Expanze - Série 3

(série)
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, 2018, 9 h 15 min (Minutáž: 41–46 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Frankie Adams, Shohreh Aghdashloo, Shawn Doyle, Thomas Jane, Elizabeth Mitchell, Cara Gee (více)

Epizody(13)

Třetí sezóna začíná v době, kdy se ve sluneční soustavě rozpoutává válka mezi Zemí a Marsem a během hrozivé další fáze v evoluci protomolekuly, která ohrožuje samotnou existenci lidstva. (Prime Video)

KM Phoenix

Třetí série je srovnatelná, ne li v některých ohledech i lepší než ta druhá. Sjel jsem ji prakticky jedním dechem a musím říct, že jsem si ji i hodně užil. I ty výhrady, které jsem měl v druhé řadě v mnohém odpadly. Sice se párkrát objevil zbytečný patos (ale ve srovnání s jinými seriály s ním zde šetřili) či nějaké nelogičnosti a deus ex machina, ale vše v množství, které nenarušilo celkový dojem. ()

Rockerman

Od sedmého dílu se něco pokazilo. Přibyly nejen nové postavy, ale také zbytečných patetických keců a trochu i nudy. Už mě to zkrátka tolik nebavilo. Ale teď opět o ženách. Avasarala, Camina, Naomi, Anna a samozřejmě seržantka Draper, to jsou ženy, které dominují, mají vždycky pravdu, jsou sebevědomé, rozhodné, suverénní. Naproti tomu muži, až na vyjímky jsou slaboši, zbabělci ba i zrádci. V lepším případě jen činí zbrklá rozhodnutí. Rozhodně nejsem žádný misogyn, právě naopak. Já ženy respektuji, obdivuji, miluji, ale zároveň jsem ze staré školy a věřím, že jak ženy tak muži mají v životě svou specifickou úlohu. Takové protěžování žen je špatné a v žádném případě nepřispěje k rovnosti obou pohlaví. ()

Anderton

Málokedy sa vidí, aby seriál gradoval takýmto spôsobom. Druhá séria bola o niečo lepšia ako výborná prvá a tretia séria je o niečo lepšia ako výborná druhá. Dá sa teda čakať, že štvrtá bude ešte väčší nášup ako týchto trinásť kvalitatívne veľmi vyrovnaných epizód. Ale treba aj skonštatovať, že ide skôr o série dve zhustené do jednej, pretože každá polovica je viac menej uzavretým dramatickým celkom, ale navzájom pevne previazaným a to platí aj smerom k prvým dvom sériám. Druhá polovica nemusí sadnúť každému, trvalo mi nejaký čas sa aklimatizovať, ale viery v tvorcov, že majú všetko dopredu poriadne premyslené, som sa nikdy nevzdal a urobil som dobre. ()

kenkaku

První polovina dojíždí události z minula (taky to k ní mohli přilepit) a je fenomenální. Druhá polovina řady je uplně o nové zápletce. Řeší se nové veci, nastupují nové postavy. Je to uplně o něčem jiném a je to o poznání (dvě třídy) větší nuda. Jako kdyby došly nápady a v polovině série se začalo improvizovat. ()

cyphercz

První půlka třetí série má u mě spoustu 5 hvězdičkových hodnocení, bylo to skvělé pokračování konfliktu, který rozjela perfektní druhá řada, avšak v druhé půlce třetí řady jsem dával většinou 3 hvězdy, protože to pro mě šlo kvalitativně dolů. Celý ten děj v riftu, či jak to ofiko nazývali, mě poměrně dost nudil, navíc zápletka o nějaké děsně staré civilizaci co byla zničena a zanechala odkaz ve formě nějakého artefaktu co komunikuje s lidmi dneška jsme měli možnost vidět už v nejednom seriálu, takže mě ničím neohromila, spíš jsem si říkal "tohle už tady přece x-krát bylo..." a obávám se, že musím říct, že to bylo už zpracováno i lépe. ()