Od mítingu k mítingu (1991) (divadelní záznam)

Chlapci predbehli dobu...najsmutnejšie je, že valná väčšina vtipov je stále aktuálna.

Overlord (2018)

Ale dobré. Áčková produkcia s béčkovým vyznením pobavila. Po technickej stránke je to super a nápad sa tiež celkom podaril. Pred dňom D hŕstka amerických vojakov zistí, že náckovia nechcú aby mŕtvi neboli až tak úplne mŕtvymi a keď už nejakým spôsobom fungujú po smrti tak nech sú to aj supervojaci. Prehnané, násilné, slizké...za mňa OK.

Dokonalost (2018)

Neskutočné prekvapenie. Príbeh úplne odsýpa, scenár je dokonalý a atmosféra skvelá. Dlho sa mi nestalo, že som sa na film pozeral s pootvorenými ústami (že čo?) a naozaj som nevedel kam sa to celé bude uberať a ako to vlastne skončí. Posledná hviezdička ušla len kvôli niektorým technickým (filmárskym) nedokonalostiam.

Apostle (2018)

Evans si po spolupráci s Tjahjantom odskočil práve do jeho dôvod a pred novým Serbuan Maut 3 si strihol horor. Je to iné ako som čakal od Evansa, žiadne porcovačky ani "cákance" krvi sa nekonajú. Miesto toho je nám podsúva temný príbeh plný prekvapivých zvratov a vyburcovaného napätia. Nie je to taký úlet ako Safe Haven - je to iné, ale stále viac ako dobré.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Výborný a unikátny projekt. Noví autori sci-fi poviedok sa predstavujú v technicko dokonalom prevedení, kedy si ako diváci môžeme pozrieť kam sa dnešná animačná technika dostala. Niektoré príbehy sú slabšie, niektoré úžasné. Ako celok to ale funguje dokonale.

ヴァーサス (2000)

Ďalšia japonská zbesilá jazda plná zonbikov, tentoraz vo veľmi zručnej réžii. Pomerne slušná dávka humoru, akcie a absurdnosti vo vynikajúcom tempe dodáva tejto nízkorozpočtovke slušný punc. Treba však podotknúť, že ide o úzkoprofilovú zábavu a na svoje si prídu asi len tí, ktorí sa bez ostychu dokážu baviť na Japoncoch, ktorí sa naháňajú katanami (a samozrejme aj inými zbraňami) po lese za prítomnosti nejakého toho litríku krvi.

Bright (2017)

Fantasy variácia na Alien Nation z roku 1988, kde podobne musel ľudský policajt prítomnosť "parťáka" z úplne iného sveta. Lenže tam, kde fungovalo podpichovanie a konverzácie akoby z pera Shane Blacka tu nefunguje. Nevravím, že sa to nedá, ale je to predvídateľné, postavám moc nefandím a sú mi úplne ukradnuté, soundtrack otrasný. Noomi potešila, Will až tak neplakal, konečne, a nejaký seriál z tohto sveta, kde by sa riešili nejaké normálne prípady a nie tisícročné proroctvá by som koniec koncov uvítal. Slabé 3*.

Vítejte ve Wellville (1994)

Vskutku zábavný film, výborne natočený, uvoľnený a na pozeranie veľmi príjemný. Škoda len, že je vo svojej podstate o ničom. Akosi mi utiekla podstata a nejaké to hlavné zdelenie. Každopádne, šikovná réžia, skvelé herecké výkony a atmosféra na nezaplatenie. Škoda len, že príbehovo to značne kolíše.

Chůva na zabití (2017)

Jednoduchá zábava na pobavenie. Svieža hororová komédia v ktorej sú všetci pekní, pekne hlúpi a nevedia hrať, hlavne Samarin prejav mi neskutočne liezol na nervy. Napriek mnohým neduhom ide o naozaj vtipnú jazdu, ktorej sa hlúpe a logické chyby dajú veľkoryso odpustiť.

Neo Yokio (2017) (seriál)

Prvý koment. Neo Yokio je v podstate New York v alternatívnej súčasnosti. Kedysi dávno brázdili ulicami démoni a iné ohavnosti a niekoľko mágov a exorcistov sa porátalo s touto hrozbou. Časom tak vytvorili silnú aristokratickú vrstvu, ktorá funguje dodnes. Kaz Kaan je mladé namyslené chlapča, ktoré síce je tým najväčším postrachom všetkých démonov, no viac sa sústredí na svoj spoločenský status, oblečenie a všeobecnú obľúbenosť. Ak by som mal 15 a bol ženského pohlavia, tak to asi úplne žeriem. Takto mi to prišlo nie len plytké, ale miestami i nudné. Animácia je príliš jednoduchá, charaktery nedotiahnuté a miestami až hnevajú diváka. Jednoduché "anime" pre americkú netflixovú mládež. Keď spomínam negatíva, môžem spomenúť aj pozitíva. Vo svojej podstate je to celkom šikovná kritika dnešnej high society a mladých fungujúcej v nej, ktorých nezaujíma skoro nič a nikto, okrem samých seba. Sem-tam sa podarí aj nejaký ten vtip a celkovo ten fungujúci svet mal svoje čaro.