Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona (2008) (TV film)

Budu se opakovat jako u prvního dílu - není to podle mě takový brak, že by si to zasloužilo jednu hvězdu, jednou se to dá přežít, protože je to opět na úrovni nějakého nízkorozpočtového seriálu. Do Hunterova harému se tentokrát přidala další atraktivní dívčina Alaina Huffman, kterou znám ze Stargate Universe - taková discount verze Charlize Theron.

Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů (2008) (TV film)

Heh, jsem na rozpacích... Není to úplný brak za čistou jednu hvězdu, tak bych tomu dal dvě. Jenže koukám, že prvnímu Indianu Jonesovi jsem taky dal dvě, ale Hunter teda určitě srovnatelný není. :-D Je to samozřejmě čirá vykrádačka zmíněného slavnějšího archeologa (hledání pokladu, pasti, škorpióni, klobouk...), akorát bez příslušného rozpočtu, což je vidět na výpravě a zejména na vizuálních efektech, takže to vypadá možná ještě hůř něž nějaký díl seriálu o mladém Jonesovi. Jediné, v čem může mít Hunter navrch, je představitel Ivan Sergei, který vypadá jako mnohem typičtější model než onehdá Harrison Ford. Pánové naopak jistě ocení Joanne Kelly. A záporák Riefenstein odvedl taky poctivou práci v rámci toho, co mu scénář dovolil.

Duch ve stroji (2017)

Když jsem v roce 2010 viděl animovaný originál, napsal jsem si u něj, že hraná verze by mě asi bavila víc. Mno osm let na to jsem se hrané verze dočkal a skutečně mě velmi bavila. Po dalších čtyřech letech jsem se na tuto hranou verzi podíval znovu a nechám to na plném počtu. Hraná verze je velmi věrná animovanému originálu - snad tedy až na nahotu, která je ve hrané verzi doslova uhlazená, aby nebylo nic vidět. Z obsazení evropské herečky do japonské hlavní role mám stejné pocity jako třeba z černošského vikingského boha Heimdalla v marvelovce - je to sice divné a nedává to příběhový smysl, ale jako business rozhodnutí to dokážu pochopit. Jinak ale ve scénáři pro hlavní postavu nebylo nic tak náročného, co by nezvládla jakákoli jiná řadová herečka.

Batman (2022)

Film byl na můj vkus docela dlouhý a chyběl mi tam Bruce Wayne - až na výjimky hrál Pattinson výhradně temného depresivního Batmana, takže mohl klidně zůstat ve své Twilight roli a nepotřeboval vymýšlet nic nového. Colina Farrella jsem hledal celý film, ale v Tučňákovi jsem ho nepoznal - vpravdě deppovská proměna. Na můj vkus také ubylo akce, ale předpokládám, že pravověrní fanoušci komiksů jsou v extázi z toho, že tady je Batman konečně právoplatným detektivem.

Buldozer (1978)

Klasická spencer-hillovina - jedna hudba pořád dokola, do Spencera všichni buší marně, ten rád dává pěstí shora na hlavu apod. Tentokrát však ze slavné dvojice chybí Terence Hill, tak aspoň jedním z amerických soupeřů je Riccardo Pizzuti, věčný záporák spencer-hillovin. Bohužel, to jediné, co tu má šanci zaujmout - a sice bitky - jsou tady na hraně trapnosti, takže tento film je u mě na hraně odpadu a zachraňuje to jen fakt, že jsem nechtěl film vypnout po prvních pěti minutách. I infantilní příběh o sportovních outsiderech se dá natočit lépe, jak ukazují třeba Šampióni.

Černobyl (2014) (TV film)

Není to úplná tragédie, jak to asi z místního hodnocení vypadá, ale s místními komentáři se dá v zásadě souhlasit - například jak píše Lenulinka, člověk má skutečně až pocit, že kouká na Rosamunde Pilcher. Ruské herečky jsou tradičně krásné, ale hlavní postava je skutečně ztřeštěná, až otravná holka. Netušil jsem, že tenhle film je vlastně výsledek sestřihu ze čtyřdílného seriálu, ale už je mi jasné, odkud čerpal inspiraci mnohem lepší britský seriál natočený o šest let později - třeba scéna odklízení ze střechy nebo řešení psí otázky, ne každý by si vybral takové detaily.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Začátek klasická lyžařská honička (všechna čest kaskadérovi za ty skoky), tentokrát okořeněná o snowboard. Novinkou je honička při dostizích a další s hasičským vozem a finále se vzducholodí až ke Golden Gate Bridge. Co se týče bond girls, Grace Jones má tady hodně mužské rysy, umocněné navíc krátkým sestřihem a také makeupem, zdá se mi. Walkena by asi bylo nutné si vychutnat spíš v originále, protože mívá velmi unikátní přízvuk. Jinak na scéně s Golden Gate Bridge je stále vidět, že green screeny ještě nejsou na ideální úrovni a dnes již vytrhávají z ponoření do filmu. No a jelikož jde o poslední bondovku s Moorem, musím konstatovat, že Moore se tímto stává mým druhým nejoblíbenějším bondem po Brosnanovi, na kterém jsem vyrůstal. Vyřadím-li ničím nevyčnívajícího Lazenbyho a Daltona a příliš depresivního Craiga, tak Moore mi připadá jako takový vtipnější kulišák než třetí Connery.

Tequila Sunrise (1988)

Meh, celkem průměrné drama, kde napětí mezi dvěma hlavními hrdiny nedosahuje takových kvalit jako třeba v Nelítostném souboji. Popravdě, na film jsem se chtěl podívat jen proto, abych viděl Gibsona, Russella a Pfeifferovou v počátcích jejich kariér, ale neobjevil jsem nic zvláštního. Tak mám tedy akorát zápočet, že jsem tenhle film, obsazený třemi hvězdnými jmény mé generace, zhlédl až do konce.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Známý uživatel POMO celkem trefně vypálil ve svém komentáři tři filmy charakterizující tento: Truman Show, Tron a Ready Player One. To, že nakonec dám "Chlápkovi" plnou palbu, by mě vlastně nemělo překvapit, když jsem dal plnou i všem třem zmíněným filmům. Perfektní vizuální efekty už u velkorozpočtových filmů bývají standardem. Příběh velmi svižně odsejpá a i když se tempo samozřejmě mění, tak jsem si nevšiml žádných hluchých míst. Zlatým hřebem filmu je samozřejmě (kdo jiný než) Ryan Reynolds, který je pochopitelně silně typecastován, ale komu by to vadilo, když to funguje. :-) Po Deadpoolovi a Free Guyovi bych se možná ani nebál označit Reynoldse za "Jima Carreyho" své generace. Nejen "hlavní vedlejší" herní postava byla dobře obsazená Reynoldsem, ale i "vedlejší vedlejší" postavy měly kvalitu, takže mi jako divákovi naštěstí nebylo jedno, co se stane s virtuálním světem a fandil jsem hlavním hrdinům. Potěší samozřejmě i pár překvapivých cameo rolí (SPOILER: avatarem jednoho z hráčů je taktéž vtipný Channing Tatum a na vteřinu se přítomnosti štítu kapitána Ameriky ve hře podiví sám Chris Evans :-)).