• Thriller

Halloween končí (2022)

[Halloween Movie 2022  2/2] Dodnes vzpomínám, jak jsem si z videopůjčovny odnesl svoji první kazetu a utíkal domů, abych si to mohl pustit na videu a byl to právě první Halloween. A dnes, o 20 let později, o Halloweenský večer, sleduji konec této Hororové legendy. Fňuk. Tato trilogie začala parádně Halloween 2018, návrat Myerse, po skoro 10 letech na obrazovky, si ode mě zasloužil slabších pět hvězd. Halloween Kills 2021, už u lidí nesklidil takový úspěch, ale za mě se stále jednalo o lepší průměr a zasloužil si čtyři hvězdy. No a tenhle Halloween, se mi zdá ze všech nejslabší  a od velkýho průseru, ho zachránilo celkem povedený finále, ale nečekal jsem teda, že zrovna u Halloweenu neuvidím ani jednu pořádnou, brutální vraždu. Ani ten úvod nebyl klasicky dobrý. Ta první hodina tak neskutečně nudila, jsem si chvilku myslel, že se dívám na nějaký romantický film (Andi Matichak, tu byla hrozně debilně naivní). To s tím mladým psychopatem, nebyl špatný nápad, ale k čemu to ve finále bylo, to fakt nevím. Později se rozjelo i nějaké to vraždění, ale vůbec to nemělo koule, snad jen ta scéna s černochem v rádiu, byla originální a zapamatovatelná, ale jinak opravdu nic. Škoda, za mě teda dost suchý zakončení a poprvé dávám téhle Hororové klasice, pouze tři hvězdy. Každopádně věřím, že za pár let (klidně ať je to zase za 10 let) přijde nový Halloween, který bude tuhle trilogii ignorovat a pojede si po svém. Jen ať klidně přijde, budu se těšit. To bude éra. Sbohem Jamie Lee Curtis. (1. 247. hodnocení)

Terrifier 2 (2022)

[Halloween Movie 2022  1/2] Rozhodně kvalitnější filmařina, než u prvního Terrifiera. Na ten rozpočet, určitě obdivuhodné, co s tím dokázal Damien vykouzlit. Gore opět bez debat perfektní, ale na můj vkus ho tam bylo málo ? Může za to stopáž ! 140 minut, je prostě hodně, na takový druh Hororu. Ze šťavnatých scén si půl hodiny po zhlédnutí vybavuji už pouze dvě, ale zároveň to jsou za mě Top scény - úvod z márnice + skalpování a umučení Sienny kamarádky. Ten pohled na ní, když přijde její matka do pokoje, byl fakt brutální ! Každopádně, jak už je tady nekolikrát napsáno, kdyby to bylo o 40 minut kratší, byla by to absolutní bomba. Ta poslední půlhodina, už byla vyloženě zívačka. Další mínus za mě - hrají tu děti. Ten její bratr tu vůbec nemusel být, mohla to být klidně jen o pár let mladší sestra, ale 12 letý spratek, ne ne a ne. Jinak herečka Lauren LaVera sympatická, hezká slečna (v reálu velká milovnice bojových umění - Taekwon-Do, Jiu Jitsu, Muay Thai a dalších). No doufám, že třetí díl bude opět klasická, 90ti minutová jízda. Terrifier 2, hodnotím slabší čtyrkou. (234. hodnocení)

Hellraiser (2022)

V dětství mě tahle propíchaná hlava minula obloukem, nikdy mě nalákalo se na Hellraisera podívat, až do nedávna, kdy mi byl doporučen Hellraiser: Judgment a dodnes jsem viděl právě jen tento díl z roku 2018, který byl docela dobrý. Tenhle Reboot, tedy těžko můžu porovnávat s originálem, ale nebylo to vůbec špatný, příběh byl celkem fájn, bylo to svižný, masky super a finále bylo doslova chuťovka, i když jsem tedy upřímně čekal větší porci Gore. Co mi nesedlo, bylo to otřesný obsazení a bylo mi upřímně jedno,  kdo zhebne jako první, jediný co jsem si přál, bylo vidět, jak umírají tou nejbolestivější smrtí, což se mi tak úplně nesplnilo. Každopádně, nic co bych chtěl nutně vidět někdy ještě jednou, ale těch dvou hodin nelituji, na jedno zhlédnutí, je to úplně v pohodě.

