Nechoďte do lesů (1981) odpad!

Fuj, takovýhle hnus jsem viděl naposledy, když jsem si zcela nedávno pouštěl Poslední výstřik a myslel jsem, že to dlouho nic netrumfne...to jsem si ale blbec dal. Je to tak hnusná slátanina, že si to ani nezaslouží komentář. Takže jenom bych stručně zrekapituloval, jedna hvězda dolů za kokotský děj, jedna hvězda za dementní chování všech zúčastněných, jedna hvězda za ohyzdné antiherce, jedna hvězda za směšného záporáka, jedna hvězda za šílenou hudbu a...no a to stačí, už jsme na odpadu. Ble. Hnus. V žebříčku absolutních píčovin velmi vysoko.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Správný slasher by měl obsahovat nějakou erotickou nebo aspoň nahou sprchovou scénu (dívčí, tu zapíchlou bukvici nepočítám), ale tady nic? Nenechá se svítit, nebyly kozy, nebudou hvězdy....kecám, tomuhle filmu by asi nepomohlo nic.

Pomáda (1978)

Já ten film asi nepochopil...je mi to moc líto, ale sledování Pomády je pro mne utrpení na úrovni sledování Ordinace v růžové zahradě (fakt nepřeháním, nedokážu u toho vydržet).

Očista (2013)

První půlka nudná jak zprávy z loňského roku, druhá půlka blbá jak vagon bláta a upřímně řečeno, cpát sociální témata do vyvražďovačky, to je jak zabíjet mouchy kladivem - dá se to, ale lidi kolem si budou klepat na čelo. Ale zábavné to bylo a navíc mám dlouhodobou slabost pro filmy, kde se vyskytuje Lena Headey. Takže za čtyři.

Hrozny smrti (1978)

Pomalý děj, pitomý děj, pomalé postavy, pitomé postavy, nevysvětlitelné chování pitomých postav, hnusné ksichty, nevyvedené masky, nepodařený konec a otravné ozvučení. To tedy příbuzný agrární horor byl o mnoho zajímavější a zábavnější. Jednu hvězdu přihazuju za Brigitte Lahaie a její sošnou postavu :-)

Sudor frío (2010)

Nikdy nepomáhejte důchodcům s chodítkem přes silnici! Nevíte jestli ten nemohoucí dědeček není zmrd, který si doma maže roštěnky nitroglycerínem a určitě to nedělá kvůli slabému srdci. Co mě na těchto filmech dokáže vždycky rozmrzet, jsou ty poťapané otevřené konce...znáte to, objímačka, optimistická hudba....a prostřih do sklepa, kde se chystají další parchanti, prostě ať se nám ta dvojka dobře točí. U Sudor Frío je skvělé, že nic takového nehrozí, konec je prostě konec. Se vším všudy. Nebýt místy až nesnesitelné debility postav, dal bych tomu i pjet, ale takhle musí štyry nitroglycerinové kapky stačit. Památná scéna: Přeměna jedné postavy na karbenátek za pomoci lahvičky nitráku.

Baxter (1989)

Pošahanost lidských povah ze psí perspektivy. Veliká škoda, že tenhle kousek je v našich krajích tak neznámý, protože je to opravdu chvílemi až černohumorná záležitost. Navíc se tam každý začínající psychopat dozví, jak na to. Sere vás bába? Šťouchněte jí ze schodů... sere vás váš mladší sourozenec? Šťouchněte ho do bazénku...Sere vás nadřízený? Šťouchněte ho kudlou...sere vás život? Šťouchněte si jí mezi oči...no a tak vůbec. Gerontopedozoofilní nadílka, malý Hitler v ceně balíčku. Vzkaz pro kynology Flipnica a EvilPhoEniXe - pitbul je ale úplně, úplně jinačí plemeno než bullteriér...i když vem to čert, aligátor jako gladiátor, oboje je smrtelně nebezpečný.

Requiem pro panenku (1991)

Moje smůla je, že jsem si premiérové počučení na tenhle film odbyl v době, kdy už bylo známo, že si pan Klíma s panem Johnem celou story "podle skutečného příběhu" malinko vylepšili. Takže z tlusté šikanující cikánské lesby s pyromanskými sklony, které se všechny ústavy zbavovaly jako horké brambory, se stala křehká zrzka, nešťastně zmítaná osudem. A Geislerová si tu odbyla jedinou roli, kterou v různých variacích zvládá ve všech filmech dodneška (nervově labilní, vyšinutá pizda). Ale bez ohledu na to všechno, je to pěkně a napínavě natočený film, takže tři hvězdy to snese

Hobitit (1993) (seriál)

Tady je Tom Bombadil! jupí! Všichni, kdo nadávali, že si Jackson dělá s předlohou co chce, se můžou mrknout na tohle, to je totiž MNOHEM přesnější...

Frankensteinova pomsta (1958)

Asi vůbec nejlepší Frankensteinovský kus, co jsem viděl. Má dvě výhody - nehraje si na horor, kterým ani moc není (v moderním pojmosloví je to asi scifi/krimi/drama) ale hlavně se dějově nijak netýká původní knihy, takže opravdu nevíte, jak to dopadne. V každém případě je to lepší než libovolná část od Universalu, i když tady nevystupuje Boris Karloff. Efekty a všechny šaškárny kolem jsou udělány tak kulantně, že vlastně nemají šanci zastarat (škoda že se toho kluci od Hammeru nedrželi, když natáčeli Gorgonu).