V nemilosti (2021)

[90%] V NEMILOSTI, coby další z netflix počinů a mě to sakra chytlo od začátku až do konce! Sandra Bullock se zde jeví dost nepřístupně, chladně; což se dá s ohledem na její situaci pochopit. Postupem času její postava graduje a ve finále se ukáže, že není až tak chladnokrevná jak vypadala a že má srdce na pravém místě, ale víc toho nevykecám. Ta pointa na konci opravdu nemá chybu. Emoce se zde ve filmu postupně vyvíjí a ke konci se pěkně vyvrcholí. Už dlouho se mi u nějakého drama nestalo, aby se u mě dostavilo tolik emocí. Podle mě je to zvládnutý snímek, který asi na maximum nemusí oslovit každého, ale mě to chytlo parádně. Celé je to takové depresivní, vyplněné tíživou hudbou … Navíc mě bavilo spoustu postav i těch vedlejších, třeba V. D´Onorfio, J. Bernthal či V. Davis. Navíc Bullock vypadá na svůj věk pořád skvěle (tipoval bych jí minimálně o 10 let méně). Takže víc k tomu asi nenapíši, ale určitě bych tento počin doporučil, aby tomu diváci dali šanci.

Sniper: Assassin's End (2020)

[63%] Neuvěřitelné, už 8. díl téhle relativně slabé série. Sem tam se povede tak nějak průměrný díl. Tohle je naštěstí snad i mírný nadprůměr, který neurazí a chvílemi i potěší. S tímto béčkem jsem opravdu neměl žádný velký problém. Spád to mělo, oba Beckettové jak syn tak otec mě bavili a ani ta AKCE nebyla k zahození. Vlastně tu máme tři akční sekvence, rozdělené na určité části. Nejvíc mě bavila ta na začátku, kdy mladý Beckett uniká ze zadrženého vozu. Ve finále je tu už trochu rozklepaná kamera při jednom souboji, ale furt to bylo ještě ok. Dějově je to přímočaré a krom hlavních dvou herců mě tu nikdo už moc nezaujme, včetně hudby, která tu snad ani není. Jinak s tím problém nemám, uteklo mi to celkem rychle. V dnešní době se točí horší videofilmy viz současný král sraček Bruce Willis.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

[50%] Viděno v kině. Takže dvě věci nejdřív osvětlím. 1) Nebudu tento nový Resident evil srovnávat s díly s M. Jovovich. Ty mi prostě sedly, nebylo to vyloženě jen o zombících, ale byl to takový přeakčnělý úlet, který mě prostě baví dodnes. 2) Nebudu zde řešit, chválit či kritizovat zda je tento nový film téhle ságy více inspirován PC hrami. Hry jsem hrál, ale to sem nebudu motat. Tento snímek beru prostě nezaujatě jako film. A jak se mi to líbilo? No, nic moc to tedy nebylo. Po skončení jsem asi hodinku uvažoval, zda-li mám vůbec slabší 3* udělit. Nakonec jsem tak učinil, až tak mě snímek ničím víc nepohoršil, ale do kina bych na to nikoho nezval. Úvod je nezajímavý, stejně asi tak celá cca 1/3. Rozbíhá se to nudně, sem tam se něco stane a i ty POSTAVY si mě krom té, co měla roli Claire nezískaly. Je tu ale zpočátku dobrý nápad s nemrtvými. Jejich postupná proměna trvá déle – nakažený ještě jen tak tak sebe ještě vnímá. To mi přišlo jako dobrý nápad, ale to je asi tak vše. Celkové akční scénky s mrtváky mě moc nebrali. I se tu najdou asi 3 vyloženě trapné scény. No, nechci to moc kritizovat. Námět je slušný, ve finále se tu najde pár obstojných momentů. Ale po hororové stránce je to nulové. A ani moc zábavné. I když tempo není nejhorší. Hudba není moc výrazná. Takže určitě z toho mohl být větší brak, ale i tak doufám, že pokračování nevznikne. Průměr s odřenými uši a nejslabší 3* jen proto, že mám tématiku zombie filmů rád.

