Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Kdybych zmizela já, nemá z čeho Netflix dělat dokument. Nenatáčím 24 hodin denně každou blbost, která se mi stane v mym životě a nedávám na FB každé uprdnutí svýho psa. Když někdo šikanuje svýho muže mobilem a svý manželství a mateřství dobrovolně žije výhradně na sociální síti, asi nebude moc v pořádku. Těm lidem z toho nutně musí jednou hrábnout. To je pak každý výpadek internetu nebo neolajkovaná fotka načasovaná bomba. Dokument zároveň poukazuje na to, jak se dnes vyrábí psychopati. Souhlasím se zdejšími komentáři, tahle ženská by ze mě udělala vraha taky.

Národní třída (2019)

Film se snaží svézt na úspěchu Mostu? Akorát vypustili humor a přidal strnulé dialogy. Došli herci, kteří umí být přirození, nebo jejich postavy naschvál nemají mít žádnou hloubku. Nějak v Čermákovi hlavně vidím toho týpka z reklamy, kterou mám tu smůlu vidět denně a slyšet jeho citově nezabarvený hlas. Přibližně od Expozitury si všímám, že jsou v módě prkenné přednesy, prosté čtení napsaného textu a klišé fráze ve vysvětlování příběhu. Průvodní monolog se snaží kopírovat Trainspotting, ALE HROZNĚ ŠPATNĚ. Díky bohu za Jiřího Langmajera a jeho krásné herecké schopnosti. Souložící scéna je nejdelší (ideální odskočit si) a opakování slova píča čůrák kozomrd, protože českého diváka to baví nejvíc. Jednotlivé prvky se stále opakují a už jsme je viděli jinde, bohatej brácha (ale v prostředí tak nějak pohádkově dětskýma očima) vs. omezenej dlaždič, který nechápe tenhle novej svět. Naivní scénář. Boj proti zlým developerům, nepochopení moderního světa. Mytí rukou od krve. Hospoda Severka už taky někde byla, ale zde se nachází na Jižním Městě. Film škatulkuje lidi a na žádné úrovni ty světy nepropojuje. Naivně a snově vykresluje "lepšolidi" a z ostatních dělá neschopnej whitetrash. Vandam whitetrash je, zasekl se v jiné době, neumí jednat s lidmi, neumí se chovat, má emocionální problémy a je jasný předem, jak to asi skončí. Konec je opět naivní a bolavej, dospělý racionální divák nad tím musí kroutit hlavou. Alespoň na konci filmu by ten monolog mohl přestat, možná si vypnout zvuk...?

Sherlock - Série 3 (2014) (série)

Když si děj sesumírujete, byly minimálně dva díly zcela zbytečné. Vlastně bych nejvíc ocenila díl o Elephant in the room. Seriál drží skvělé hlášky, ale čím dál víc se zamotává příběh hlavních hrdinů - o což nějak nemá primárně jít. Čekala jsem zkrátka něco jiného. Ale jak říkám, hlášky a střihy jsou pořád skvělé, včetně dílu se svatbou. Škoda jen toho ždímání životů a minulosti a známostí a nejmocnějších mužů světa,...

Sherlock - Série 1 (2010) (série)

TOP! Kéž by zbytek seriálu alespoň částečně zůstal v tomto duchu!

Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Ty sérky už jsou jen o přehrabování se v minulosti a twistech v osobním životě. Kéž by Sherlock řešil záhady a případy normálních lidí. Ale každou sérku najdou ještě ultimátnějšího padoucha, kterej párkrát umře, vrátí se,... Poslední dvě série se řeší každých pět minut to, jestli je Sherlock sjetej nebo není, co je pravda a co jsou iluze, on se při tom drží za hlavu a pláče. Vytratil se původní námět a jsme u krimi telenovely.

Řachanda (2016) odpad!

Je mi líto (není), ale nepodařilo se mi dostat ani do půlky pohádky. Obvykle nehodnotím nedokoukané filmy, ale tuhle ani nemám v plánu někdy dokoukat. Úplně zbytečný počin, bez kterého by se Vánoce i zbytek roku obešly. Masky působí lacině, efekty působí lacině, bolí to do hlavy, herecké obsazení to nijak nezachrání.

