Obraz Doriana Graye (2005) odpad!

Ze všech adaptací jsem si zřejmě vybral tu nejpříšernější, která neměla nikdy spatřit...kterou neměl nikdy nikdo spatřit. Ohyzdná pizda namaluje buzeranta, který se nechá okecávat jiným buzerantem za občasné asistence blonďaté ohyzdy. Tohle vidět Wilde, vypije vitriol. I těch třech řádek komentáře je na to škoda.

Phenomena (1985)

Ze všech hoven, co jsem od Argenta viděl, je tohle to nejlepší, už mám téměř pokušení to nazvat dobrým filmem. Na rozdíl od nadhodnocených kravin Suspirie a Inferna se tady Dario pokouší o děj a vcelku se mu to daří, možná i o kus lépe než v Tenebre. Nápad s ovládáním hmyzu je bohovský a zapojení šimpanzíka oceňuji navzdory mému vrozenému odporu k opicím. Jestli chtěl Argento něco naznačit tím, že v blázinci hráli Mötorhead a na místě vražd Iron Maiden, tak jsem jeho umělecký záměr, tak jako v předchozích filmech, těžce nepochopil. Ač mám Jennifer Connelly v topce, tak tady mi přišla poněkud dřevěná, ale někde se musela zaučit. Ústřední hudební motiv od Goblinů je super, ale ke čtvrté červavé hvězdě to asi nevytlačí, to bych ubližoval jiným, mnohem čtyřhvězdičkovějším filmům. Určitě ale nejlepší Argentovo dílo. O parník. Jako býk. 9.11.2015 - Po zhlédnutí Matky slz jsem si pustil Phenomena znovu a byl jsem nespravedlivý, ty čtyři si to zaslouží.

Soudný den (2008)

Kdo se v akčních scifi pohoršuje nad nelogičností děje a reálií, ať se na Soudný den v zájmu zachování duševní rovnováhy nedívá. Je to paukrutná slátanina, kde banda pankáčů s molotovy a luky za pár minut sejme dvě přezbrojené Piranhas a přeživší posádka uteče na hrad k rytířům, pak se vozí v Bentleym, honí se s pankáči, kteří ve starých střepech nemají problém Bentleyho dohnat, mezitím se někdo zastřelí, ugriluje, onemocní, oteče, zpychýřní, maže, peče, umře...no ale je to zábava. Pokud vám nebude vadit směs Mad Maxe, 28 dní poté, Excaliburu a Rychle a zběsile, asi si to užijete.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Pokračování psychoobrázkových orgií je sice znatelně slabším odvarem čaroskvoucí jedničky, ale pořád je na co valit zakalené bulvy. V chaosáckém úvodu divák znalý jedničky nějako nechápe, kde se ta dcerka v pokročile adolescentním věku vzala, ale po kostrbatém vysvětlení a nezbytné tatínkovské zápletce se jede vesele zpátky do města, plného mlhy a hořících kousků novin. Příšerky jsou opět vyňuňané na samou hranici koukatelnosti a krásný souboj dvou démonů, stejně jako figurínový pavouček či moc a moc zlobivé zdravotní sestřičky s detektory pohybu potěší srdéčko každého úchyla. Doporučuji všem fanouškům Hellraisera, cenobitovské pocity z některých monster jsou až znepokojivé. Komentář k některým zdejším komentářům: já jsem tam fakt žádné zásadní dějové zvraty nepostřehl, ale možná jsem jen necitlivé hovado.

Gingerclown (2013)

Přiblbý jeliman je vyslán zcela blbým neandrtálcem do zavřeného lunaparku a vyběhne tam za ním poloblbá blonďatá kravka a nějak se to všechno posere. Vcelku prdelní bafání s luxusní kamerou a ozvučením, bohužel oligofrenní scénář a dialogy podtrhávají židli jinak vyladěnému vzhledu s přiznanými gumovými maskami a vcelku vyvedeným černým humorem, kterým probleskují záchvěvy geniality (básničkový souboj s pavoukem, kousavá Pipi punčochatá). Zatím tři cirkusové hvězdy, ale ke čtvrté chybí kousek. A je tam gumová kačenka! A má prima říkanku: Quacky quack quacker, you will die you motherfucker! Památná hláška: Ryba, tučňák a motorová pila vyrazí na čundr...

El Gringo (2012)

K filmu mě přivedla stejnojmenná skladba od Manowar a jako spousty jiných věcí, které tahle čtveřice vyvádí v posledních letech, i tohle jim mám za zlé. Obsahem filmu je zmatené poskakování, shánění vody, střelba, bordel, dobíhání autobusu, střelba, nějaká ta kopačka, střelba, bordel, konec. Lze doporučit jen opravdu zarytým fanouškům mexických anebo "mexických" exteriérů. Paradoxně tedy nejlepší je skladba El Gringo v závěrečných titulcích.

Inga Lindström - Divocí koně (2011) (epizoda)

No díval jsem se na to no. Prostě jsem koukal až do konce. Nevím, co to bylo za záchvat, ale dokoukal jsem to až do titulků. Člověk by se neměl stydět za své činy, tedy ani já se za to nestydím. Ale už to víckrát neudělám, slibuju.

Hluboko v lesích (2012)

Chaotický děj, chaotická kamera a chaotický střih. Ten pravý film pro pravověrné anarchisty. Nejúžasnější postava je zcela jistě Felipe (pantáta s motorovkou), který se s ničím nesere, ale bohužel ten není na plátně tak často, jak by si zasloužil. Krve je tam na hektolitry, ale nějak to nefunguje. Dvě jeblé kozatice s jedním jeblým postižencem se honí po lesích s jeblými drogovými dealery a člověku je nějak smutno, když si uvědomí, že je mu úplně jedno, jak to s těmi jeblými exoty dopadne. Tentokrát jihoameričani zklamali. Památná (nejdebilnější) scéna: Ultimátní souboj motorová pila × 2 pistole. Motorová pila vítězí (je to úplně na začátku, takže to není spoyler)

Noc hrůzy (1986)

Strašně rád bych řekl něco originálnějšího než Bloody13, ale jeho termín buzerantská gotika beze zbytku popisuje celý film. Natasha se opravdu celý film neodhalí (je to spoiler?) a jedinou nahou uvidíme Myriam Cyr a ta má opravdu originální bradavky, laškovně na vás pomrkávají. Takže kdo si libuje v psychedelických obrazech plných bukvičného podtextu, nechť si to pustí. Ostatní ať si raději pustí televizní noviny.

Szwadron (1992)

Je nadobyčej smutné, když je našinec nucen koukat na to, jak se příběhy o amíkovi, šermujícím mezi rákosníky, příběhy o jiném amíkovi, který bojuje proti anglánům a nakonec příběhy o amíkovi, který ani nebojuje, honosí návštěvností v řádech desítek tisíc čumilů, ale vynikající příběh o našich sousedech, kteří bojují s našimi bývalými sousedy a navíc ne až tak dávno, je odsouzen k tomu, aby ho ohodnotilo 11 (ty vole jedenáct, ani blbej tucet nedáme dohromady!) zřejmě mentálů nebo polonistů. Nominaci na Oskara nerad zmiňuji, tu už vyfasovala lecjaká kokotina, ale je to historický film a ty Polákům vždycky šly. Netvrdím, že je to další ohňomečné ultraveledílo, ale příjemný historický kus, který, být natočen u nás, posbírá sošky všech těch zvířat. Zapomeňte na text distributora, ten kdo to psal, zjevně film neviděl.