Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

I když se jedná o klasického Indyho se vším všudy, pořád je tu časová mezera mezi tou původní trilogií a tm to oživením...takže o nějakém navrácení kultu se mluvit nedá. Přesto je to hezká odechovka ...3 hvězdy

Tornádo - Pomsta nebes (2006) (TV film)

Něco mezi béčkovým akčním filmem a německou kriminálkou...ale když v televizi nic jinýho není..:)

Avatar (2009)

Bravo mistře Camerone, tleskám, klaním se. Je možné vůbec vymyslet něco takového? Svět tak velký a rozmanitý...už dlouho jsem neodcházela z kina takto spokojená. První chvíle tohoto filmu jsou - pokud máte tak velké očekávání jako jsem měla já - nadstandartní, ale pořád vás nenaplní oproti tomu, co se začne během hodiny odehrávat. A to jakna plátně, tak ve vás. Největší zajímavou myšlenkou tohoto filmu pro mě bylo fungování dvojníka ve světe lidí vs. Na-vi na Pandoře. Objevujete novou kulturu, zvyky a víru jiné rasy, načež začnete sami litovat, že jste člověkem. Ať je již od začátku jasné, jak se hlavní hrdina rozhodne, nejste si až do poslední bitvy stoprocentně jistí jak že to vlastně dopadne. Poslední tak třičtvrtě hodinka filmu je ovšem jedna z nejlepších dějových liníí vůbec. Vše v čem jste doposud žili se hroutí, a vy máte proti ničivým zbraním jen luk a dýku. Je takto vůbec možné vyhrát? Stěží, bohužel...Záverečná část filmu je pro technického člověka něco, jako hrát Rise of Legends ve 3D na obrovským plátně - neskutečný!

21 gramů (2003)

Jeden z filmů, který MUSÍTE dokoukat do konce...jinak nepochopíte nic. První půlku filmu jsem přemýšlela nad tím, kolik je tam postav, kolik příběhů se to tam sakra odehrává a byla jsem velice zmatená. Pak mě napadla spásná myšlenka - přečíst si k tomu ten text na zadním obalu DVDčka a svitla mi určitá naděje na pochopení celého filmu. I tak tento film nemá bez konce cenu, poslední minuty tomu totiž dodají to, na co jste celou tu dobu čekali a neskutečně vám převrátí celý film ve vaší hlavě, teprve pak můžete říct, že jste ten film opravdu viděli. Ano, život v sobě občas skýtá různá tajemství a dobrodružství...Tak, kolik přesně váží 21 gamů?

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Pořád to není to ono pravé, co jsem si představovala. Naopak bych řekla, že mě tento díl svým zpracováním ( hlavně příběhu) HODNĚ zklamal....vyhoření doupěte? Co to jako je za scénu? V kině jsem se doopravdy nestačila divit..takhle teda pánové opravdu ne. Vymýšlet si scény na úkor celého příběhu,...promiňte mi, ale to je prostě svinstvo. Ale 3 hvězdy tomu nedám už z proncipu, protože je to prostě Harry Potter a to se Harrymu Potterovi nedělá :-D Je to lepší než 3 díl ( absolutně nejhorší paskvil ze všech ) ale horší než 5 díl. takže šťastné 3 a 3/4 hvězdy pane Potter :)

Bruno (2009)

Jedna hvězda za Sache, k tomu hvězda za pár vtipných scén = 2 hvězdy. Víc si tenhle film opravdu nezaslouží. Stejně jako u Borata mi to celkově prostě přišlo o ničem. Film založený jen na přehnaných nechutných scénách. Ano, je to tak točené schválně, ale mě osobně tenhle styl prostě nesedí :)

Rallye smrti (2008)

Až na ten hroznej závěr si myslím, že to je velice dobrej akčňák. Už samotnej závod je sám o sobě dost netypickej a vůbec, celej ten film je svým provedením, příběhem, zápletkami a vším pro mě zajímavej :) Až na tu hudbu, ta se místy opravdu až nehodila a o líbivosti nemluvím :-D

Million Dollar Baby (2004)

Bylo to sice pěkné, ale kdybych mohla tak dám 3,5. Na to, nakolik je to opěvované jsem to čekala daleko víc dojemnější, konec mě bohužel nijak nedojal jak jsem předpokládala a ani příběh zas natolik neoslovil. Přesto má tento film i své klady a nízké hodnocení si nezaslouží. Bohužel ale plnohodnotné 4 hvězdy to nejsou.