X-Men: Apokalypsa (2016)

⁣X-men:NACHOCALYPSE Začínám mít pocit, že Singer se už vyčerpal. Poslední Xmeni jsou nejvíce plochou komiksovkou za poslední roky. I na standard Singera málo. Celý příběh ➡ Superpadouch se probere, v rychlosti nabere pomocníky a hurá zničit svět. To je vše. Všechny odbočky jsou zavádějící. Osvěžení je opět Quicksilver, vizual (hodně dobře se na to kouká ve 3D) a duo Fassbender-MacAvoy. Malé cameo Wolvika potěší. Osobně nejsem fanoušek Jennifer Lawrence a tak mě nezajímá, že je teď IN. Její postava je doslova strkana všude. Ehg.... Jo ušlo to, ale měl by přijít opět Vaugh a natočit něco jako First Class. Tohle potřebuje Deadpoola jako transfuzi. Případně spinoff Weapon X nebo X-Force. ⭐⭐⭐1/2 Hodnocení OST: hudba ať už písně nebo samotná je skvělá. Hlavně ve finále nabudí. ⭐⭐⭐⭐

Jurský svět (2015)

Box office TOP ALLTIME #3 $1,622,868,000 ..fans na ničem nešetřili. Jurský svět není dokonalý a ba co více je plný chyb (ty lodičky v džungli trčí do očí!), ale.....tak zábavný blockbuster tu nebyl naposled od dob...(matně lovím v paměti)...devadesátek. Ano vemte si ty blockbustery jako Jurský park, Den nezávislosti, Hvězdná brána nebo MIB. Jako fanda původního Jurskýho parku a i Ztraceného světu (ano považuji Lost World za dobrý) jsem šel na Jurský svět s menším despektem. On ten trailer spíše evokuje CGI akční bordel. Před návštěvou kina jsem si poslechl soundtrack od Michaela Giacchina (to je ten, co dělá většinu hudby Abramsovi a Pixaru) a........byl jsem unešen. Hodnocení OST bude na konci komentáře. Začátek je impozantní, protože konečně zažijeme park živý! Park je otevřený a na ničem se nešetřilo. Díky tomu zažijeme ten zážitek, který jsme neměli. Plný park lidí vs dinosauři. Samozrějmě, že se něco pokazí. O čem by jinak byl tento film?! Koukat na dvě hodiny edukativního filmu o dinosaurech, tak to si rovnou zapněte ČT 2 a dokument BBC Putování s dinosaury >>> http://www.csfd.cz/film/70322-putovani-s-dinosaury/ . Opět je to téma - člověk si hraje na b(B)oha a vytvoří superdinosaura, který .........SPOILER -> uteče <- KONEC SPOILERU. Chris Pratt je perfektní a to on baví po celou dobu. Nemluvě o faktu, že jsou tu konečně snesitelná děcka!!! Tady jsem si skutečně nepřál, aby umřela. Navíc je tu jedna postava, která si zasluhuje potlesk - IT GUY (Jake Johnson), který měl ty nejlepší hlášky a tričko, které sháním (nakonec mám s motivem tohoto filmu). Akce je zábavná a povedená (samotné finále epicky vede - F*ck YEAH!), CGI velmi vyvedené (JP se nemusí stydět) a na ničem se nešetřilo. Tolik referencí na původní Jurský park jsem ani nečekal. :-) IndominusRexuální zábava! Hodnocení OST: NejWilliamsovský soundtrack, který by ani sám John Williams nenatočil. WOW! Natrvalo se usadil v mém TOP. 10/10

Pixely (2015)

