Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Absolútna oddychovka. