• Romantický

Sny o druhé svatbě (2022) (seriál)

Velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec dávám míň, protože mi neseděla šéfka Rexu. Občas jsem měl pocit, že si s lidmi hraje, občas jsem si říkal, jestli pomáhá nebo ne. Podle mě dost neuchopitelná postava, vizuálně cynická a prospěchářská, která proplouvala dějem a dělala vše, co scénárista a režisér potřebovali. ■ Remarriage & Desires představuje brutálně oportunistickou společnost, kde city nejsou nic, business všechno a lidský život nemá cenu. Zákon nabídky a poptávky. V průběhu sledování mě x-krát napadlo, zda je takovéto myšlení v Jižní Koreji standardem.

Světlo a stíny - Série 2 (2023) (série)

Stejně jako není snadné říci, zda mít nebo nemít s Kiriganem soucit, není snadné odpovědět, zda je druhá série lepší, než první nebo jen stejně dobrá. Připadne mi, že možná ano. V línii Aliny už nesledujeme zrození hrdinky jako v první sérii, jde o pokračující konflikt, který celkem fajn eskaluje. Vrány jsou stále zajímavé a když tak nad nimi přemýšlím, Kaz Brekker je svými fóbiemi (hafefobií), kulháním, nočními můrami a rozpolceností k Inej vůbec nejvýraznějším charakterem seriálu. Druhá série Shadow and Bone tak má všechny klady první (pseudoruský svět rozdělený ničivou vrásou s příšerami) a ještě přidává trochu navíc. Koukatelné. ■ Pokud jsem nějakou postavu nepotřeboval, pak nového experta na výbušniny. Naopak, Nikolai Lantsov byl z nových charakterů nejpříjemnější. Nadále fandím Nine Zenik, která si drží sympatickou živočišnost. ■ P.S. Prošel sem obsahy knih a vypadá to, že pro další pokračování seriálu není příběh. Pokud tedy nechtějí vymyslet něco vlastního.

Zprávy ze světa (2020)

Tato movie road se mi velmi líbila. Realisticky (pravděpodobně) zobrazená společnost v Texasu po občanské válce v Americe. Krásná krajina. K filmu padnoucí hudba. Výborná chemie mezi hlavní dvojicí - tradičně skvělý Tom Hanks a dvanáctiletá německá holčička. Příběh dítěte nedotčeného civilizací, který dokáže rozesmutnit i nadchnout. ■ P.S. Kdo čeká western, bude sklamán - toto je prostě příběh z Texasu druhé poloviny 19. století.

Právo podle Lidie Poët (2023) (seriál)

Největší slabinou Lidie Poët je scénář a vyvrcholení jednotlivých soudních případů, které jsou příliš jednoduché a občas naivní. Naopak se mi líbil celkový příběh, ukazující syrovost a mysogynii tehdejší doby (googlil jsem život skutečné Lidie Poët, vyhledával jsem si první advokátky v různých zemích). Výprava, kostýmy, dobové barevné filtrování, italština. A ano, líbily se mi i erotické momenty Matildy de Angelis. Jako celek čistých 70 %. Trailer.

Láska z nenávisti (2023) (seriál)

Odlišné, moderní, ultraemancipované, s výborným režisérem a scénáristou. Kdo se bojí silných ženských charakterů, může mít s Love to Hate You problém, kdo se dívá na silné ženské postavy rád, bude naopak nadšen. Kim Ok-bin je pozoruhodná herečka, které ukázala sošný ženský vzhled v Arthdal Chronicles, akční schopnosti v Nelítostné a schopnost předvést něco netradičního ve starší Žízni. V Lásce z nenávisti toto vše pozoruhodně spojuje. Mlátí chlapy, spí s nimi pro zábavu, trestá sviňáky, má smysl pro spravedlnost. Navíc je advokátka, hraje špičkově kulečník, šipky trefuje do černého, vezme vedlejšák i jako kaskadérka a ve své branži udělá cokoli, aby přežila. Víc psát nebudu, má to jen 10 epizod, podívejte se 😉.

Čung_E (2023)

Sledoval jsem v očekávání, zda se v Asii konečně podařilo udělat dobrý science fiction film - stále tomu něco schází. Má to výbornou myšlenku a vymyšlený svět, má to výborně ztvárněné roboty, emocionálně mě to však nebralo a jedna postava mě celkem vadila (přesto že jsem následně pochopil proč je taková, jaká je). Možná by nebylo zlé, kdyby se jednou našel režisér a scénárista, kteří udělají scifi bez tradičních korejských emocí. Čistě akci.

Dívka a moře (2023)

Představitelka hlavní role mohla být méně hezká (až příliš občas kamerou tlačili na její vzhled, až příliš využívali detailní záběry na tvář) a mohla působit mladší. Jinak nemám výhrady. Film o moři a plachtění, který udržel naše Prťata u monitoru celou dobu. A podle skutečné události, což mám rád. Celkem doporučuji.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Viděno v rámci přípravy na návštěvu Vídně, Albertiny a Kapucínské krypty, ve které jsou Habsburkové pochováváni. Líbilo se mi a tématem jsem nějakou dobu žil.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Zábavné, příjemné, fajn a odlišné i tím, že nás ke sledování postrčilo jedno z Prťat (14), kterému se to líbilo :).

Alchymie duše - 빛과 그림자 (2022) (série)

Velmi jsem se těšil na druhou sérii, nakonec cítím zklamání. Nebudu ani spolerovat, když řeknu, že se vyměnila hlavní ženská hrdinka. Ne proto, že by předešlá dostala ze seriálu vyhazov, evidentně to bylo ve scénáři a vzhledem k tomu, že se jedná o příběh, kde duše mohou obsadit nová těla, má to i logiku (evidentně i proto se druhá série vysílala 4 měsíce po první, přestože se jedná jen o 10 epizod). Jenže i když to má logiku a novou ženskou hrdinku jsme v první sérii viděli, nesedí to. Což je paradox, protože jsem si v první sérii na hlavní hrdinku dost dlouho zvykal a přál si, aby v její roli pokračovalo předešlé tělo, nakonec jsem si však zamiloval její charakter a nyní mi schází. Darmo, že vše okolo bylo dál fajn a smysluplné - nová hlavní hrdinka byla sice krásnější, ale ne tak dobrá. Až do konce mě to nepřešlo :(.