• Pohádka

Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec (1962) (TV film)

Pan Tyl tam té politiky tedy nandal a nebojím se napsat nakydal hodně. Tahle pohádka že měla zaujmout dětského diváka? To asi ani omylem. Já bych dal všechny body jen hercům, tedy minimálně čtyřicet určitě, ale nakonec, mohli ty role odmítnout. Do téhle politické hry nikdo lézt nemusel. Navíc je to zbytečně roztahané, mohlo se to vejít do klasické stopáže a klidně i kratší. Ty vsuvky tam také byly zbytečné. Prostě suma sumárum se mi to skoro vůbec nelíbilo a nebýt super obsazení, asi bych to vypnul.

Evil in the Woods (1986)

Chvílemi mi to připadalo jako dokument. Proč tahle šílenost vznikla, věru nevím. Ale jistě si i toto veledílo najde své diváky. Já dávám jen dvacítku za pokusy o gore v závěru, který byl vskutku nechutný. Ale už jsem viděl větší krváky. Nu a občas jsem se i zasmál.

Unwelcome (2023)

Tak tohle mělo ten nejpitomější začátek jaký může film mít. Baba na WC si dělá těhotenský test. Pane Bože za co. Pak si asi stokrát hladí břicho a nuda vrcholí. Pořád se tam jen kecá a kecá a nebýt toho, že scénárista nechal zmizet Roryho, bylo by to na usnutí. Tak tam přece jen ten záhadný prvek dostali. Na tu neskutečnou nudu však dávám deset procent za záběry v lese a dalších deset za to mírné a lehké gore v závěru, ke kterému ovšem počítám i postavičky skřítků. No dobrá, tak ještě deset za hudbu, což máme, podtrženo sečteno sakumprásk třicet skřítků, chá chá.

The Evil in Us (2016)

Nebylo to nic zvláštního. Já se naštěstí vrhnul všem zdejším spoilerům, takže jsem fakt netušil o co go. Ta druhá větev, tedy jako filmová odbočka s tím pátráním a detektivem byla dost zbytečná. Herci se nesnažili, protože neměli proč, závěr je ve tmě, takže je to tak na usnutí. Ale dvacku dám.

The Evil Woods (2007) odpad!

Ten uřvaný John mi lezl řádně na nervy. Jinak se tu celý film nic neděje a pokud něco, tak je to jen zdání. Tím je vlastně zabitý celý film. Ten je tak jak tak udělaný nějak amatérsky a myslím, že i ti by to zmákli lépe. Dvě holky které ukázaly prsa sice potěšily, ale to bylo jediné plus celého tohoto filmu. Zabitý čas.

Pouť králů (1982) (TV film)

Opět mne to donutilo sáhnou po wikipedii a zopakovat si něco z učiva dějepravy ze základní školy. Nu, nejsem na tom ještě tak špatně. Hra to však byla zpracována hezky, ovšem s nepříjemnými chybami. Navíc se mi zdálo, že se tam dopustili historických nepřesností. Takže hodnotím v průměru, ale protože to podruhé vidět nechci, dávám jen čtyři z desíti.

Pohádka o Faustovi (1994) (TV film)

Zde zaujal jen mladičký Bolek Polívka, jinak to tedy za moc nestálo. Hlavně ten začátek. Já totiž monology přímo nesnáším. Pak už to jede jak na drátkách, ale je to takové neslané, nemastné. Nevím no. Já tomu dávám jen třicet procent, protože mne to příliš nezaujalo.

Účastníci zájezdu (2006)

Vůbec mně nevadí, že to nemá děj, ale že je to poskládáno z takových, jakoby střepin. Některé hlášky jsou super a některé scény rovněž. Jistě, má to i slabá místa, ale kde nejsou, že jo. Jen mám stále potíž s těma dvěma mládenci, nemám nic proti jejich vyznání, je to jejich věc, ale na veřejnosti mi to vadí a u scéna jak leží spolu v posteli, i když se nic neděje, mi bývá poněkud nevolno. Přesto hodnotím snímeček jako nadprůměrný.

Tom v kozí kůži (1999) (TV film)

No, nebylo to nejhorší. Papundeklové kulisy se docela povedly, herci to celé brali s humorem takže moc netajtrlíkovali a bylo to takové pohodové. Nejvíce zaujal pan Rösner, jinak to herecky výraznější nebylo. Pro děti myslím vcelku pohodový příběh. Mimochodem, ohnivý cep se docela povedl :-).

Pupendo (2003)

Velmi snadné hodnocení. Pupendo je snímkem určeným k zábavě a to se mu daří. Samozřejmě, že donutí i k zamyšlení, ale to je pro mne takový vedlejší produkt. Tento film si nepouštím víckrát do roka, ale prostě se občas dle nálady na něj kouknu znova. A znova se bavím.

Časové pásmo bylo změněno