Čertoviny (2017)

Začátek vypadal dobře, pokud by se pohádka držela trampot dvou čertů. Ale pak přestaly dialogy dávat smysl a začaly být naopak velmi otravné s folklorními výrazy ve špatnou dobu. Hlavně paní kněžna jako by tam byla dodaná nějak na poslední chvíli a zvláštní pařečí improvizovala. Přijde mi, jako by se pohádka odehrávala ve vedlejší vesnici od Princezny ze mlejna. Vánoční klasikou se nestane, na to je moc stupidní, včetně nějakých dvojsmyslů. Možná proto by se to lidem mohlo líbit, že je to takový babovřeskový humor. Komparz se sem tam podívá do kamery. A když už je nutné, aby se v pohádce zpívalo, měla by být písnička chytlavá a být přidanou hodnotou, nezdržovat tok děje. Bohužel, když se v novějších pohádkách začne zpívat, mám chuť si vrazit tužku do ucha. Zato kostýmy se povedly, ty cením!

Rány (2019) odpad!

Je celý děj jen alko halucinace? Celý film se točí jen kolem toho, že je někdo nalitej, a že řídit se dá taky jenom nalitej. Jsou všechny postavy ve filmu mizerný a k ničemu? Bohužel, na Netflixu je těch horrorů hodně, ale marně tam hledám něco dobrýho. Někteří tu píšou o tom, jak to bylo napínavé. Asi mám vysoké nároky, mě prostě hučící klimatizace nevyděsí. Kvůli absenci napětí jsou do filmu random přidávány úplně náhodné obrázky s patřičně vyhroceným zvukovým efektem. Pojem "nechat konec otevřený" tu taky dostává nový význam. Ale přiznávám, že mě zaujalo to, že psychicky nestabilní hrdina si vyměnil tričko až ve chvíli, kdy měl v podpaží nějakou lepru.

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Pro začátek měl film velký potenciál. Bohužel, pak se začnou postavy chovat iracionálně. Drásá to nervy, člověk by po televizi něco hodil. Od poloviny filmu už se stereotypy naplňují a děj důvěrně známe z jiných hororů s touto tématiou. Nechci vám tu spoilerovat úplně všechno, ale trvám na tom, že ta vedoucí se chová tak nenormálně nepřirozeně a debilně, že by ji divák sám rád vzal klackem po hlavě. Jak to měli s rozpočtem nevím, ale vím, že pokud chci filmovat utrhnutou lidskou hlavu, měla bych použít figurínu velikosti člověka. Když někde žijí poďobanci, musí mít na stole i na prádelní šňůře mrtvolky zvířat, to je přece jasný, tím takového vidláka definujeme. Chvílemi film získává až komický nádech. Nejdřív hrůza bez internetu, tajemno, pak láska, krvák s beďarama, pokračujeme sci-fi materiálem přímo od mimozemšťanů (!!!WTF!!! Proč jak odkdy vyvolává meteorit touhu po syrovym mase?!) a zakončujeme klasickým retrem a choutkami. Vše hezky podle osnovy. Na druhou stranu, snímek také přináší ponaučení: 1) Když řídíš a máš plný auto lidí, koukni se aspoň jednou za čas na silnici před sebou a nebuď úplnej píčus. 2) Apple se musí nabíjet alespoň 2x denně.

Dracula (2009) (divadelní záznam)

Koukám si tak na tuto novou verzi...Trapl jako šašek, dobrý, spokojená. Absolonová, OK no, když to musí být. Začíná část z budoucnosti. Choreografie zvláštní, rozházená, kostýmy nic moc a celá scéna působí trochu trapně. ALE PAK přichází HÁMA a celýmu muzikálu dává úplně jiný směr, já tu zírám a rychle to vypínám. No uznejte, copak by v původním znění mohl být "zpěvák" jako Háma? Zvědavost mi nedá, koukám dál a zklamání pokračuje. Já si pamatuji, že ten muzikál měl ráz, tajemnou atmosféru s lehce erotickým nádechem. Ale tohle je snad až moc moderní. Div tam vedle toho pisoáru na pódiu nejsou nasprejovaný kosočtverce. Co je sexy na tanci kolem pisoáru? Nicméně oceňuji ze 2/3 stejné obsazení nymf, které byly skvělé už tenkrát a jsou skvělé stále. Ještě dopíšu: Tenhle Nick byl totálně mizernej, fakt velký špatný. A pak ta animace toho dvacetimetrovýho dítěte, o moc horší už to být nemůže. Kolik ušetřili na motorkách na pódiu, vrazili do obřího dítěte. A novýho songu.