Poznáš muže svých snů (2010)

Já fakt nevím jestli 3 nebo 4 a to,že nejlepší Allenův film je podle mě Match Point,taky nějak nepomůže.Match Point měl pointu a tohle ji nemá.Ani ji mít nemusí,protože tohle je spíš (asi) klasičtější vztahová a ukecaná Allenovka ve které mě sice bavilo sledovat Allenovi scénaristické tahy,ale kdyby Sir Anthony vytasil pánev a dal si mozeček té své travestiLauraDernová hrůzy došlo by k průseru,na který u něj od Match Pointu nepřestanu čekat (malý průser tu je;)..možná).Film by taky mohl fungovat jako antivztahovatikum a antizamilovatikum,nebo minimálně rada k tomu aby si člověk držel odstup.Na to ale zase stačí samotná nabídka trhu.No fuj...sem to ale nevyzrálý a zahořklý škarohlíd.3,5

Opravdová kuráž (2010)

Tak tohle je radost!Coeni konečně přestali ze svým 'sereme na diváka,chceme oscara' a sou opět na koni.Teda jako na mém koni.Jestli se má nějak Western vrátit,tak at' je to přesně takhle.Bridges ukazuje,že je v životní formě a akademie mohla klidně rok počkat.Celkově nemá obsazení vůbec chybu a hlavně Barry Pepper je doufám zpět.Dialogy sou zábavné a navíc prošpikované narážkami na skutečné postavy Divokého Západu (W.Ch.Quantrill,Bloody Bill Anderson,Soudce Parker a hlavně Cole Younger a pan James ;)).Stokrát jo tomuhle drsnému,vtipnému a hlavně pravému westernu, 'Pistols in the air'.

Ed Gein: The Butcher of Plainfield (2007)

No a tak každý máme nějakého koníčka a kdyby Ed začal sbírat např. známky,tak by se do historie asi nezapsal.Holt pro něj byla cesta řezník/švadlenka jasná volba.Tenhle tv šunt se jeho případem stejně inspiruje hodně volně.Lépe řečeno akorát zneužívá jeho jména pro tradiční slasher nudu.To že Gein nebyl takový hřmotný řízek jako tady asi každý ví,ale to nebyl zase tak špatný nápad.Jen je škoda,že vůbec nevyšel i když z Hoddera jde svinský respekt (což je sama o sobě blbost,páč by ho měli hned,kdyby byl takový).Většinu filmu sem musel sledovat příběh nějakého fízla,který neumí řídit a jeho představitel by hrál hrozně i v reality show.Kam se to hrabe na Deranged.Prostě šméčko a ztráta času!

127 hodin (2010)

Asi bych dal taky 4,ale mám problém s tím jestli hodnotit film nebo Arona.Kdysi o tomhle vyšel článek v Maximu nebo Esquireu a na film sem se těšil,protože sem mi ten příběh zažral do paměti.Nejen láska,ale i příroda je pěkná kurva,když si začne hrát na Jigsawa a Aron stojí před osudovou volbou 'Live or die.Make your choice'.Opět tu máme pěkné dilema a já bych tam nejspíš chcípnul,když už bych tam teda lezl (a nejen já,ale hlavně blbečci co tomu dají 2 hvězdy a jediné co umí je denodenně lapět u compu a zůčastn'ovat se zdejší ultraubožácky trapné diskuze děcek!Jejich film by se pak jmenoval 'chcípnul do půl hod'ky').A proto Arona bezmezně obdivuju a dávám 5.Boyle film zmáknul,tak aby nenudil a Franco svou 'one man show' taky ustál ;).Doufám,že se mu bude dařit,protože sem v něm chvílemi viděl nástupce Ledgerova Jokera.Když by to zvládnul,ale stejně asi žádný nebude ;-/.Dojalo mě to.

Živí mrtví (2010) (seriál)

První polovina pilotu byla originální asi jako kdybych ted' přišel na patentový úřad s tím,že sem zrovna vynalezl kolo.Ono v celém seriálu není originálního vůbec nic (Murphyho (sice výborná) The Surface Of The Sun,už zase?To už si děláte prdel ne?!).Druhý díl byl asi vrcholem a u pátého sem trpěl jak zvíře.Ona je jedna věc sentiment,ale druhá je kurevsky moc sentimentu (prakticky celý díl a táhne se to vlastně celým seriálem).To bylo k nevydržení a poslední díl sem koukal jen proto,že byl poslední.Nejlepší postava je asi Daryl,protože kdyby na to přišlo,věřím,že by mu nedělalo problém všechny bez zbytečných keců postřílet.A kdo by se mu divil,když všechny postavy mají charisma homelessáků.Kdo má tohle rád,tak se mu to stejně líbit bude a já dávám lepší 3,protože doufám,že to jak vyházel Darabont většinu týmu by snad mohlo pomoct a nejspíš další sérii minimálně zkusím.Doufám,že tam nechal aspon' Méd'u,páč jeho hudba pomáhala (až na to půjčení si).