Futurama to udělala líp!..... ale není to tak špatné, jak někteří "kritici" píšou a říkají. Je to oddechovka, kde vypnete mozek na hodinu a půl. Z nápadu se určitě dalo vytěžit více, ale ono se musí vzít v potaz fakt, že je to celé cílené na mladší publikum. To je celkem paradoxní, protože dnešní mládež žádnou z těch her nehrálo, nedrželo v ruce ovladač NES/SNES ani neznají hraní na automatech - nemyslím bedny ve smradlavým nonstopu, kde si dáte teplou desítku a mačkáte na tlačítko s třešní. To je největší chyba celého filmu, který se místy tváři jako rodinná komedie. Sandler/James mají opět ty samé postavy, které hrají ve všech svých filmech. Narozdíl od posledních (pa)výtvorů jsou zde snesitelní až na fakt, že bych nikdy a opravdu nikdy nezvolil za prezidenta Kevina Jamese. Film zachraňují vedlejší postavy > Dinklage ví v jakém filmu hraje a tak náležitě přehrává a škodolibě se usmívá (!), Michelle Monaghan je kus a Josh Gad jako konspirační magor potěší nějakou tou hláškou. Nakonec malá cameo Dana Aykroyda, Seana Beana i Briana Coxe jsou příjemná překvapení. SPOILER -> Sean Bean neumře! <- KONEC SPOILERU. PIXELY nejsou nejlepší film roku 2015, ale také tím nejhorším za rok 2015. Jedná se o klasickou letní blockbuster komedii, kde se nevyplácí přemýšlet a mít velká očekávání. Hodnocení OST: Henry Jackman vytvořil epickou akční hudbu, která místy je lepší než film. Hned jsem si jí zařadil do mého playlistu na SPOTIFY. 8/10 - P.S.: výběr písní chválím - Queen (!!!)

Sedmý syn (2014)

Neuvěřitelně pitomé fantasy! Je rok 2015 a máme za sebou LOTR trilogii, sérii Harryho Pottera, pár povedených/nedoceněných (Hvězdný prach) a taky ty hodně nepovedené fantasy paskvily (Uwe Boll vede!). Sedmý syn je jen o něco dražší verze Ve jménu krále s Dračím doupětem dohromady. Jen jednu malou výhodu oproti těma dvěma odpadům to má - Jeff Bridges. On hraje od Opravdové kuráže pořád stejnou postavu, ale je zábava ho pozorovat. To on je jediný důvod, aby to člověk dokoukal. Ostatní postavy jsou vám totálně ukradené a romance nezajímavá. Pokud by se vyměnily postavy učedníků, pak by byl Sedmý syn i více koukatelný. Ben Barnes nemá žádné charisma! John Sníh utřel a sním i valná většina fantasy fanoušků. Scénář jako takový je tupý opis průměrné rpg rubačky, kde se jde z jednoho místa na druhý, ale na posuv dějem to nemá vliv. Vše je tak rychlé, že finále se doslova odhodí do kouta. Za celý film není ani jedna zapamatovatelná akční fantasy scéna a pokud k ní byl náběh viz útok na město, pak se opět odhodí jako mokrý hadr do kouta. Opakuji ještě jednou a to, že Sedmý syn je Neuvěřitelně pitomé fantasy!. Hodnocení OST: Zahrajeme si hru na schovávanou. Marco......Marco.....Marco...Beltrami. Sakra, kde si celý film byl? Však ty si udělal velmi pěkný fantasy OST k filmu Hellboy. Proč mě to připadalo, že seriálový Herkules nebo Xena měl lepší hudbu? Tohle není jeho nejlepší,dobrá a vlastně vůbec to nemá jeho rukopis. 1/10

