• Thriller

Don't Fuck in the Woods 2 (2022)

Tam kde končí jednička, tam přesně začíná druhý díl. Což bylo celkem fájn, včetně těch úvodních titulků. Je to určitě kvalitnější, alespoň obrazově, no ještě aby ne, když od prvního dílu uteklo už 6 let. Ale jinak dál nevím, v čem to bylo lepší. Přidalo se na krvi, ta zde v pár scénách stříká po litrech, ale Gore je stále slabé a většinou mimo kameru, tempo je pomalejší, nahoty je méně a jediná dobrá scéna je sex ve sprše. Monstrum nahradil parazit, což podle mě nejvíce uškodilo, z obětí se pak stávají něco jako zombie, no netrefilo se mi to úplně do chuti a finále v jeskyni, bylo docela hodně trapný. Škoda, zvedám hodnocení jedničce ze 2* na 3* a snad se ten třetí díl povede. (41. hodnocení)

Don't Fuck in the Woods (2016)

Mám rád tyhle low soft porn Horory a to co jsem očekával, že dostanu, to jsem taky dostal. Lehounce zábavnou, amatérskou zabíjačku, plnou nahoty + několik sex scén. Ten úvod nebyl vůbec špatný ! Jinak jasně, o nějakém Gore se nedá moc mluvit, ale úplně nejhůř ty mordy natočené nejsou - top scéna za mě - utrhnutí penisu. Holky tu moc pěkný sice nejsou, až na tu jednu lesbu (poster), ale každá ukáže kozy (sem tam i něco víc), no kromě té tlusté máňi, ta je neukázala, díky bohu. A to monstrum, taky nevypadalo úplně špatně. Tvůrci na kontě nemají nic většího, většinou zapadlé kousky, které asi jentak neuvidíme, každopádně, bylo vidět, že to jsou Hororový nadšenci a natáčení byla určitě zábava. V kategorii amatérských slasherů, proč ne. Hodnocení zatím mezi 2 - 3, ještě odpoledne zkouknu druhý díl. - po zhlédnutí dvojky, zvedám tady ze 2* na 3*. (55. hodnocení)

Venuše (2022)

Tak v tomhle věžáku, bych nechtěl bydlet, ani kdybych měl za to dostávat milion měsíčně ! Jaume Balagueró (REC), je zpět a to ve skvělé formě. Velice originální Horor. Překrásná tanečnice Lucia ukradne drogy, těm nejhorším lidem a uteče ke své sestře, no a tady začíná čarodějnický teror (to stím zatměním bylo super). Do toho průběžně sledujeme drogový dealery, kteří nakonec zjistí, kde se nachází a vyrazí za ní do věžáku smrti. Velikým plusem, už do samého začátku, je ta překrásná, španělská kočka Ester, do které jsem se asi zamiloval. Samozřejmě jsem si musel vygůglit její fotky, ale to asi nebudu jediný =) Jak píše EvilPhoEniX, jediná škoda, že neukázala kozičky. Každopádně, výborná podívaná, skvělá atmosféra, krvavé je to dost (ten balvan v koupelně, co rozmáčkně frajerovi hlavu, to bylo šílený !), každá brutálnější scéna, byla opravdu nechutná, finále, kdy se Lucia totálně sjede a vezme věci do svých rukou, bylo sice trochu úsměvné, ale bylo to stylové zakončení. Kdyby to mělo o něco lepší tempo, nebo o 15 minut kratší stopáž a viděl Ester nahoře bez (doufám, že to není naposled, co jsem ji v Hororu viděl), asi bych tu pátou * pálil taky. Za mě, jeden z nejlepších Hororů, který jsem za poslední dobu viděl. (5. hodnocení, 3. komentář)

Bengálský tygr (2010)

Tak moji pozornost upoutala hlavně kočka Briana, no ani ta druhá číča nebyla ale špatná. O filmu jsem nevěděl, až dnes jsem na něj náhodou narazil a večer dostal přednost, před jinými Horory a jsem celkem spokojený. Líbilo se mi to, sice nedošlo na žádný pořádný krmení, jak to celé dopadne, je úplně jasné od samého začátku, ale i přes to všechno, to dokázalo udržet v napětí. Slabší čtyrku, těm oběma kočkám, nakonec dám.

