Ztracený svět (1999) (seriál)

Sympatičtí mužští představitelé (hlavně Roxton) a velmi sympatické ženské hrdinky, slušné triky (na tv seriál), bohužel některé díly jsou až moc velká fantasmagorie (hlavně 3. řada). 50 - 60 %

Rozdvojená duše (1945)

Trochu méně známý, přesto rovněž skvělý typický romanticko-thrillerový Hitchcock se sympatickou ústřední dvojicí a vynikající snovou scénou. 90 %

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Výborná zápletka, kvalitní scénář, jistá režijní ruka Johna Sturgese (Sedm statečných) a vynikajicí Kirk Douglas (jako stoický a neústupný šerif) a Anthony Quinn (patrně jeho nejlepší westernová role) v hlavních rolích klasického westernu. Paráda! 80 %

Bounty (1984)

Když to porovnám s verzí s Marlonem Brandem, tak tam byl kapitán (v podání skvělého Trevora Howarda) mnohem větší sviňák, než zde v podání Anthony Hopkinse, a proto byla vzpoura posádky výrazně pochopitelnější (nevím, jak se to odehrálo ve skutečnosti, ale tohle pojetí mi zkrátka přijde málo emotivní a vyhrocené). Jinak ale dobré - 60 %.

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Moc fajn western plný výborných scén a hlavně duo MacLaineová - Eastwood skvěle šlape. A samozřejmě skvělá hudba od Morriconeho. ;-) 70 %

Dogma (1999)

Kevin Smith je pro někoho možná jen zvrhlík a prasák, pro mě je však svérázným géniem, který se ve svých filmech nebojí použití nějakého toho sprostého slova, respektive otevřeného (a úžasně zábavného) diskutování o (nejen) partnerských vztazích a o různých sexuálních praktikách, ale také zjevného prokazování své lásky ke kinematografii, komiksům a popkultuře obecně (každý jeho film je plný zamilováníhodných citací a odkazů). Dogma je sice tak trochu jiný film v jeho filmografii, ale v zásadě je to pořád on bez sebemenšího zaváhání, jen s tím rozdílem, že tentokrát se vášnivě nerozmlouvá nad vztahy a popkulturou, ale nad jiným, neméně v(d)ěčným a delikátním tématem - náboženstvím (a o všem s ním spojeným). Smith to má v hlavě moc dobře srovnané a všechny ty chytré a vtipné narážky na katolickou církev, bibli atd. jsou prostě geniální a často i velmi inspirativní a trefné. Přál bych si, aby zhlédnutí téhle mile provokativní konverzačky mělo na náboženské fanatiky stejný účinek jako Damonova promluva k jeptišce v úvodu filmu. Třináctý apoštol Chris Rock to vyjádřil skvostně: Víra je na nic, lepší je mít názor! ;-) 90 %

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhý nejhorší díl ságy sice také postrádá Sílu a kouzlo původní trilogie (neskutečně pompézní výprava a bombastické triky jsou sice fajn, ale atmosféra holt není pouze otázkou rozpočtu a kvality softwaru), nicméně je určitě lepší než Epizoda I (i když ho oproti ní hodně sráží "romantické" scény, v nichž padá jedna mizerná a často nechtěně směšná patetická fráze za druhou) a posledních 30 minut je vskutku solidní nářez (hlavně akce v aréně a souboj s Ch. Lee). Samozřejmě nechybí tradičně skvělá Williamsova hudba, potěší zejména Love Theme a pochopitelně závěrečný nepřekonatelný Imperial March (mrazení po celém těle zaručeno). 70 %

Trhala fialky dynamitem (1992)

Na tenhle film všichni hodně nadávají. Nicméně já už ho viděl tolikrát, a nikdy mě to nijak neznechucovalo ani nenudilo. A pár slušných vtipů se tam taky najde. 50 %

Běžící muž (1987)

Vcelku zábavná a svižná zhovadilost z let 80., na jedno (možná dvě) použití. Snad by se dalo mluvit i o nějaké myšlence či přesahu (nákladnému upgradeovanému remaku bych se vlastně vůbec nebránil), ale řekněme si to na rovinu - nehrát v tom Arnold, nikoho by to nezajímalo. 50 - 60 %

Mumie (1999)

Po opětovném zhlédnutí přehodnocuji - docela slušný dobrodružný velkofilm, ale nejvyšší hodnocení prostě nemůžu dát, protože Brendan Fraser prostě není (a asi nikdy nebude) tak charismatický jako Harrison Ford. A taky to není taková jízda jako kterýkoliv díl Indyho. 70 - 80 %