Modřiny (2020)

[40%] Je mi líto, ale MODŘINY, coby prvotina pod režijní taktovkou Halle Barry se dle mě moc nepovedla. Když tu mámě nějaké drama a k tomu ještě se sportovní tématikou, mělo by to zaujmout někde na začátku. Jenže já se u toho nudil po celou první hodinu a vlastně skoro až do konce. Uznávám, že ty fighty MMA nebyly špatné, ale vzhledem k tomu, že mě film nebavil, resp. veškeré ty rádoby dramatické scénky, tak jsem ani ve finále necítil žádné emoce. Halle Berry se zde evidentně snažila, ale šlo to celé mimo mě. Na svůj věk vypadá dobře, její souboje mě zprvu nebavily, ale ke konci se na ty bitky už dalo dívat. Stokrát omleté téma, ale tentokrát jsem se silně nudil. Hlubší zápory bych v tom ale neviděl, takže asi tak …

Klan Gucci (2021)

[65%] Viděno v kině. Pozvolné životopisné drama o rodině Gucci, na které se v pohodě dívá především kvůli dobrým hercům a jejich obstojným hereckým výkonům, tvořící zapamatovatelné postavy. Tak bych to jednoduše shrnul … Nicméně zkusím to mírně rozvézt. Délka filmu je dlouhá, ale dalo se to přežít. Asi tak cca poslední hodinka nebo posledních cca 50 minut bylo už dle mě takových natahovaných. Jasně, zřejmě se tam snažili vše vecpat, ale už to trochu ztrácelo mou pozornost. Přesto mě to moc nenudilo a jak jsem zmínil, ty herecké výkony byly docela dobré, prostě mě bavila většina postav. Lady Gaga mě zde překvapila, sehrála solidní výkon; prostě ztvárnila mrchu, co se nasrala do té rodiny. Stejně tak jako neutrální Adam Driver, který mě nikdy moc nebavil, ale zde ušel. Potěší i Jeremy Irons nebo Jack Huston. A nejvíc mě asi bavil Al Pacino a Jared Leto. Pacino zde už viditelně zestárl a ztloustl, ale to své charisma ještě neztratil. Naproti tomu Leto zde působil jako vtipná figurka, ale upřímně řečeno - díky němu jsem se párkrát opravdu zasmál. Filmový soundtrack  byl obyčejný, ale ty klasické, známé písně byly super. Takže škoda poslední té hodinky, která už mě trochu nudila a moc urychleného závěru. Chápu, že tohle není na místě, abych si nějak zvlášť stěžoval, je to podle skutečnosti, ale trochu bych to víc zvýraznil, prostě nevím. Dějově to ničím zajímavé není; zkrátka sledujeme sled postav a jejich následných činů. Na tento snímek jsem šel vcelku náhodně, neměl jsem žádná očekávání, neoslnil mě na maximum, ale ani neurazil. Jednou se to vidět dalo a k tomu hezky na velkém plátně. Klady to mělo, tak proč ne?

Poslední šance (2021)

[20%] Bohužel, ONE SHOT šlo naprosto mimo mě. Adkinse mám opravdu rád a i tento režisér natočil pár solidních kousků, jenže k čemu mi to je, když mi nesedl tenhle styl rádoby „na jeden záběr“. Docela se mi z toho točila hlava. V neakčních scénách pozorovat jen jednu kameru, to bylo děsný. Když přišla AKCE, tak ani ta to u mě nezachránila. Uznávám určitou snahu, ale holt mi to nesedlo. Adkins se zde snaží, párkrát řeže nožem, trochu se pere, především teda střílí. Ale i tak jsem si akční sekvence neužil.  No, těžko se mi to hodnotí …. Chyba je tentokrát spíš ve mě ….

Poslední noc v Soho (2021)

[90%] Neuvěřitelné. Nedávno jsem začal dobíhat filmy s tímto režisérem Edgarem Wrightem a opět jsem spokojený na maximum. Začal jsem soumrakem mrtvých, který mi perfektně sedl a o tomto snímku POSLEDNÍ NOC V SOHO můžu ve zkratce říci snad skoro to samé. Už trailer na tento film mě zaujal a výsledek po skončení? Ještě lepší! Ta dobová atmosféra z 60. let, do které se hlavní hrdinka snímku propadá, je opravdu boží a i na oko autentická.  Především ty písně jsou dobré a hezky do té doby a atmosféry zapadají. Děj je vcelku jednoduchý, ale to celkové filmové zpracování je tak zajímavé a hezky udělané, že jsem se ani na chvíli nenudil. Jak tu někteří píší, že to není děsivé apod., tak částečně mají pravdu, ale ke konci mi to přišlo docela temně laděné. Ale čert to vem, mě zaujala hlavně ústřední postava holčiny Thomasin McKenzie. Zahrála to slušna´ě, pěkně se na ní dívalo, takže mě její osud zajímal. I ten její přerod, kdy se vžila do postavy, kterou zde hrála Anya Taylor-Joy, která rovněž nezklamala. Ta mě bavila v Rozpolceném a v Dámském Gambitu. Veškeré vedlejší postavy jsou v pohodě. Krom pěkných songů je tu i dobrý filmový OST. Finále nebylo tak nečekané, ale dávalo dokonalý smysl. Tempo filmu bylo docela velké, hlavně první cca 2/3. Nevím, co bych k tomu ještě dodával. Není to zrovna typický film současné doby a v tom je to svým způsobem originální. Zvažoval jsem lepší 4*, ale nakonec pálím plnou palbu. Sakra ty předchozí filmy od Wrighta si musím nutně doplnit!

