Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Nové dobrodružstvo nestarnúceho Johna McClanea som nechcel vopred odpisovať len na základe hodnotení. Išiel som do toho s čistou hlavou, s túžbou po akčnej zábavke, a vidieť Brucea zas ládovať svojich nepriateľov guľkami. Prvá vec ktorá pôsobila na mňa veľmi nepríjemne bola ta roztrasená kamera v momentoch keď sa nič nedialo, a to si všimol človek ktorého takáto vec vo filme len tak nezarazí. Ďalej výtka smeruje k zbytočnosti či už scén samotných alebo ich dĺžky, opakovanosti (naozaj nepotrebujem vidieť ako niečo štyri krát vybuchne), a najviac samozrejme že už nebol cítiť ten McClaneovský duch. Predošlé diely mohli byť akokoľvek zlé po všetkých stránkach (čo neboli) ale postava Johna McClanea so svojimi hláškami, svojou pohotovosťou by to celé uniesol na vlastných pleciach, v piatom pokračovaní je do už len duch, tieň toho čím bol predtým. Je mi tu spoza počítača ľahké kritizovať, ale nebavil som sa vôbec (možno veta "Chceš objať" vyvolala mierny úškrn).

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Toto pátranie ma bavilo až do momentu kým sme ho nenašli (v akom stave neprezradím). Od vtedy to trošku poľavilo v tempe, nebolo to už také zaujímavé a to je dosť subjektívny pohľad preto chápem všetky vyššie hodnotenia. Všetok môj rešpekt či už tvorcom alebo samotnému Rodriguezovi, ktorý sa zaradil na prvé miesto v sekcii "Must Download" - tie piesne sú jednoducho neskutočné, a také príjemné počúvanie som už dlhú dobu nezažil - čo to bude keď to budem mať celé po kope !

Našrot (2013)

Podarená, zábavná komédia ktorej sa dá vyčítať len to, že ta spŕška vtipov sa sem tam stratí alebo že nie sú v niekoľnkých prípadoch dostatočne úderné. Nenachádzam dôvod prečo by som 21 & Over mal hodnotiť zle, keď som sa bavil po celých osemdesiat minút.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Podarená zábavná rozprávočka ktorá si podobne ako mnohé súčasné filmy upravuje danú mytológiu podľa seba a mne sa výsledok veľmi pozdáva. Janko a Marienka - ach Gemma, moja milovaná Gemma, ehmmm, kde som prestal ... - po tom ako spálili tetu ježibabu v perníkovej chalúpke nastúpili na cestu lovcov čarodejníc a je zjavné že sa im veľmi darí. Veď ako jediný majú ten najlepší bojový arzenál od priekupníka so zbraňami spoza sedmoro hôr, chráni ich mocný spell shield a z akejkoľvek situácie vychádzajú víťazne. To by ale nebolo ono, keby sa im do cesty nepriplietla super-duper čarodejnica ktorá tam rozvíri svoje čary a taktiež trolilinku neskomolila rodinné záležitosti. Čakal som poriadne šialenú prerábku/pokračovanie klasického príbehu, a to čo som dostal moje očakávania veľmi uspokojilo. Tommy Wirkolka je jeden šialený človiečik (myslené v dobrom) a dúfam že sa mu budúcnosti podarí stvoriť minimálne rovnako zábavný film ako sme mali dočinenia tu.

Mládeži nepřístupno (2013)

"Searching for Movie 43" - 3* ; "NeckBalls" -1*; "HomeSchool" - 4*; "S!?T" - 2*; "Neil/Veronica" - 3*; "Na Na Na Batman" - 4*; "Machine Kids" - 1*; "iBabe" - 2*; "Period" - 4*; "Leprechaun" - 4*; "Vadí/Nevadí" - 2*; "Black" - 4*; "Beezel" - 4*. Partička známych hollywoodskych tvári sa nám rozhodla ponúknuť super zábavný film. Ale boli asi až príliš unavený inou "normálnou" prácou pretože niektoré boli neskutočne hlúpe, zbytočne nechutné a neboli akokoľvek vtipné. Nájdu sa tu ale aj veci ktoré majú toho vtipu dostatok alebo boli pre mňa prijateľnejšími. Celkovo boli očakávanie o mnoho, o mnoho odlišné, a už prvé reakcie dávali tušiť že to nebude zrovna divácky pôžitok (podľa môjho názoru si to najviac užili herci samotný). Z časti to pravdivé je, a z časti sa len priblblo usmievate nad niektorými scénami a je vám jedna že možno utrpíte mozgovú poruchu. 3*

