele. Prisam fakt som si myslel, že je postihnutý naozaj.

Machete (2010)

Poprdeli pecka :-D. Poriadna akcia a Dany Trejo sekajúci končatiny. Som obrovský fanúšik takýchto typov filmov a toto bola pre mňa fantázia. Pobavil ma Štefan Seagal, nevedel som si ho predstaviť v zápornej úlohe a aj jeho skon bol seagalovský. Škoda, že po prvej polovici, ktorá ma neuveriteľne bavila prišla pre mňa nudnejšia časť....asi žhruba ako Machete navštívil brata v kostole to začalo pre mňa strácať grády. Ale inak film skvelý a preto dávam takéto hodnotenie.

Expendables: Postradatelní (2010)

Pre mňa ako obrovského fanúšika klasických akčňákov to bol obrovský zážitok. Veľmi sa vydarila dvojica Stallone a Statham, tie ich hlášky ( hneď v úvode s tým zvonením SMSky ) a ich vzájomné podpichovanie. Bavil ma aj Jet Li a jeho kecy o tom, že má všetko ťažsie, pretože je malý :-D a úplne ma bavil Dolph Lundgren ako fetujúci žoldák. Čo by som vytkol bolo to, že som očakával viac prepracovaný druhý vpád na ostrov. Očakával som nejakú prípravu ako sa tam dostanú, kedže po prvej návšteve tam zanechali riadnu spúšť a namiesto toho boli zrazu na ostrove a rozmiestňovali nálože. Ale toto je fakt iba malá výtka. Film je to proste skvelý a možem ho iba odporučiť.

Drsný časy (2005)

Ďalší veľmi vydarený film s Christianom Baleom. Strašne ma prekvapila asi prvá pol hodina až hodina filmu :-D . Nenormálne som sa smial na tých dvoch a hlavne na tom "odrbe" s tým hľadaním práce (keď som pozeral film, bol som bez práce a čerstvý absolvent vysokej školy, čiže niečo podobné s tými životopismi a vykazovaním činnosti som zažil :-D ). Celkovo tam bolo veľa podarených scén. Fakt akože, tento film mi strašne rých ubehol a to je dobré. Christian Bale sa perfektne zhostil svojej role a keď prišli pasáže, v ktorých mu začalo "prepínať" tak já som mu to veril. Tento film možem jedine odporučiť, človek sa určite nudiť pri ňom nebude.