Jigsaw (2017)

Docela dějové.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Dle mého úhlu pohledu Stmívání, ani Vampire diary této sérii nesahá ani po kotníky, přestože někteří tam tu podobu vidí, ač co se týče děje, zpracování i nápadů ohledně zabíjení pomocí černé magie - tak to je přímo až kreativně a imponantně zvládnuté. Byl jsem stejně nadšený jako u Freakshow.

American Horror Story - Asylum (2012) (série) odpad!

Asylum mě zklamalo na celé čáře. Zpracování nemá žádný srozumitelný a pochopitelný systém. Je to jako páté přes deváté.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Od Kinga knihy miluji, přesto filmová adaptace jeho knih mnohdy vyjde průměrně či zcela nepovedeně, až na výjimky. Dům v růžích je koukatelný, místy zajímavý, ale něco mu přesto stále chybí. Jinak to jde.

Slender Man (2018)

No uznávám, že se Slender man mohl zpracovat, a to o dost, lépe. Má svá hluchá místa, přesto je místy koukatelný, a přesto se jedná o těžký průměr, který ne každého zaujme. Ale když se film nebude dopodrobna analyzovat, dá se dokoukat do konce.

Boar (2017)

Bez ohledu na celkové divácké hodnocení na ČSFD jsem byl celkem spokojen, přestože chápu postoj negativně hodnotících, ač v jistém úhlu pohledu se nejedná o nic nového, než jen o to, že ve zvířecím hororu zabíjí nějaké zvíře bez ohledu na druh. Svým způsobem se nejedná o nic, co imponuje většinu, ale já horory se zabijáckýma zvířatama mám už od dětství v oblibě, i když i u mě se najde horor se zabijáckým zvířetem, jenž ani mě nenadchne. I to se občas stává, ale Boar mi přijde celkem dějový, i když zpracování celkového příběhu v některých pasážích částečně pokulhává. Má to svá hluchá místa, ale pasáže, na která divák čeká, jsou obstojně zvládnutá, a proto jsem spokojen.

Sestra (2018)

Je to celkem koukatelný průměr, jenž hororového fanouška neurazí, když přímo nenadchne. Ovšem na V zajetí démonů to fakt nemá, i když některé scény dokážou získat si svou pozornost, to uznávám.

Equalizer 2 (2018)

U tohoto snímku je téměř stejný klasifikační proces jako u filmu 96 hodin: Odplata, což jednička vyšla na výbornou, ale dvojka už byla nic moc - podle statistiky. Jenomže mě film upoutal od začátku do konce, a to beze srandy. Jednička byla pro mě po všech stránkách mysteriózním thrillerem, ale dvojka, což souhlasím, tu mysteriózní atmosféru z jedničky jakž takž postrádá, ale za to dle mého úhlu pohledu je mysteriózní atmosféra nahrazena s několika akčními scénami navíc, a dle mého úhlu pohledu ne průměrnými a odfláklými hereckými výkony jako u novodobějších filmů s Lundgrenem, Seagalem a dnes i Willisem. Zprácování a děj příběhu když nenadchne, tak rozhodně neurazí.