Šílená Heidi (2022)

S láskou, ke Švýcarsku, od fanoušků, pro fanoušky. Má to vydařené, vtipné scény, i naopak ty trapné. Slušně natočená ujeťárna, ale viděl jsem jich už dost a tohle byl spíše průměr. Každopádně, puštěno hlavně kvůli Casperovi - můj hrdina z dětství ze Starship Troopers a svoji roli, si zde určitě užíval. Na jedno/dvě zhlédnutí. Top scéna - zabití kozího černouška. Jo a nejlepší sýr, je přece ten smažený, jdu si ho udělat =)

Černé brýle (2022)

Argenta, nemám vůbec nakoukaného, přiznám se, že tenhle Horor, je první, co jsem teď od něho viděl. No, přeci jen, je jeho tvorba už z doby minulé a ani k jednomu, jsem se prostě (prozatím) nedostal, ale tyhle Černé brýle, nejsou vůbec špatným Hororem. Od samého začátku, mě to drželo hezky v napětí, Italská šťabajzna Ilenia, je skvělá, byla radost se na ní dívat - ukáže se v celé své kráse. Vražd, je tady sice opravdu pramálo, snad jediná krvavější, byla hned ta úvodní (ocelové lanko) a pak došlo na nějakou krev až v závěru (nóó hodný pejskem pocééém), ale nějak mi to tady nevadilo, film má jiné silné stránky. Musím pochválit  výbornou hudbu, v jedné scéně doslova hraje techno, to jsem docela čuměl a skvělá byla právě i atmosféra celého snímku. Pro někoho nuda, já jsem si to ale nečekaně dost užil. Slabší čtyři. (145. hodnocení)

Candy Land (2022)

Kdyby tu bylo více nahoty (když už něco takového točím, tak přece nabídnu víc, než jen dvoje kozy a jeden záběr na ◊ ne ?!) a přidala se jedna peprnější Gore scéna, byl bych mega spokojený. Každopádně, jedná se o dobře natočený, malý, Vánoční Horor, kdy se ke skupince prostitutek, bydlící na okraji světa v jednom motelu, přidá zbožná holčina, která nemá ale v úmyslu si něco přivydělat. Vraždy jsou hezky krvavé, atmosféra (1996) byla celkem povedená, nenudil jsem se a finále bylo zajímavý. Má to samozřejmě několik nelogických děr (nikdo nenašel mrtvé kamiońáky/řidiče ?), ale co. Top scény za mě - farář a sex s tužkou v krku. Čtvrtá hvězda za tu dlouhovlasou krásku Eden Brolin. (73. hodnocení)

Two Witches (2021)

Za mě určitě nadprůměrný, čarodějnický Horor a musím souhlasit, nebude to pro každého. První příběh, mě moc nezaujal, no závěr byl ale silný. Za to ten druhý, s Mashou, byl o dost lepší. Oba ty příběhy se pak sejdou, což bylo fajn. Je to kvalitně natočený, bylo to občas příjemně strašidelný (hlavně v té druhé části), dojde i na pár nechuťáren, za co hvězda dolů u mě, tak za casting, téměř každý, tu na mě působil strašně nesympaticky. Každopádně, po delší době, jsem si nandal něco na téma čarodějnictví a byl to příjemný, Hororový zážitek. Klobouk dolů, před režisérem, který se na filmu podílel, nejvíc jak mohl a jako debut, je to více než dobré. Zvědavý na dvojku. (85. hodnocení)

Vyšehrad: Fylm (2022)

Nejvulgárnější, nejvtipnější, nejstylovější česká komedie, která už teď, po první projekci, se u mě stala srdeční záležitostí. Pokud někdo přijde ke mě na návštěvu, tohle bude hrát jako kulisa ! Opravdu, nejlepší česká komedie, kterou jsem kdy viděl. Co věta to hláška, smál jsem se od začátku do konce, geniálně obsazené, líp už to ani nešlo. Vyšehrad: Fylm je prostě pecka ! Tak co, jak se ti líbil dárek ? Jóó, fakt bomba, si zabil. Objednávám Blu-ray, hned ho zarámuji a pověsím si ho na zeď. No nic, jdu si to pustit znovu. TOP !

The Price We Pay (2022)

Režisér výborných brutalit The Midnight Meat Train a No One Lives. No, tyhle své dva Horory, už zřejmě nepřekoná, ač teda tenhle se jim mohl v klidu rovnat, ale bohužel. Moc nechápu, proč Kitamura nepřitvrdil,  neodlehčil to a nenatočil prostě starý, dobrý Exploitation/Hixploitation. Chyběla zde ta klasická, brutální, úvodní scéna a ta dvoumetrová, obludná ženská, se taky mohla víc vyřádit. Ta finální scéna s ostnatým drátem, byla skvělá, ale je to jediná zapamatovatelná morda, z celého filmu. Škoda. Takhle je The Price We Pay, pouze na jedno zhlédnutí. Btw, když jsem viděl ten plakát, myslel jsem si, že jde o nějakou jihoamerickou telenovelu =) (130. hodnocení)