Argo (2012)

ZALOŽENO NA SKUTEČNÉ UDÁLOSTI … AMERICKÁ AMBASÁDA, ÍRÁN, 4. LISTOPADU, 1979...... /// Parádní úvod a poslední třetina! Zbytek je politikou (přímo i nepřímo) prošpikovanej film o historii jednoho návratu. Ben Affleck (serte na to bezpohlavní herectví…) a jeho Mission Impossible, která se v mnohém může rovnat těm Cruiseovým. Jasan, tady nejde vo technický serepetičky, zato je všechno celkem uvěřitelný a skutečný. Navíc úžasně zdržuje (pan režisér Affleck) a tím mě napíná jak sviňa! No a co těch 52? (ten 1 + 13 tak zajímavý asi nebudou…) Třeba příště…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Master of Disguise: My Secret Life in the CIA“, kterou napsal v roce 2000 Antonio J. Mendez číst nebudu. 2.) Chci vidět film o filmu, kterej nikdy nevznikl. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***

Kokain (2001)

,,JMENUJU SE GEORGE JUNG, FEDERÁLNÍ VĚZEŇ ČÍSLO 19225004 … A NIKDY JSEM NECHTĚL BEJT CHUDEJ“....... /// ,,Magico“. Muž, kterej má sen. Muž na vzestupu. Vzít nic a stvořit něco … všechno, co jste chtěli vědět o distribuci (asi teda…). Počátky budování impéria, vzestup a pád. Příběh, kterej psal sám život. A ten život nebyla nuda (teda do tý doby, než dostal těch 60let). Perfektní životopis a zajímavej pohled do prostředí, kam se (zřejmě) nikdy nepodívám. Hold Amíci říkaj ,,Blow“, my zase PIKO /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,BLOW: How a Small-Town Boy Made $100 Million with the Medellin Cocaine Cartel and Lost It All“, kterou napsal v roce 1993 Bruce Porter, číst nebudu. 2.) Jmenuju se Gerge Jung a ve 2015 vám znova nakopu prdel! 3.) Thx za titule ,,dragon-_-“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Sezení (2012)

NECH MĚ SE TĚ DOTKNOUT SVÝMI SLOVY. NEBOŤ MOJE RUCE, LEHKÉ A NADNÁŠEJÍCÍ SE JAKO CIHLY IGNORUJÍ MÁ PŘÁNÍ A TVRDOHLAVĚ ODMÍTAJÍ VYKONÁVAT MÉ NEJTIŠŠÍ TOUHY...... /// Další borec na krypl káře? Smysl pro humor by tady byl, ale jemu de spíš vo to píchání…. (tož, taky to potřebujou)! Cvičení vnímání těla (tak takhle se tomu dneska říká… to u nás…)… prostě film vo šukání. Ale žádná uchylárna! Jen citlivej příběh, jak multifunkční univerzální žena učí chlápka, co se musí myslí i podrbat, emociální a fyzický lásce. Tohle musí dohnat k slzám víc lidí než jen mě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám Marka O'Brieana ani jeho články: "O schůzkách se sexuální náhradnicí.". 2.) Bobr Helen Hunt(ten ksicht už fakt nic moc). 3.) 30 let jsem neviděl ptáka (svýho). 4.) Thx za titule ,,exitus“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *

Na sever Severozápadní linkou (1959)

,,GEORGE KAPLAN NEEXISTUJE. VĚŘTE MI. A PROTO VÁS CHCI POŽÁDAT, ABYSTE JÍM ZŮSTAL JEŠTĚ 24 HODIN VY.“ … ,,POSLYŠTE. JÁ PRACUJI V REKLAMĚ, NE JAKO BÍLÝ KŮŇ! ZÁVISÍ NA MĚ MÁ PRÁCE, SEKRETÁŘKA, MATKA, DVĚ BÝVALÉ MANŽELKYA NĚKOLIK BARMANŮ... A JÁ JE NEHODLÁM ZKLAMAT TÍM, ŽE SE NECHÁM ZABÍT!“...... /// Nejdřív moc nechápu, proč má bejt zrovna tohle klasika, která nestárne. Ale pak se to tak parádně zamotá, Roger začne pronášet suchý sarkastický hlášky, a vůbec ty hlavní postavy jsou na špionážní romantickej thriller zbytečně vtipně ukecaný. Kdyby někdo natočil podobnou story dneska, do nebes by byl vynášenej jeho cit pro dvojí hru tajnejch služeb, či nepravou identitu. Serte na to, že hodně věcí může (co může, vono to tak je!) působit naivně. Tohle je fakt (i po těch letech) moc zajímavej filmovej zážitek! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si připomenout nesmrtelný filmový akční scény. 2.) Když se řekne ,,Mount Rushmore“, tak si vzpomenu na … (na nic vole. ... No právě!). 3.) Zjistím, že Bond (James Bond) byl stejně druhej! 4.) Thx za titule ,,DuLLo.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *

