Hledá se Nemo (2003)

Hezký animák, který neurazí. Není to vtíravé, pro dětského diváka je to ideální. Ta malá nevyrovnaná modrá ryba byla trošku otravná. 72%.

Kokuhaku (2010)

Originální japonské psycho s pestrou škálou různých žánrů. Zločin a trest, ve kterém místy dochází k dokonalé syntéze všech možných filmových atributů. Kdo je monstrum a jak ho potrestat? 83%.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Třetí díl se utopil ve své okázalosti. Mnoho postav, divní asiati, trapná Keira Knightley, přepiplané finále... . Furt je tam ten výpravný pohádkový styl, jen se tomu nedá věřit. 59%.

Světová invaze (2011) odpad!

Nevěřil jsem, uvěřil jsem. Po technické stránce to ujde, i když moc alienů tam není a kamera občas otravuje. Dobře to pracuje s nižším rozpočtem, ale obsahem je to zrůdnost překonávající možná Twilight nebo Kameňák. Ano, až tak špatné je to. Nepamatuju si, kdy jsem slyšel horší dialogy. Rozumím tomu, že současná americká armáda potřebuje nalákat mexíky, asiaty, černochy a nevím koho ještě, ale dělat to tak debilním způsobem - sovětské propagandistické filmy jsou proti tomu nádherné. Tuhle vlasteneckou "přidanou" hodnotu bych ještě nějak přežil, co se však už přežít nedá je hovadská premisa (spoiler), která např. předpokládá, že něco letí x světelných let a nemá to k boji připravené vzdušné plavidla nebo zaměřování mimozemského řídícího centra pomocí divotvorného laseru (konec spoileru). Jonathan Liebesman je velmi nebezpečný režisér. -75%...septik!!! Výborný komentář: Marigold

Hancock (2008)

Nenáročná zábava. Rezignace na promyšlenější scénář je zřejmá. 65%.

Rango (2011)

Rozjezd je slušný. Dva vtipem napěchované nápady navnadí, ale pak ta následující prostřední část jakoby nevěděla co dál. Natahovaná zápletka to v závěru zase posouvá trochu výš. Rango není rozhodně o přívalu precizních komediálních situací. Plusem je Johnny Depp a jeho příjemný hlas. Mix akce, sentimentu a jednoduché filosofie spravedlnosti baví na tři lepší hvězdičky. 68%.

Kameňák (2003) odpad!

Peklo. -90%...septik!!!

Náhradníci (2009)

Odfláknutá podivná sci-fi s nulovou snahou o jakýkoliv nápad. 43%.