A co když je to pravda? (2005)

První slovo, které mě napadlo, je "roztomilé". Nenudila jsem se ani na minutu. Po zhlédnutí se cítím skvěle, romaticky naladěná a spokojená. Protože tento snímek nepatří k těm romantickým filmům, u kterých závidíte hlavním hrdinkám vztah s jejich úžasným partnerem nosící svoji vyvolenou na rukou. Je to ten typ, který vám aplikuje romantiku přímo do žil, a to přesnou dávku, kterou potřebujete, ale jste hrozně rádi, že máte toho svého jednoho přítele doma a neměnili byste. Nejsou zde žádná přehnaná urážející gesta, či naopak nutící k závisti. Je to prostě tak akorát. Tak vzletný pocit jsem po žádném zhlédnutí ještě necítila. Určitě si pustím znovu.

Království potoků (2005) (TV film) odpad!

Zvláštnější pohádku jsem snad ještě neviděla. Počínaje divným dějem, který nedá člověku možnost vytvořit si vztah ani k jednomu z hrdinů. Po nepochopitelném úmrtí královny hned na začátku. Úkoly nebyly tak špatné, až na to splnění/nesplnění, a přesto dosáhnutí výhry. Konče otevřeným závěrem vztahu rodičů. O neschopnosti patronů nebudu raději moc přemýšlet, jinak bych se musela rozbrečet, protože stále nedokážu pochopit, jak potok, ani potůček nemůže umět plavat! Tato pohádka vás nijak neobohatí, nic nenaučí. Je k ničemu.

O myších a lidech (1992)

Moc pěkný film a rozhodně stojí za zhlédnutí kvůli svému poselství. Dávat šanci znovu a znovu, ale poznat kdy je pozdě, udělat nejlepší věc a pomoci tím příteli. Hodnotím 4*, protože se mi snímek zdál místy zdlouhavý a nudný.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Již od prvních dílů mě tento seriál chytl a nepustil. Nedočkavě čekám na nové a nové díly další série. Myslím, že více není potřeba říkat.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Nezhlédla jsem všechy díly, série, přesto jsem viděla dost na to, abych hodnotila s čistým svědomím. Když si najdete natolik dobré kamarádky, že jim můžete říct cokoli a ony vás neodsoudí, máte vyhráno a životem budete proplouvat mnohem jednodušeji. Opravdu, kdo má v dnešní době natolik dobré kamarádky, že jim může říci vše, neodsoudí ho a podrží v těžkých chvílích? V dnešní uspěchané době na to není čas, a to je škoda. Třeba po zhlédnutí několika dílů ucítíte touhu jich pár také mít a uvidíte, že váš život bude hned bohatší.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Princ charismatický, ale tvrdý ve svých zásadách. Věrný, čestný, ušlechtilý. Myslím, že význam těchto slov dnešní generace nechápe, což je škoda. Proto by se na tuto pohádku měli rozhodně podívat.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

V téhle pohádce se mi líbila hrozně jedna věc. Princ i hrnčířka se k sobě chovali jakoby to bylo poprvé, co se do někoho zamilovali. Nebyli ještě nikdy zrazeni láskou a věřili si všechna vyznání. Nehledali za nimi jen nějaké zalíbení. Na tohle období jsem už bohužel úplně zapomněla. Milý, trošku přihlouplý princ a holka od rány vytvořili skvěle doplňující se dvojici. Určitě se podívám někdy znovu.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Tohle je jedna z pohádek, která se mi za dlouhou dobu opravdu líbila. Nejvíce mě dostalo skvělé zahrání rozmazlené, nesnesitelné Květulilinky, kterých mám v mém okolí bohužel hned několik. A o to více jsem se nasmála. Oproti tomu docela vychvalovaná Žilková mě moc neoslnila. Její protáhlé obličeje působily dost nehodnověrně. Zato 12 měsíčků mě nadchlo. Byla bych raději, kdyby měli více prostoru, protože mě dokázali dobře pobavit. Hlavní dvojice k sobě pěkně pasovala, takže nemám výhrad.

Psycho (1960)

O tomto filmu jsem samozřejmě mnohé slyšela a těšila se na jeho zhlénutí. O to větší však bylo moje zklamání po zjištění, že jsem už kdysi dávno viděla jinou verzi. Tento snímek patří k těm, které vás zasáhnou a zapamatujete si jeho pointu, což bohužel vylučuje opětovný filmový zážitek. Norman Bates v podání Anthony Perkinse mi přišel zprvu hrozně roztomilý a perfektně se hodil do hlavní role.

Angel Heart (1987)

Představte si, že plujete po moři. Občas vás chytne vlna a vy ji s trochou strachu, ale hlavně s adrenalinem a zábavou, překonáte. Následuje klidná hladina, kdy jste rádi, že můžete zpracovat minulé scény a nechat je v sobě úplně doznít. Nicméně čekáte stále větší a lepší vlny, které přicházejí, avšak místo vrcholu, kdy byste měli vyletět až do nebes, narazíte velice tvrdě do skály a roztříštíte se na milión kousků a říkáte si "proč sem se na to vůbec díval?".