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Strčte si všechny navoněné a umělé Rychle a zběsile do míst, kam se odváží podívat jen celník. Mad Max Fury Road je nejlepší akční jízda od doby, kdy vyšel druhý Mad Max Road Warrior. Finální honička z druhého filmu je zde natažena na 120 minut a nadopována koktejlem Red Bull-steroidy-krev pro 21.století. Vlastně je to ryze osmdesátkový akční nářez pro 21.století. Věc nevídaná v záplavě popcornu, umělých sladidel a CGI éček. CGI je zde použito jen minimálně a vždy jen k umocnění atmosféry nebo vylepšení dané scény viz. pouštní bouře. Vše ostatní je stará poctivá filmařina s praktickými triky. Auta jsou šíleně designovaná, ale jsou skutečná a také skutečně vybuchují. Móda roztřesené kamery už zničila hodně akčních, hororových a i thrillerových filmů. Zde se naopak navrací vše do starých dobrých kolejí. Záběry na akce jsou velké a díky dlouhým záběrům je to spektakulární zážitek. Po hodinové akční smršti jsem opravdu v kině zvolal WOW a vydýchával smršť výbuchů, plamenů, aut, skoků a plamenometné kytary. Tohle nikde a opravdu nikde nezažijete ani neuvidíte. Tom Hardy není Mel Gibson - více není co dodat. Každý mají své kouzlo a zde je velkým plusem, že se vůbec moc nemluví. Pokud by se vyškrtly všechny dialogy až na Nadsmrťáka, tak by to příběhem ani neotřáslo. Hlavní záporák ve formě Nadsmrťáka je fantastická směs Humumbuse a Dartha Vadera. Maskéři se opravdu odvázali a jeho vzhled je odpudivý a hrůzostrašný zároveň. Samotný prostor si zaslouží Charlize Theron, která jako jednoruká banditka Furiosa nehraje druhé housle. Naopak se s Maxem doplňují a střídají se v akci obdobně jako tomu je ve wrestlingových bitkách. Není náhoda, že na plakátech má větší prostor než Tom Hardy. Ty kecy o feminismu jsou opravdu směšné, protože MAD MAX FURY ROAD je nejvíce macho film za poslední dobu. Krásné lolitky se polívají vodou, ženy jsou majetek, mateřské mléko....mohl bych pokračovat. Najednou se trochu zapomíná na Ripleyovou ze série Vetřelec? George Miller musel čekat třicet let (natočit zpívající tučnáky a prase), aby opět ukázal svojí vizi postapokalyptické světa. Škoda, že na podobnou akční pecku se muselo čekat třicet let. George Miller už mladší nebude a snad bude mít ještě šanci, aby nás opět vtáhl do svého bizardního světa. Pokud jste neviděli předchozí díly/filmy série Mad Max, pak budete v jiném světě. Budete si připadat, že vám do coly/vody přidali LSD a popcorn posypali kokainem. Osobně doporučím nakoukat zbylé díly, protože jinak nebudete chápat. Pro fanoušky série totální předávkování testosteronem. Akční erekce a ejakulace roku/desetiletí/století*! P.S.: Od této chvíle si na každém metalovém koncertě plamenometnou kytaru!!!! Hodnocení OST: Takto má vypadat akční soundtrack! 10/10

Avengers: Age of Ultron (2015)

Bla Bla bla - Nerdi a nenerdi, dámy a pánové, děti a dospělí co si stěžujete? Dvojka Avengers je opět povedenou marvelovkou a výborná komiksová týmovka. Pokud by mi někdo před 10 lety řekl, že se natočí povedená týmovka, tak se mu vysměji. Samozřejmě tu byli X-meni. Tam však se dají hodnotit kladně hlavně Singerova působení u mutantů. Avengers před 3 lety přesvědčili celý svět. Hodnotit, že první "evendžři" byli lepší je strašně jednoduché a takovou nálepku hodí okamžitě kdejaký rádoby recenzent. Až se mi tady chce odcitovat výbornou scénu s kritičkou z Birdmana. Avengers tehdy nejsou Avengers nyní. Pokud si nedáte práci a opravdu se podíváte na vše, co následovalo k Ultronovi, pak přijdete o polovinu pro/zážitku. Jednak hodně pomohl Captain America: Winter Soldier, Iron Man 3 a svým způsobem i Thor 2. Navíce bych doporučil seriál Agents of S.H.I.E.L.D.S., který se dobře propojil s Age of Ultron. Do toho ovšem unikají nekomiksovým divákům jemné nitky (už netančím na nitkách!), které mají vést k dalším filmů a příští fázi. Wakanda nikomu nic neřekne, ale až přijde Black panther - bam! Nesoulad Capa a Tonyho Starka - Civil War bam! Kameny nekonečna (raději beru Infinity Stones) - Thanos bam! Tady nechci vysvětlovat kolik toho Whedon narval do jednoho filmu. Je toho mnohem více, než v předchozích Avengers, kde se i komiksem nepolíbení bavili dobře. Tady je opět tuna zábavy, skvělých dialogů a dech beroucích akčních scén, ale ... nyní se tu rochní i komiksový fanda. To je ten rozdíl, který jsem okamžitě měl v kině. Děj se nikam neubírá a střídají se lokace? Lidi by si měli pustit předchozí film. Všechny lokace/místa jsou důležité pro posuv děje. Sokovia - Wakanda - Jižní Korea - Sokovia. To vše jede v přímé linii zrodu Ultrona, který je skvělý a zároveň jiný než Loki. Loki byl více rocková hvězda, kdežto Ultron je ten drsný brácha terminátora. Pominuli, že jeho zrod je jiný než v komiksu - Ant-man lidičky Ant-man ho stvořil! Mám však pocit, že Whedon celý zrod Ultrona pojal nábožensky. Místama se to měnilo v podobný odkaz jako Man of Steel. Neb člověk si nesmí hrát na Boha. Jen mě v některých scénách s Ultronem přišlo, že se až moc střihalo. Je to znát na prvních minutách s Avengers. Ultron si postupně prověří všechny z týmu, ale jeho souboje s Tonym/Iron Manem jsou doslova otec vs syn - bůh vs adam. Digibordel? No snad jenom pokud se na film podívate ve 3D. Totálně zbytečná konverze, protože film není pro 3D točený ani připravený. CGI je vkusné a nevadilo mě, jako to chcete Hulka alá Lou Ferrigno ze 70.let http://www.csfd.cz/film/70598-incredible-hulk-the/? Komiks, který baví a i nutí myslet. Whedon je KING! Hodnocení OST: Spojení Elfman a Tyler je asi podobná dvojce Zimmer a Howard u Batmana. Jeden tomu dává dynamiku a ten druhý temnotu. Mnohem lepší soundtrack než od Silvestriho v minulém filmu. 9/10