Soumrak mrtvých (2004)

[95%] Tak jsem se postupně vrhl na filmy od Edgara Wrighta! A musím říci, že jsem z tohoto SOUMRAKU MRTVÝCH velmi mile překvapen. Byl jsem po skončení filmu doslova nadšen! Téma se zombíky mám rád. A zde se krásně povedla sladit ta nadlehčenost s výborným Simonem Peggem a dobrými scény se zombíky. Ty jsou sem tam krvavé, dobře natočené, ale ta atmosféra byla asi nejlepší. Tady opravdu není co vytýkat. Možná bych si ještě přál, aby byl film o něco delší, ale to je opravdu asi blbost řešit takové prkotiny. Od začátku mě zaujala postava Pegga. Byl opravdu vtipný, prostě byl svůj. Nepovažoval bych tohle moc za čistou komedii. Prostě bláznivý zombie film s inteligentní porcí nadlehčené stránky; zkrátka film, který si na nic nehraje. Zasmál jsem se dost, ale nebylo to ztřeštěné ani trapné. A ještě ke všemu to bylo zábavný, ani na minutu jsem se nenudil. V závěru už mě v tom klubu sice nic nepřekvapilo, ale hned jsem si říkal, proč sakra nevzniklo pokračování. Ale nevadí …. Scény se zombie byly dobré, tak akorát krvavé. Ostatní postavy mě též bavily. Víc k tomu asi není, co dodávat. Netušil jsem, že filmy s Wrightem začnu hodnotit takto na plno. Spokojenost jak vyšitá!

Red Notice (2021)

[55%] Trailer se mi docela líbil, tak jsem čekal něco trochu víc. Je pravda, že tyhle dobrodružné filmy s Rockem a to zejména odehrávající se v džungli a podobné moc nemusím. Zde jsem viděl menší naději v obsazení Ryana Reynoldse. Reynolds mě baví jak kde. Deadpool šel absoutně mimo mě, Zabiják a bodyguard mě nadchl první díl, druhý už ne. Ale třeba takový Free Guy – tam zazářil. Zde asi tak napůl. Vyloženě jsem se jeho vtípky nesmál, ale neurazil. Rock je zde herecky taky tak na štýru. Nejvíc mě štve, že dostal párkrát na hubu. Gal Gadot se zde též moc nepředvedla, ale aspoň se na ní pěkně koukalo. ;) Sakra, nechci to moc kritizovat, nebyla to úplná sračka. Jen ty zvraty kdo je hodnej a kdo ne, to mě moc nebralo. Konečná pointa byla pro mě vskutku nečekaná …. Po technické stránce to můžu ale jedině chválit. AKCE je zdařilá; je jí tu docela dost. Úvod byl dobrý a finále už mě moc nebavilo, ale po téhle režijní stránce nemám výtek. Ještě za zmínku stojí útěk z vězení – docela solidní, akční sekvence. Hudba od Jablonskyho  - taková neutrální. Nevím, co bych měl ještě napsat. Humorem to bylo takové podivné, dějem zbytečné, ale víc bych to nekritizoval. Na 1 vidění to nebylo tak zlé. Víc jak průměr z toho ale nevidím.

Hypnotic (2021)

[70%] Tak já nevím, ale mě to přišlo v rámci téhle nízkorozpočtové netflix tvorby vydařené. Musí se to brát takové jako to je s tímto ohledem. V áčkových vodách to není, tak proč to hned odjebávat? Navíc mi to námětem dost připomíná knížku NOČNÍ PTÁKK od spisovatele Briana Freemana. To vkládání úkonů v hypnóze. Jenže s tím rozdílem, že zde máme terapeuta se zlým úmyslem, kdežto v té knížce psychiatričku s účelem léčit. No, dost s tím srovnáváním. Hlavní představitelka filmu, kterou hraje Kate Siegel – tak ta mě bavila. Zbytek herců už je takový klasický průměr, včetně terapeuta, u kterého je jasné, že je zřejmě padouch. Logika tu hapruje jen trochu, zejména ke konci; navíc ty hypnotizující povely už trochu ve finále působily přehnaně, ale když člověk vypne mozek a snímek si užije, tak nebude problém. Tu 4* slabší dávám s klidnou duší.