Signál z neznáma (2014)

Velmi zajímavý, po vzoru Moonu minimalistický film, u kterého je škoda toho prapodivného závěru. Během děje je perfektně budováno mystérium, které je bohužel v závěru odhaleno docela nešťastným a vcelku nicneříkajícím způsobem. Čekal bych víc v alespoň o dvacet minut delší stopáži. Nápad každopádně chválím.

Rohy (2013)

Jsem u vytržení z toho, že Daniel Radcliffe mi najednou vůbec nepřipomínal Harryho Pottera a tím dokázal, že s končícími Bradavicemi nekončí jeho kariéra. Film jako takový má velmi netradiční zápletku, která není ochuzena o drama, thriller ani komediální prvky. Kdybych tento film neobjevil s dvouročním zpožděním, určitě bych na něj zašel do kina...a nelitoval bych.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Podle různých komentářů a zkazků jsem čekal, že to bude hrůza. Obavy se ukázaly být víceméně liché, přestože musím uznat, že třetí díl megamonstrózní akčňárny v určitých chvílích ztratil dech. Laťka je nasazena vysoko a film se jí celou dobu drží zuby, nehty, ale potom přijde veletoč s novým týmem a najednou si říkám: "Co to? Bylo to potřeba?". Ne, že by mlaďáci neměli co nabídnout, ale taková rychlá výměna mi přišla jako pěst na oko. A přes Gibsonovu zvláštní auru jsem spíš měl pocit, že Sly si šel vyřídit účet s hodným strejdou Melem, který si to vlastně ani nezasloužil. Efekty každopádně dobré, akce byla spousta a známých tváří taktéž. Zas takový příšvih to není.

Pompeje (2014)

No já nevím. Kdyby se to nejmenovalo Pompeje, pomyslel bych si, že jde o variaci na Gladiátora, kde náhodou něco bouchne. Oproti tomu se mi ale líbily výkony herců, obzvláště Kita Haringtona, který to dle mého názoru dopracuje daleko. Pompeje jsou každopádně jednohubka s krásným vizuálem, kterou už nikdy nemusím vidět znovu.

Whiplash (2014)

Překvapujcí jak po stránce herecké, tak po stránce hudební...a jakožto hudebník jsem často nemohl uvěřit tomu, co Miles Teller předváděl. Ty Oscary jsou zasloužené.

Interstellar (2014)

Přímá trefa do mého vkusu. Perfektní zážitek.

Kontakt (1997)

Budovatelské a objevitelské sci-fi, které nemůže nechat chladným žádného příznivce tajemna. Kdo nikdy nesnil o tom, že se spojí s mimozemšťany a nastaruje novou éru pro lidstvo? Tenhle film naprosto dokonale zachycuje nadšení z výzkumu a snahy něco dokázat. Navíc se celkově drží velmi při zemi a citlivě pracuje s tématem malého objevu, který přeroste ve fantastické události. Děj není přeplácaný zbytečnostmi ať už dialogovými, příběhovými nebo grafickými (ač po stránce příležitostných animací nepůsobí levně ani po osmnácti letech) - proto se jeví jako velmi uvěřitelný a sympatický. Celou dobu je téměř nemožné nepohrávat si s myšlenkami na téma "Jak by to asi dopadlo, kdyby se to skutečně stalo?". Geniální sci-fi, které se snad jednou změní ve skutečnost.

Velká šestka (2014)

Poněkud lepší, než klasické animáky, avšak příběh ničím nepřekvapil. Čím tenhle snímek exceluje, to je netradiční hudební doprovod a velmi dobrý styl humoru.

Hercules (2014)

Ale jo, překvapení se konalo. Tenhle Hercules sází na nemytologické pojetí a popravdě to má větší kule, než jsem předpokládal. Dwayne Johnson se do role polobožího bijce vyloženě hodil (dokonce hraje jako opravdový herec) a i jeho družina byla pečlivě vybrána - všichni měli něco do sebe, což se třeba o trpaslících z Hobita říct nedá. Film na mě atmosférou působil stejně jako osmdesátkový Conan, což je velmi, ale opravdu velmi dobře. Potěšila mě také přítomnost několika větších válečných scén. Tenhle film ve mně vyvolal velmi vzletnou náladu. Nic není ztraceno! Conanovské odvary je stále možno natočit stylově a zábavně!

Power/Rangers (2015)

Vskutku netradiční podání Strážců vesmíru. Možná se pletu, ale zdá se mi, že podobné rebooty cílí na nás, kteří jsme rebootovanou látku viděli jako malí a dnes bychom se už styděli za to, kdybychom na originál koukali. K čertu s tím, tohle bych si nechal líbit i jako celovečerák. Škoda té "máme bouchačky, ale zahodíme je a zbijeme tě" scény.