Iron Man 3 (2013)

Boli to iné pocity ako pri jednotke. Boli to o dosť iné pocity než pri dvojke. Očakávania spôsobené trailermi, boli finálnym produktom rozdrvené na prach a ja som len s údivom sledoval 3D divadlo pred mojimi očami. Shane Black v treťom Iron Manovi použil všetko to čo človek miluje na jeho scenáristických dielach, a vniesol nový závan, novú dimenziu do príbehu o železňákovi. Bolo to viac ľudskejšie, postavy dostali hlbší význam a neslúžili len ako ozdoba grandióznym efektom. Príbeh sa ubral trošku temnejšou cestou a uvrhol Tonyho do pozície kde sa musí spoliehať predovšetkým na svoje vlastné schopnosti (ako tomu bolo v jaskyni) a tak sa obleky posúvajú na vedľajšiu koľaj (čo vo finále nemusí tak vyzerať). Ohľadom príbehu treba ešte spomenúť ten úžasný/nečakaný twist ktorý si pre nás pripravil pán Black - nechajte sa prekvapiť ;) Okrem toho nám pán Black doprial aj poriadnu porciu hlášiek, odkazov, a všetko možné čo úspešne odľahčilo akýkoľvek moment a nikdy to nepôsobilo trápne, detinsky či hlúpo. Megafinále pripomína starú dobrú Smrtnostnú zbraň, len s tou výnimkou že toto ma tak o milión použitých efektov viac a už teraz sa klepem nedočkavosťou kedy si to vychutnám znova. Tretí Iron Man si zaslúži z mojej strany toľko chvály koľko len znesie a sám nedokážem spomenúť všetky dielčie časti ktoré sa mi páčili bez toho aby som niektorý nevynechal, ale nenechajte sa príliš poblúzniť pretože to pre vás také byť nemusí. Spokojnosť nadovšetko. P.S. Zostaňte do konca, nechápem prečo vždy takmer každý odíde - je to od MARVELU ffs.

Máša vypráví pohádky (2011) (seriál)

Máša je stále to super-roztomile dievčatko, lenže absencia istých postáv a to že už to je "len" rozprávanie nejakých príbehov, mi moc nestačí. Zábavnosť sa tým pádom takmer vytratila, ale povedzme si pravdu, je to stále lepšie než väčšina súčasných rozprávok pre deti.

Imaginaerum (2012)

Náhodne stretnutie ktoré vyústilo v lásku. Neopísateľný film ... pod to sa môžem podpísať. Imaginaerum vo mne prebudil už dávno zabudnutú túžbu po Nightwish, to po prvé. A po druhé, no povedzme že ma emociálne vyžmýkal. Neuveriteľne silný príbeh, ktorý je vo svojej podstate tak nádherne jednoduchý, a používa jemne bizarné výrazové prostriedky po celú dobu trvania tejto snovej púte z temnoty. A tá hudba ! ... Je mi zaťažko hľadať ďalšie a lepšie slová, ktoré by dokázali presne popísať moje pocity z Imaginaerumu, ale to nevadí pretože film ako je tento sa musí vidieť na vlastné oči a prežiť vlastnými pocitmi.

Mama (2013)

Sympatická strašidlovina, ktorá spôsobuje príjemné mrazenie a lahodí aj hutnou atmosférou a to len preto aby to v závere mohla roztrieštiť na milión kúskov. Ak odčítam ten slabučký koniec (nevadí mi že to je niečo iné proste sa mi to nepáčilo) tak je to celkom uspokojujúci hororový zážitok a to vďaka spomínanej atmosfére, príjemnej hudbe, Jessice a Nikolajovi. Čo naopak kazilo dojem bola CGI slečna pokrútená, trolilinku dlhšie trvanie a samozrejme nezaujímavý záver ktorý bol pre mňa až smiešny. Sympatie však prevyšuj, takže zaslúžené 3*.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Cruise, teda jeho postava, zvláda akékoľvek ťažkosti bez všakovakých hi-tech vymožeností, bez dream teamu superagentov, a jedinými postačujúcimi dovednosťami sú bojová technika a silná myseľ. Jack Reacher je veľmi vydareným filmom pretože od začiatku som si nemohol byť istý čo môžem očakáva, akým smerom sa bude uberať príbeh, alebo ako to nakoniec celé dopadne. Máme tu dočinenia s veľmi dobrým dejom, skvelou hlavnou postavou, krásnou ženskou postavou, akcie je primerané množstvo a ani vtipné momenty nie sú tomuto filmu cudzie. Z mojej strany veľká spokojnosť.