Potulný samuraj Kenšin: Zrození (2012)

,,KDYŽ NĚKDO ZABIJE, ZPLODÍ TO JEN NENÁVIST. A NENÁVIST ZPŮSOBUJE JEN DALŠÍ SMRT. AŽ DO TÉ DOBY, NEŽ SE OD TOHO NĚKDO OPROSTÍ. TO JE SMYSL MÉHO MEČE....“ /// Příběh zasazenej (tipnul bych) někam do období Edo, kdy se časy změnily. Pravda, těch jmen (nekecej, že tam je i Masemenonasaku?!) je víc, než jsem byl původně připravenej vstřebat, ale teď, když vím, kdo je Kenshin Himura … (teda aspoň myslím…)…. no to už je jedno. Tenhle spravedlivej poutník, cucák (pískle), totiž svejma finesama fakt baví. Jasan, je to přitažený za pačes, ale (jestli nekecám…) to asi příběhy podle manga komiksů …. kurva, jde vo akci. Lacinej příběh, ve kterým jde vo nakopání japonskejch prdelí (s katanou v pazouře). Šikmovokáče tohle baví, tak proč si to neužít taky. Zvlášť, když se nejedná o gore píčovinu. Už dlouho sem si tak nezamečoval, ale bacha: jsem osoba, která flákla 5hvězd Djangovi. Snad proto nemůžu mít se 4ma* problém. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Manga komiksy a Nobuhiro Watsuki jdou mimo mě. 2.) Hiten Mitsurugi Ryu, Ryu Tsui Sen…. víc nepotřebuju! 3.) Thx za titule ,,lyraell“ a ,,isaydie23“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *

Terapie láskou (2012)

,,JEDINÁ MOŽNOST, JAK POCHOPIT MOJE ŠÍLENSTVÍ, BYLO UDĚLAT NĚCO ŠÍLENÝ“..... /// Říkejte bláznovi, že je blázen. Třeba tak, že mu ,,seženete“ roštěnku, jejíž šílenství a smysl k hříšnýmu tanci ho (je) může dovést až…. (no tak schválně, teď se ukaž, kolik máš nakoukáno frajere!). Film s abnormálním počtem šílenců. Šílenej je Cooper, šílená je Jenifer (tady se seknu – konečně můžu říct, že na tý holce něco je!), De Niro a Tucker jsou taky šílený, šílenej je Horáček, paní Kadrnožková i pes Jonatán a Mach a Šeb… jé soráč, jsem se nechal unýst na šílený vlně….. Jéžíšku, to je romantický… a po mně chcete vlastně co? Jo ták… když von ten David O. Russell točí tak nějak podivně zvláštně, je to takový celý pošahaný a balancuje to u mě mezi 3* - 4*…. Kurva, ať mě jebne! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku ,,The Silver Linings Playbook“, kterou napsal v roce (2008) Matthew Quick číst nebudu. 2.) Vojela mě celá kancelář (tak to máš blbý, já myslel jako ženskou…). 3.) Thx za titule ,,Stuďo“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Dobrý ročník (2006)

,,K ČERTU S PENĚZI“...... /// Moudrost najdeš na roztodivných místech…. a tak se z Maxe – i díky vínu, stal dobrý člověk (vo tom bych kurva něco věděl…). Provence, nostalgické vzpomínání i prosluněná současnost. Harmonie, vyrovnanost, sklenka, co není nikdy prázdná …(ale to už je jiná písnička), běžné radosti života. Film, kterej je prostě a vobyčejně řečeno – FAJN! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal v roce 2006 Peter Mayle číst nebudu. 2.) Miluju Francii, víno, Marion Cotillard. 3.) Sháním chalupu. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Kon-Tiki (2012)