Black Past (1989)

Má první zkušenost s tímto režisérem a asi i rovnou poslední. Sledovat v dnešní době, tyhle staré, německé prasárny v shit rozlišení, mě už moc nebere. Každopádně, na tu dobu, Gore povedený, místy dost nechutný. Ale nic, co bych si chtěl zapamatovat a vracet se k tomu už samozřejmě nikdy nebudu. (29. hodnocení)

Barbar (2022)

Neznámý režisér (herec), který má na svém kontě pouze přes 10 let, starou komedii a vlastně ještě jednu (absolutně neznámou), natočí takovouhle parádu ? Chčiju. A ještě to vyjde na dětském Disney +, chčiju dvakrát. Velice povedený Horor, už od prvních minut, kdy absolutně nevíte, na čem jste (no možná tušíte, ale špatně). Perfektní, děsivá atmosféra v tunelech, to už tady dlouho nebylo, skvělý zvuk i hudební doprovod, dojde na dvě - tři celkem povedený Gore scény a ta creepy, pohledná, ceckatá mamina, byla opravdu kost =) V závěru už to bylo sice maličko komický (vodní nádrž), ale i tak se celkově jedná o dost dobrou, Hororovou pecku. Za mě spokojenost. (643. hodnocení)

Jeepers Creepers: Reborn (2022)

O něco snad lepší, než předchozí Fantasmagorický třetí díl, ale stále se jedná o levnou, děsnou sračku. Důchodcovský, nostalgický úvod byl ještě fájn + celkem hezká hlavní postava, ale to je asi tak vše. O Gore se tu nedá moc mluvit, neherci, příběh nudný, otřesný green screen, amatérský look, rozklepaná kamera. Špatný. Tohle už je zřejmě nadobro, mrtvá značka. Někdy si budu muset z lítosti připomenout první díl.

Small World (2021)

Devátý film od Vegy, co jsem viděl a opět kvalitní podívaná. Kvalitu jsem samozřejmě očekával, tenhle můj oblíbený polský řezník, mě zatím vyloženě nezklamal (z devíti filmů, mají nejnižší hodnocení 3* pouze dva). Dětská pornografie a černý trh s dětmi, je asi to nejodpornější, co se ve světě děje a Patrik to zfilmoval, celkem dost dobře, i když čekal jsem upřímně, že to bude víc "šokující" (kdo má Vegu nakoukaného, tak ví o čem mluvím), ale možná je to dobře, že se to drželo v této zkousnutelné podobě. I tak, silný film. (174. hodnocení)

610 metrů nad zemí (2022)

Určitě to není film pro ty, co mají panický strach z výšek, jako já. Snad poprvé, co jsem měl při sledování pocit závratě (účel to splnilo), při jedné scéně, jsem musel se židlí popojet dál od monitoru. Sympatické herečky, logické uvažování, v závěru dojde i na jeden slušný zvrat.

Nene (2022)

Peloš, tenkrát se svojí originální, Hororovou prvotinou Get Out překvapil, za to s Hororem My, si to u mě posral na celé čáře. Předpokládal jsem, že právě po zhlédnutí Nope, půjde tenhle režisér do blacklistu, ale musím říct, že mě s tímhle Hororovým Scífkem, celkem dostal. Perfektní, tísnivá atmosféra, udrželo mě to v napětí, i přes to, že se zas tak moc v té první polovině toho neděje a to už je co říct. To Ufo, bylo fakt děsivý (když začne blít na barák - top scéna). Sice to pak v závěru na mě působilo už mírně komicky, ale dobrý. Čtvrtá * za tu scénu, kdy je kamera pod stolem a přijde opičák, to bylo epic ! Viděno v noci a za mě tedy nečekaně dobrý zážitek.

Bullet Train (2022)

Na Bullet train, jsem se hrozně těšil a dostal jsem přesně to, co jsem dostat chtěl. Nadupanou, vtipnou, akční, krvavou jízdu. Hláškující Brad Pitt, je zde výborný (jak jinak a zřejmě jeho poslední akčňák) a skvělá Joey King, která si hned dvakrát, během krátké doby, zahrála nemilosrdnou princezničku. Víceméně, všechny postavy byly fájn. Skvělý film.