• Krátkometrážní

Univerzální uklízečka (2005)

Originální, dobře natočená černá komedie se skvělými hereckými výkony, v čele s Maggie Smith. Bylo vidět, že herci i štáb si natáčení užili, a výsledek stojí za to. Mimoto závěr je naprosto báječný.

Tropická bouře (2008)

Šílené, ale vtipné a svižné. A Cruise na závěr válí.

Manituova bota (2001)

Člověk se u toho zasměje, aniž by se mu zároveň udělalo nevolno, jak tomu poslední dobou bývá u amerických "parodií." Správnou parodii si představuji přesně takhle.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Deset minut po opuštění kina jsem se musel ptát známých, o čem že to bylo. To mluví o všem. Mělo to vůbec scénář, nebo to bylo točeno s pomocí improvizace? Těch pár vtipů to určitě nezachrání, k tomu by muselo být ještě něco navíc.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Prvnímu dílu jsem dal jednu hvězdu za to, že jsem se u něj čas od času zasmál. Ale u tady toho mě ten smích přechází už po pěti minutách, a nahrazuje ho nepříjemné mrazení v zádech.

Kameňák (2003)

Vtipné to sice někdy i je, na většinu herců se dá koukat, ale kde je scénář? Vždyť to jsou jen lidové vtipy převedené do filmové podoby a nalepené na sebe navzájem...

Rytíři nebes (2006)

Hlavní hrdina dostatečně sympatický, hlavní záporák dostatečně děsivý, efekty dostatečně kvalitní, i pár známých tváří by se našlo. Ale chybí tomu duše.

Spider-Man (2002)

Vysoce nadprůměrný film, ale stále mi v něm něco chybí. To, jak se z utlačovánka stává superhrdina, je sice skvělá myšlenka, ale to Něco tam chybí. Možná že to, že z motivu skvělého komiksu se dalo vytřískat víc...

Simpsonovi (1989) (seriál)

"Thee Simpsoooons..." Úvod do seriálu, při kterém vždy zapomenu na okolní svět. Homer, Bart, Vočko, Burns, Marge, Liza, Magie a spol. se staly jedněmi z nejslavnějších postav v seriálové historii. A to především díky perfektnímu scénáři, dabingu, a také díky tomu, že na rozdíl od většiny takto dlouhých seriálů nemá jeho kvalita sestupnou tendenci. Update 2015 - jak bláhový jsem já to býval.

Temný rytíř (2008)

Adaptace komiksových hrdinů jsou povětšinou doprovázeny velice silnou reklamní kampaní a propagandou (PC - hry, figurky, stavebnice, zubní kartáčky, oblečení...). Oproti tomu samotné filmy na mě takový dojem neudělaly. Ani Spider-man, ani Superman, ani Hellboy, a ani dosavadní Batmanové. Takže na Temného rytíře jsem do kina šel jen díky tomu, že jsme měli cestu do kina. Ale již od první scény, kde se na scéně zjevuje famózní Joker, jsem byl přibitý k sedadlu a jen jsem litoval, že nemá bezpečnostní pásy. Temný rytíř je film plný akce, napětí, a především excelentních hereckých výkonů, mezi kterými zaostává i samotný Christian Bale.