,,CHCETE, ABY LIDÉ PŘIJALI VAŠI TEORII? TAK PLUJTE Z PERU DO POLYNÉSIE NA BALZOVÉM VORU. HODNĚ ŠTĚSTÍ“...... /// Postavit vor a odplout do západu slunce, tak jako Tiky před 1500 lety…. Mý srdce dobrodruha tluče jako kráva (hmm..). TOUHA SPLYNOUT S PŘÍRODOU… vědecká expedice, která přináší napětí, radost, ale hlavně nadměrnou dávku vodního dobrodružství. Moře má totiž svoje pravidla! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Viděl jsem tenhle dokument a četl knihu „Ve znamení Kon-Tiki“, kterou napsal Thor Heyerdahl. 2.) Hledám způsob, jak utužit kamarádství. 3.) Thx za titule ,,zmokla.slepice“, ,,jvps“ a ,,bandolier.wz“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Pieta (2012)

,,TEĎ UMŘE DUŠE TOHO BLÁZNA“..... /// Vymáhání dluhů je robota jako každá jiná. Sice Kang-Do je spíš na tu finální fázi, ale majitel firmy na bezstarostný půjčky by moh bejt spokojenej. A teď mu do života, kde se vzala, po korejsku se zjevila – MÁMA. A že mu uklohní véču. No vyhodil ji …. Silná rodinná (NE)selanka. Asijsky upřímná a drsná (sou věci, který dokážu vocenit!). Film pro osamělý matky se syny (dělám si prdel…). Je to Ki - duk (nebo jak se jmenuje…), takže jde zákonitě o víc, než jen vo vztah dvou lidí. Je nefér svádět všechno na prachy. Spíš než film o nich, je to film o lidech. PENÍZE JSOU ŽIVOT. I SMRT. (no jo kurva… taky je mám rád…) (Ne) Rodinný drama, který sází na intimní dramatický situace. Pro našince možná nebude všechno polopaticky řečený jako třeba TADY, ale já dávám 4*, páč je to ,,vo něčem“. Má to duši. Byť temnou…. ,,Pieta" je dle mýho solidní příspěvek mezi korejský dramata, ve kterých s náma režisér hraje hru ,,na čuráka“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mezi výběrčími mám přezdívku řezník. 2.) Zajímá mě ,,trojka“ po korejsku. 3.) Mám rád hru na čuráka. (Ve filmu uchyláku!). 4.) Thx za titule ,,Lepros“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Hotel Transylvánie (2012)

VÍTEJTE V HOTELU TRANSYLVANIA! JE TO MÍSTO, PRO VŠECHNY ZTRACENÉ PŘÍŠERY, KTERÉ SE SKRÝVAJÍ VE STÍNECH PŘED LIDSKOU RASOU. MÍSTO, KDE PŘIJDOU S RODINAMI A MOHOU BÝT SAMI SEBOU. MÍSTO BEZ VIDLÍ, OHŇŮ, NAŠTVANÝCH MYŠÍ. MÍSTO MÍRU, ODDYCHU A KLIDU. VÍTEJTE V HOTELU PRO PŘÍŠERY...... /// Mavis Draculový je už 118 let. To znamená, že nejen dost stará na řízení pohřebáku, ale dokonce by mohla …. Kurva to je gagů! A těch příšerek, který místo nahánění strachu ftipkujou. Dobrá, možná je to spíš dětskej humor, ale u nás doma se bavíme všichni! A možná i víc než u Normana (o Frankenweeniem ani nemluvě!). A to i přes to, že animák o tom, jak Draculova dcera štěstí našla je z nich nejjednodušší a jevobyčejnější. Taková vodsejpající říkanka, která ovšem pobaví v celý svý dýlce. Chcete vod animáků něco víc? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju červivej dort. 2.) Potřebuju parchantům vysvětlit, že upíři a jiný svině jsou v podstatě hodný příšerky. 3.) Thx za titule ,,sa20sena“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne