• Krátkometrážní

Stavisky (1974)

Pokud jsem špatně neslyšel, byl Stavisky v Písku prezentován jako komedie / drama, což se ukázalo jako mírně zavádějící. Komedie žádná a drama ? Po všech stránkách nedotažené a ani Belmondo to nezachránil - 45% [FNR 2010].

Zoufalci (2009)

Z českých komedií souvisejících s krizí středního věku se Zoufalci řadí určitě k těm nejlepším. Velice příjemné překvapení - 80% [FNR 2010].

Případ číslo 39 (2009)

Hahaha... Nešlo si nevzpomenout na Orphana. Pravda, tamní mrňavá zmije trpěla trošku jinou '' chorobou '', ale výsledný pocit z hlavního zlosyna ( zlodcery ?) byl u mě stejný, tudíž výborný. Hudba perfektně sladěná s dějem a Renée ? Opět na mě udělala dojem. To všechno dotvářelo perfektní thrillerovou atmosféru a už dlouho jsem neměl pocit, že je tady nějaký film podhodnocený. Jedinou výtku bych měl k závěru. Kdyby tvůrci přidali pár minut, abychom viděli, co se s hlavní postavou dělo dál, byl bych spokojen na 5 hvězd - takhle je to '' jen '' 80%.

Halloween II (2009)

No a je to tu ( zase ? ), starý dobrý Michael kosí bezbranné oběti na 100 a 1 způsob. Škoda že je to pořád ta samá slátanina dokola, že ? Já len doufám, že tehle son of the bitch zaklepal bačkorama na filmovém plátně naposled 15%.

Elitní jednotka (2007)

Výborně odvyprávěná průprava členů elitních jednotek a rozhodně zajímavý pohled na situaci (dnešních ?) favel - 90%.

To byl zítra flám (2010)

Naprostý průměr ve všech směrech. Kdyby nebylo onoho sympatického obsazení ( Cusack, Robinson ), šel by film o hodně níž... Ale jo, zasmál jsem se - 50%.

Odpočítávání (2010)

Jojojo.... Tohle jsem už potřeboval. Jednoduchá příběhová linka, předvídatelný děj a přesto se z toho dá tolik vytřískat ( což se bohužel mnohdy nepovede ani u klasických trháků s nekonečným rozpočtem ). Všimněte si červeně zvýrazněné části slova na posteru. '' Think '', zajímavé je, že přesně to musíte během celého filmu dělat, proč ? Protože na scénu přichází mé oblíbené... MORÁLNÍ DILEMA. Samuel za mě v jednoznačně nejlepší roli, celé to představení mě dokonale vtáhlo do děje a film jako celek obrovské překvapení. Netřeba víc dodávat - 90%.

Bez soucitu (2010)

Když to vemu kolem a kolem, nic extra jsem od toho nečekal ( a to i přesto, že mě Morelův poslední kousek natolik dostal, že jsem s ním rozšířil svou filmotéku ). Nic neříkající první polovinu plnou '' jednoduchého '' humoru, vyvážil mnohem sypmatičtější průběh zbytku filmu a vytáhl to u mě na klasický akční průměr - 50%.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Most interesting family you cocksucker! :-) 100%.

Defendor (2009)

Woody Woody, to byl teda rok co ?.... Já z toho chlápka nemůžu. Věřil jsem mu jak '' posla smrti '' ( Messenger, The ), tak i '' retardovaného hrdinu ''. A to nemluvím o hláškujícím zabijákovi zombíků. Zkrátka i když se Woody objeví ve filmu jen na chvilku ( 2012 ), vždycky zaperlí - a to se počítá, ne ? Že jde dokonce o režisérský debut ? Nevšiml jsem si. DefendOr za 80%.