Nebezpečná laskavost (2018)

Začátek byl skoro strhující a já jsem doopravdy věřil, že se dívám na výborný paranoidní thriller. Jenže pak panu režisérovi / scénáristovi zřejmě hráblo, začal do děje přidávat nehodící se humor, a tísnivou atmosféru rozředil nejapným vtipkováním a šílenými zvraty. Tohle není lehký odvar Zmizelé, tohle je rozpadající se mišmaš, který drží pohromadě jen silou vůle a brutálním charismatem Blake Lively. Postavy jsou papírové až to hezké není a všichni pevně vězí ve svých škatulkách. Jen Stephanie zřejmě vyniká ve všem. I když mám Annu Kendrick jako herečku rád, tak tady své oponentce nesahá ani po kotníky. Kdo ale taky jo, že. Ta by si strčila do kapsy snad i Emily Blunt. Ale dost rouhání.

Tátova volha (2018)

Nečekal jsem od toho bůhvíco a nakonec jsem ani nic moc nedostal. Ale z nějakého záhadného důvodu jsem docela spokojený. Film má dvě drobounké vady. Nepěkně se táhne, takže než se doploužil do poloviny, už jsem vyhlížel závěr.A ta druhá vada je, jak už to u českých filmů tradičně bývá, scénář. Odhlédnu od faktu, že i když jsou hlavní postavy jen ženy, vše se točí kolem mužů. Ti jsou primitivně jednorozměrní a nepoužitelní. Buď jsou líní a v exekuci - takoví si čtou novinky a Právo (pomrkávání na diváka), nebo hnusní na matku kterou šoupli do domova důchodů, případně trapní macho, sociálně vykastrovaní či rovnou senilní. Ten jediný správný a opravdový muž je bohužel mrtvý. Pokud to má být komentář k dnešní společnosti, tak jsem z něj trochu rozpačitý. Líbila se mi hudba, krásná volha a scéna s Evou Holubovou. Ta jediná byla opravdu výborná. I ta slušná pointa se jí nevyrovnala ani náznakem.

Star Trek: Short Treks - Nejjasnější hvězda (2018) (epizoda)

Jak kdosi trefně poznamenal, tak Saru je přesně ten typ uchazeče o velící post, kterého by Will Riker bez velkého přemýšlení vyřadil. A měl by pravdu. Pokud tahle epizoda měla přiblížit jak se do funkce dostal, tak selhala. Podle mě by neměl být ani ve Federaci, natož ve Flotile.

Star Trek: Discovery - Season 1 (2017) (série)

Odmítám vzít na vědomí, že lidé z Hvězdné flotily poslouchají na večírcích hip hop, nadávají, chovají se jako nezodpovědní fracci a jsou nekompetentní. Díry v kontinuitě jsou jedna věc, nesympatické obsazení druhá. To že mi posádka můstku připomíná obludárium a já ani po patnácti dílech neznám jejich jména, natož osobnosti, nebo jakékoliv podrobnosti o jejich životě, je věc třetí. Ale to že autoři zahodili půl století vývoje z okna, je úplně jiná liga. Kdo tohle napsal, Star Trek nikdy neviděl, nebo ho viděl a nenávidí ho.

Star Trek (2009)

Režijně a efekty je to o třídu lepší než cokoliv z vesmíru Spojené Federace Planet, jenže nejde o Star Trek. Z něj si vzal jen formu a obsah dodal vlastní. Náhodným kolemjdoucím neobeznámeným s pečlivě budovaným universem to může být jedno a pravověrní fanoušci nejsou rozhodující kupní silou. Já jsem se s tímhle faktem srovnal relativně rychle, ovšem k posádce Enterprise z alternativní reality jsem si nenašel cestu nikdy. Ne že by byli jen jiní, oni jsou jednoduše špatní. Konkrétně psychopatický Spock je mizerně napsaná postava, která vulkánce připomíná jen vzhledem. I když pořád lepší, než aktivistické a politicky korektní Star Trek Discovery. Lepší tři hvězdičky.

Commando Ninja (2018)

Tohle už není ani céčko, ale nějaké další písmenko z hloubi abecedy. Kvalitou se vyrovná nejhorším filmům Uwe Bolla, scénářem je snad i pod nimi. Na rozdíl od zmíněného samozvaného génia se ale nebere vážně a celou dobu dává hlasitě najevo, že slouží jako svérázná pocta osmdesátkovým legendárním, méně legendárním i jenom oblíbeným filmům. Osobně mám radši promyšlenější komedie typu Žhavé výstřely 2, jenže takové skvosty se už dnes netočí. Tak alespoň díky za Commando Ninja.

Star Trek: Short Treks - Mistr úniků (2019) (epizoda)

Zatím asi to nejlepší co se může chlubit (???) značkou Star Trek Discovery. Díl s Harrym Muddem mi přišel nepravděpodobný a přepálený. Postava známého podvodníčka se vůbec nepodobala své předloze z TOS. Tady si na to autor dal pozor a napsal hravý příběh se špetkou humoru a vynikající pointou.

Star Trek: Short Treks - Na útěku (2018) (epizoda)

Vydestilované problémy první série, vtěsnané do patnácti minut. Jenže tady není žádný Jason Isaacs, který by alespoň trochu spravil dojem.

Star Trek: Short Treks - Calypso (2018) (epizoda)

Kombinace TOS epizody Metamorphosis a části Odyssey sice vypadá patřičně ambiciózně, ovšem obávám se, že na rozvinutí uvěřitelné atmosféry je čtvrt hodina prostě málo. Tenhle námět měl být použit na luxusní bottle episode.

Vesmírný lov (2018)

Ani nevím proč jsem si film pustil. Když jsem viděl první tři minuty, trochu jsem toho zalitoval, ale nakonec jsem zklamaný nebyl. Beyond White Space je buď mírně podprůměrné béčko, nebo velice solidní céčko, a pochopitelně trpí všemi neduhy typickými pro jeho kategorie. Herci jsou dřeva, scénář sbírka klišé, a většina toho co se stane, nemá oporu logice a často ani v realitě. Příběh nemístně ambiciózně evokuje Bílou velrybu od Melvillea a přitom se pozoruhodně dovedně ubránil jakékoliv myšlenkové hloubce, nebo nedejbože morálnímu ponaučení, kterými oplývá originál. Ne že by mi to vadilo. Triky jsou relativně povedené, na brakovou produkci snad až vynikající a o to asi šlo především.