Vrtěti ženou (2011)

Originální námět filmu je až překvapivě dobře zpracován. I když jsem tomu před začátkem filmu nechtěl uvěřit, skvěle jsem se bavil. Jenom škoda závěrečné části filmu á la americké dojáky. 75 %

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Skvěle zpracovaná kriminálka v hlavní roli Danielem Craigem, navíc natočeno Davidem Fincherem. To už jsou samo o sobě dobré předpoklady, že se film povede. A taky že se povedl. Ze začátku mě docela zaskočila stopáž, která je skoro dvě a tři čtvrtě hodiny, ale není se čeho bát, film má velmi svižné tempo. Zápletka je kvalitně zpracovaná, hned vás vtáhne do děje. Tím spíš, že dějových rovin je hned několik. Craig jako investigativní novinář je naprosto bez chyby. Stejně „rebelka“ Rooney Mara. Celkově je to velmi vydařený celek a jeden z nejlepších filmů roku 2011. Skoll! 90 %

Vendeta (2011)

Na české poměry je Vendeta velmi vydařený thriller. Zajímavá zápletka je dobře zpracovaná a děj svižně ubíhá. 70 %

Snadný prachy (2010)

Docela kontroverzní film, který si nebere servítky. Téma drogových dealerů, mafie a podobných je tu zastoupeno ve velké míře. A je to dobře. To a sledování, jak se JW mění (k horšímu) má něco do sebe.

Temné stíny (2012)

První tří čtvrtiny filmu úžasné. Sledování pana herce Deppa s velkým H, jak se adaptuje na svět, který se zatím vyvinul o dvě stě let dál je prostě skvělé. Další plusy jsou kostýmy, hudba, kulisy, efekty a taky Eva Green :D. Takže jsem se bavil celou dobu. Ve filmu je taky brilantně vyvážená dávka komedie s vážnějšími a někdy dokonce i „hororovými“ scénami. Škoda je, že v poslední čtvrtině filmu mi to už přišlo všeho až moc. Jo a nesmím zapomenout na skvělý product placement na McDonald's :D. 75 %

Kronika (2012)

Shit just got real... aneb když vám moc stoupne do hlavy.

Havran (2012)

I když se děj odehrává v Marylandu, nemohl jsem se zbavit dojmu, že koukám na viktoriánský Londýn. No ale zpátky k filmu. Téma mělo určitě velký potenciál, Povídky od Poa jsem četl a těšil jsem se, jak že se s tím McTeigue popasuje. Vyšel z toho klasický americký akční thriller. Celý havran je tak „sherlockovský“ (teď myslím toho Sherlocka s Downeym juniorem), až se může zdát, že je to jakési jeho velmi volné pokračování. Ale co, mně se Sherlock líbil, takže nevidím důvod dát 70 % i Havranovi. Ale nemůžu říct, že jsem od filmu nečekal víc.

The Divide (2011)

Dlouho mi při sledování filmu nebylo tak zle jako při The Divide. Sledování tak drastické změny v lidských povahách je docela pro silné žaludky. Jestli bych měl někdy zažít něčeho podobného, tak se toho nechi radši ani dočkat.

Rumový deník (2011)

Velmi zvláštní film, hlavně díky Deppovi, který opět nezklamal. Je to spíš taková koláž scének, slepená dohromady.A mezitím téma žurnalistky, rumové „dýchánky“ a vztah mezi Deppem a Amber Heard. Přes všechny tyto názory (ač se můžou zdát negativní) dávám 70 %.

Mrcha od vedle (2012) (seriál)

Ani po třech dílech nevím, jestli se mám dívat dál nebo přestat. Je to takové nemastné, neslané. 50 % /// Vypadá to, že nám seriál zrušili (v půlce druhé série), kvůli nízké sledovanosti. Na jednu stranu se ani nedivím...