Toy Story: Příběh hraček (1995)

Nejlepší vstup a výchozí bod pro nově vznikající animáky. Myslím že John Lasseter nasadil vyskokou laťku kterou nebude zas tak lehké překonat. Vyzdvihl zde téma hraček, které ve světě dětí má jistě veliký úspěch a ve světě dospělých? Tak ty tento film nejspíše vnímají jako vrácení se na 81 minut do mládí. V celkovém pohledu a propracovaností hlavních scén není co dodat. Prostě animácký kultovní snímek plný zábavy a napětí.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Jeden z animáků keré mali deti velice v oblibě mě se osobně omoho více líbila jednička. Dvojka je více nadupaná moderními věcmi a není tak rodinná a vtipná více se podobá akčnímu zaměření a to na tom sem velice ztrádal. Bohužel mne nenaplnil očekáváním i scénář který byla velice předvídatelný a málo originální. Takže v celku zklamání. Zlatý John Lasseter, kdyby to vzal do rukou on bylo by to jistě lepší.

Příšerky s.r.o. (2001)

Jeden z nejoriginálnějších animáků všech dob. Originalita se podle mne skrývá v námětu strašení dětí. Sice se do filmu často promítali výdobitky moderní společnosti což filmu nepatrně škodilo. Velice rád se na Příšerky koukám znovu a znovu je to něco jako Shrek, který je taky nezapomenutelný. Na DVD se mi velice líbilo i vstupní memu které je velice jednoduché, ale originální. Film se povedl i když má trochu slabší scénář.

Kokosy na sněhu (1993)

Naprostá komediální bomba. "Když ti namaluju na hlavu čáru, budeš ty vypadat jako prdel"- to sem se smál. Zozehřátí zmrzlíci, ktří chtějí něco dokázat. To je přece úžasné, když se bavíte a jdete si přitom za svým snem. Myslím že se tento podtext nesl celým příběhem a to film velice nadlehčovalo. "Hrdost, sílu a pořádnýho chlapa, kterej se z ničim a nikim nesere."

Sin City - město hříchu (2005)

Naprosto něco nového, překvapivého a beroucí dech filmové zpracování komiksového žánru. Když Bruce viděl ukázku z natáčení okamžitě podepisoval smlouvu, mylím že se mu to vyvedlo a jeho roli Hartigena zahrál brilantním způsoběm, řrkl bych skoro jako filmový veterán a tomu čest. Co se týče Pánů režisérů a známé dvojky R a T nejze nic vytknout. Nemůžu se dočkat pokračování, i když v něm QT již nebude exelovat, ale věřím že na kvalitě film neztratí, ale nechme se překvapit. Skvělé akční scény, překvapila mě i Jessica Alba jak kroutila nádherně svým roztomilým pozadím a potom skvěle působila v hl. roly jako věrná manželka. Prostě je to kult a vryl se hodně lidem hluboko pod kůži.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Jeden z nejlepších filmů co jsem měl v poslední době v televizi zhlédnout. Měl naprosto vše co sem opravdu nečekal. Norton si zahrál s náboženstvím na velice skvělé úrovni a dokázal jej přenést do tak jednoduchého obsahu, to bylo úžasné. Blondýna mě uchvácela celým filmem a do toho všeho se prolínal skvělý scénář. Ben Stiller bzal svou roli v celku vážně a to bylo jediné co mne trochu vadilo více se mi líbill ve filmu Bába na zabití. No a jako perlička Miloš Forman a jeho vyprávění o Česku v 70. letech, biť velice krátké, ale vkusné.

Jsem agent (2002)

Sice sem se zasmál, ale úplným ptákovinám tenhle film nemá hlavu ani patu a co ho vyzdvihuje je Murphyho talent rozesmár. Stejne Policajta v Beverli Hills nikdy nepřekoná. A Wilson tak ten at se zači drží dabování to mu jde líp.Scénář v celku ušel byl vtipný. Režie příšerná a ty náznaky boje tak to ani nestojí za psaní.

Hledá se Nemo (2003)

Jeden z nejlepších filmů co kdy Pixar vydal. V první části filmu se seznamujeme s nádherným pestrým světem mořského života a v části druhé nahlížíme do tvrdé reality dnešního života. Film je doprovázen skvělým scénářem, parádní atmosférou. Velice se mi líbili přechody z filozofického zasnění do roztržité akce- to nemělo chybu. A samozřejmně nechyběli ani vtipné pasáže dvou kamarádů.

Velký (1988)

Jeden z vydařených kousků Tama Hankse. Tom si zde zahrál na nemotorného blbečka , kerý sám vlastně nevěděl co od života chce. Hm myslím že sem se docela bavil sice film měl slabší scénář a žávěr filmu nebyl až tak moc očekávaný, nebyl sem zase tolik zklamán. Tom všechno dokáže zachránit svým hereckým umem. Myslím že český dabing se nevivedl. Je to již dlouho co sem tento film neviděl a doufám že ho v telce brzo uvidím.

Happy Feet (2006)

V americe v návštěvnosti překonal Bonda. To mě překvapilo. No co se týče filmu byl sem příjemně překavapen. Nádherná atmosféra v celku napínavý a poučný příěh. Pěkně zpracováno a ozvučeno a český dabing byl v celku vydařený, takže co víc si přát? Snad jen více vtipných momentů.

Časové pásmo bylo změněno