• Thriller

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Nezmyselné, bez nápadu, nasilu. Nečakal som od filmu prevahu inteligencie a reality, no priznám sa ani nie zase úplný opak, ten ma vo filme šokoval. Takže typická USA shit zábavka pre offline diváka. Prvý diel mechanika neporovnateľne kvalitnejší.

Muž, který poznal nekonečno (2015)

Veľmi ochudobnený snímok. Škoda. Ramanujan by si zaslúžil rozsiahlejšie spracovanie, či už z jeho života, tak aj z jeho mysle.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Úžasný vizuál a veľmi sýty dej, miestami až príliš. Aj napriek tomu, že film je dĺžkou nekonečne úmorný, príbeh a dej by potrebovali času o mnoho viac, myslím, že tým by získal viac na dôležitosti každý významný moment vo filme. Takto pôsobil preplácane. Na moje počudovanie som bol z profilu Batmana milo prekvapený, po výkone Ch. Balea a Nolanovho spracovania som si niečo iné už ani nevedel predstaviť, ale dopadlo to dobre. Uplačkaný Superman mi ale lahodiť nebude asi nikdy. SPOILER: Zakopanie vojnovej sekery batman vs superman len kvôli tomu, že ích mamky sa volali rovnako? To je fakt nonsens :D

Bod zlomu (2015)

Dobrodružstvo a obraz žitia, užívania života úplne sršal z tohto filmu a skutočne takých filmov nieje veľa, život na hrane rizika a zážitku končí v bode zlomu. Pre mňa atmosféra ako lusk, škoda možno predsudok z názvu sa odzrkadlil v hodnotení.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Toto sa ani hodnotiť nedá korektne. Staršie diely fajn, no tie nové megadementné.

Vzpomeň si (2015)

Veľmi emotívny film a mindfuck k tomu ako bonus. Zvláštne vnímanie hlavného hrdinu filmu, jeho príbehu a jeho charakteru, ktorý sa odzrkadluje iba podľa spomienok. Spomienky sú tým čo tvorí našu osobnosť, vlastnosti, charakter, celkové správanie, so stratou pamäte človek stratí celú svoju osobnosť. Žiaľ poznám to z blízkeho okolia, bližšieho ako by som chcel. Krásny film. Jednoduchý, pritom nápaditý, napínavý a perfektne emotívny, herecký výkon úžasný. 80%

Spotlight (2015) odpad!

Pardon, ale nepozeratelné. Nulová atmosféra a nekonečná nuda počas všetkých minút.

Dánská dívka (2015)

Hodnotenie skúsim rozložiť do viacerých kategórii, aj keď film ako celok je úplná utópia a depresia. V podstate natočiť tento príbeh možno inak ani nešlo aby vyznel dostatočne citlivo, avšak asi niesom cieľovym divákom pre toto predstavenie. Myslím, ale, že film skvele vysvetľuje príbeh muža, ktorí sa cíti byť ženou. Aj keď sa (asi našťastie) vcítiť neviem. Herecký výkon ho aj dokonale dopľna. ALE prečo musí byť žena v mužskom tele tak preafektová? To skutočne potom pôsobí ako len psychická porucha. Už len pre pobavenie mohla byť žena (Alice) viac perverzná, dáke gangbang akcie s bukkake bonusmi. No dobre späť k filmu. Príbeh, kostýmy, scenár sú skvelé ale film sa nesie stále v jednej línii a pôsobí, že sa absolútne nič nedeje.