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Stroje se zase rozhodli,že nám to dají sežrat.Že už to tady párkrát bylo?Matrix?Terminátor?Tohle si jde svou vlastní originální a celkem drsnou (vyhazovat lidi přechodovou komorou je celkem mazec) cestou za doprovodu parádní hudby Beara McCrearyho,kterého tímhle nejde zapomenout (budeme mu říkat 'ten co zachran'uje Walking Dead' ;)?).Prej legendární seriál.No nejspíš ano!PS:až se rozjede sériovka,tak si rozhodně pořídím jednu Triciu ;).PSS:konec by měli povině nakoukat scénáristi LOST.http://www.youtube.com/watch?v=9c2ZJPKz5u8

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

(O)Je celkem důležité říct,že to (M) co tu píše lesumir je pravda.Akorát jimbo (A) udělal tu chybu,že to po těch dvou (R) dílech vzdal.Já si do 3. dílu taky říkal,že se na to vyseru,ale věřil sem své (J) doporučovatelce ;) a taky tomu,že tady ty pětky z vrchu dolů nejsou (E) ze srandy.No a dobře sem udělal,protože já možná (K) nikdy nic lepšího neviděl!Postavy sou jedna úžasnější (I) než druhá a vybrat si nejlepší je (N) jako říct,které své dítě máte nejradši.Ale kdo (G) hledá najde;).Omar?Stringer?Bunk?McNulty?Avon?Snoop?Michael?Ziggy?DeAngelo?Bunny Colvin?Jay?Bubles?PropJoe?Lester?Carver?Frank Sobotka?Randy?Bodie?Chris?Marlo nebo řada dalších ?Můžu ale říct,která je má nejoblíbenější scéna.Je to Bodieho výbuch vzteku nad tím co dělá Marlo na konci 4.série.Tu miluju a ten názor žeru.Nevím jestli tohle je skutečná policejní práce,páč fízl nejsem (a už z principu bych nikdy být nemohl),ale jestli ano tak je to bud' paráda anebo katastrofa.Tohle je chytrý seriál ve kterém je všechno a sem rád,že sem ho viděl.Určitě ne naposled.Kdybych měl doporučit jen jednu věc,je to tohle!Koukněte na to.Tuhle můžu

Past (2010)

To teda fakt nechápu o co tady kráčí!O Eda sem se už trochu bál,ale není k tomu absolutně žádný důvod,protože je pořád výborný.Na tyhle religiozní a spirituální věci moc nejsem,ale já mu věřil každé slovo a trochu sem měl pocit,že mu vidím do hlavy.Člověk,který je zavřený někde kde nechce být a má čím myslet prostě začne řešit hovna.Nejradši bych tuhle zkurvenou díru taky někdy podpálil.Mila mě nijak výrazně nebere,ale musí se nechat,že to holka umí rozjet a zbytečné fory bych asi nenadělal.Nikdy bych jí ale nevěřil ani slovo a sledoval bych tím jen svůj...prospěch ;).Tím se dostáváme k De Nirovi,který tu hraje tak nehorázného idiota,že by zasloužil rozbít hlavu šutrem.Já si říkal proč tu roli vůbec bral?Film je to pomalejší a rozhodně je o něčem.Bez Nortona by to možná nebylo ono,ale stejně tohle hodnocení je e-e.

Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie (2010)

Příběh jednoduchý jako šupa kladivem a atmosféra temná.Klidně to mohlo být i delší anebo bych si dal nějaké pokračování.Místo toho sem to ted' doinstaloval a dám pár rohatým zmetkům nažrat olova.Jo!Těším se a neznám strach;)!PS:tak nezahraju,strategie prcám :(

Ong Bak 3 (2010)

Já viděl Ong Bak 2 (Protector),který není Ong Bak 2 a pravý Ong Bak 2 už ani nemám chut' vidět.Je to furt dokola némlich to samé a navíc je to hrozná nuda co si zbytečně hraje na příběh.Stačilo!