Noe (2014)

Ty si voda, co mě drží nad vodou!Má to být komedie, rodinné drama nebo biblické divadlo? Ty CGI epické scény jsou naprostou parodií všech těch Letopisů Narnie, Pánů prstenů a Hobitů. Rodinné drama si pak vycucalo scény jako z ulice nebo Pojišťovny štěstí. No a celá planeta je zase vykrádačka MAD MAXE. Korunu všemu tomu dává trailer, který lákal a stále láká na epicko-apokalyptické fantasy. Nebýt Russella Crowea a stále SEXY Jennifer Connelly, tak se to nedá dokoukat. Boží tragédie - na komedii tomu chybí 80s over the top. Je to až moc vážné! Hodnocení OST: Když vykradnete scény ze známých fantasy filmů, tak hudba dopadne stejně. 5/10

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Jsem tak velký ateista, až se bojím, že mě Bůh ztrestá! Rok 2014 by se dal popsat jako apokalypsa biblických rozměrů. Nejprve tu byl NOAH, který byl směšný v epických CGI scénách a nudil v komorních scénách. EXODUS to má naopak. Komorní scény jsou směšné a ty epické jsou jen průměrný výcuc z celé tvorby Ridley Scotta. To si nejprve člověk říká, že začátek je pěkně roztomile nablbý fantasy, ale pak se zvážní a začnou se sázet komické scény za druhou. Ano milí věřící, tohle si myslím o celé té fantasy knize, kde není žádný drak ani čaroděj. Bale baví do poslední scény, kdy je ještě Egypťan, tak jako celý film. Musel jsem se smát ultrarychlému přerodu z generála velké armády v pasáčka ovcí během dvou střihů a jedné minuty. :-D Neuvěřitelné, jak Scott udělal z Egypta a Ramsese chudáky a z Židů teroristy. Nemluvě o naprosto nesympatickém Bohu. Vůbec se divím, že ten film byl v arabských zemích zakázan, když Židé jsou zde za ty zlé. Ty tři hodiny se dají vystát hodně špatně a to je to mnohem lepší než NOAH. Štěky pánů herců Kingsley, Weaver nebo Tortura budou patřit do zlatého fondu zapomenutelných výkonů. Hodnocení OST: Není to fantasy, epic ani nikterak biblické. To první zvládl dokonce líp i 4 díl Krále škorpióna (ano nesmějte se a poslechněte si to) a to druhé Zimmer u audioknihy Bible. Dokonce i Život Briana měl lepší OST. Průměr, na který hodím kamenem! 5/10

Kmeny - Punk (2015) (epizoda)

Dát vedle sebe (alko)punk a straight edge?! O samotném žánru, kultuře a filosofii se nedozvíte nic. Nehledejte tu žádné informace, zasvěcení ani lepší orientaci. Tohle je místy komické až k pláči. Zachraňují to především scény s pamětníky než s NEW SCHOOL. PUNK umřel s Joey Ramonem. NO FUTURE

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda) odpad!

I pro samotné hools je tohle (po)směšných 26 minut, protože ta parta lidí v buse HOOLS nejsou. Totálně bez debat nejhorší díl Kmenů. Zelená je tráva, fotbal to je hra....