• Rodinný

Klíček (2009)

Arogantnost producenta,který omlouvá,źe Klìček nikdy nebude v tv,protože není digitalizovaný,mě dojímá. A digitalizovat ho nenechají. Tím pádem práce tvůrců a herců přišla vniveč. Neviděli jste film v kinech? Tak máte smůlu a už ho neuvidíte. Já viděl trailler,film se ke mě nedostal,díky jednání producenta. A už trailer je amaterismus na druhou.

Vánoční Kameňák (2015)

To byla šílenost. Je mi líto všech herců a F.A.Brabce, že tomu propůjčili.Vtipy staré, v lepším případě, nebo neskutečně trapné, hlavně Dejdar měl takových plno. A největší úlět byly scény z veřejného domu. Tohle psal scénarista dobré komedie Jak se zbavit nevěsty to byl na drogách?Za tohle by měl Troška žalovat producenty a tvůrce, že mu kazí značku, protože Kameňáky jsou spjaté s ním. Jedinný, kdo sem tam baví je Duchoslav, jinak herci dělali co mohli, ale prostě to nešlo utáhnout. Největší šíleností byla Vlastička v podání Dany Morávkové, ta ji hrála slušně, ale ta role byla tak šílená, až byla šíleně trapná. A co nechápu,proč tam byla neskutečně trapná Saša? Chudák Dagmar Křížová,která mě iritovala celý film. Její výkon byl též mizerný,ač se snažila,co to šlo. Chápu, že spousta těch herců si dlouho nezahrála ve filmu nebo v něčem pořádném, ale brát roli jen pro peníze a hodit svoji pověst všanc, to je prostě proti hereckému umění. Plusy dávám snad jen režii a kameře, kdy je vidět, že si s tím F.A.Brabec hrál. Hodnotím 20%.

Rodinný film (2015)

Film má být asi sondou do světa mladých a českých rodin. Jinak nevím, jaký přínos to má mít. Obsazení sice dobré, ale Bokovská i Křenková po chvíli nudí. A Bokovská mě už iritovala, hlavně její mluvení přes nos. Kadlec ten nudil na začátku, ale pak se rozehrál a byl dobrý. Velkým přínosem filmu je Hybnerová s Rodenem. Ti jsou výborní a drží film nad vodou. Film si hraje na umělecký film, ale není ani zdaleka umělecky natočen, až na pár vyjímek. Záběry jsou strohé a nepropracované. Ale kamera je jedna z màla veci, co se mi libili, když příjmete jakým stylem je film točen. Film je s málo dialogy a když už tam jsou, tak jsou hodně slabé. Napadlo mě srovnání s filmem Pusinky. Ten měl aspoň šťávu a byl dynamický. Tento film má takové mrtvé tempo a všechno důleźitě se stane v poslední půl hodině. Jinak zvukař si se zvukem občas nepohrál a není hercům rozumět. Herci drmolí, hlavně Bokovská a člověk, aby si dvd vracel, co vlastně říkala. Scénář je strašně plýtký, bez šťávy a v první hodině bez jakychkoliv zajímavých momentů. Jedinné, co v první hodině zjistíme, že Kadlec chodí za školu a rodiče se ztratili. Což během deseti minut už není pravda a zjišťujeme,že Kadlecovi selhávajì ledviny a není Rodenův syn. Ale konec se psem byl emotivní. Pozitivní je, že Kadlec zjistil, že ho nemá jenom na čůrání, i když s tím, co ukázal v sauně parádu neudělá.☺. A objevili jsme novou hvězdu a to psa Ota. Ten svou roli zvládl na výbornou. Podle názorů na fb filmu a recenzí soudím, že je hodně náročných diváků, kterým se film líbil. Pro mě je pozitivní, že si herci zahráli a vznikl tu film, který přináší do české kinematografie zase něco jiného než na co jsme zvyklí a ve světě bude ceněný, tam mají takové filmy rádi. A pozitivní je, že český film objevil nové dva talenty na poli naší kinematografie. Otu a Daniela Kadlece, snad najdou uplatnění a film jim pomůže k dalším rolím. Ale vhodnotnejsích dílech než je Jetelín, v kterém Kadlec hrál. Celkově je těžké film hodnotit, ale za první slabou hodinu a za zjištění, že film stál 40milionů, ať se na mě nikdo nezlobí, ale za takové peníze se točí mnohem propracovanější a hodnotnější trháky(jako např. Tři Bratři, Gangsterka nebo Po strništi bos) a film s minimálním počtem lokací a natáčením v Thajsku šel udělat za půlku, dávám 2* a 40% hodnocení.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tak byl sem na 3d a uzasny film. Super efekty, dobre zahrane a dobre napsane. Ma to takove stoupajici tempo. Ze zacatku pomale a nic moc, pak uz se to pomalu rozjizdi az do super konce. Je to takovy Harry Potter bez deti. Radmayne, Fogler a Farell byly suprovy a jen skoda,ze Deep mel takovy stek. Snad ho priste rozehraji. Fanousci fantasy a Harryho Pottera urcite na to zajdete a nebudete litovat.☺

Katie Fforde - Maják s vyhlídkou (2012) (epizoda)

Příjemný,ale trošku nudný romantický film Herci svou práci zvládli dobře,scénáristi tomu mohli dát větší dynamiku a vtip.50%

Tajemný let (2005)

Dobrý nápad a dobře natočený. Herecké výkony velmi dobré ,zpracování místy televizní,ale jinak kvalitní film pro nenáročného diváka.65%.

Závod s časem (2013)

Za honičky dávám 2*. Zajímavý namět,který stál na honičkách a minimu herců,kteří to sice táhli,ale po čase se z toho stane nuda. Celé zpracování filmu bylo hodně televizní a některé záběry pusobily amatérsky.

Zajatci Ďáblova chřtánu (2006) (TV film)

Olmer se zas předvedl.V tomto filmu fungovala jen kamera.Z herců fungoval jen Suchařípa a Kuba Nemčok.A ten měl v době natáčení 6let. Scénář příšerně slabý,hlavní 2herecké osobnosti hrozně nesympatické,špatně hrající,přehrávající a občas jako by text odříkali. A zbytek herců také hrůza. Hudba ve filmu to jen narušovala. A trimy byly jak z doby prvních filmů,i Karel Zeman měl lepší triky. Za Suchařípu a Kubu Nemčoka dávám 2*.

Polda (2016) (seriál)

Povedený seriál,který stojí na Matáskovi, Ozrovičovi,Pavelkovi a Vlasákové. Zajímavý scénář a je to věrná kopie německého serialu. Akorát by mě zajímalo,jestli mají licence na všechny megahity(guns roses,r.williams,The Offspring,The Verve,The Hoobstank),ktere v seriálu objevili. Jinak je to díl od dílu lepší.

Naši (2016) (seriál)

Výborný seroš. Dobré vtipy,dobře napsané i zahrané. Občas ztrácí dynamiku,ale hned to vrátí do zavedené kvality. Mafstory či Hod svištěm jsou též dobré,ale je to jednoduchý humor,Naši jsou seriàl plný normálnìho,kvalitního humoru.

Časové pásmo bylo změněno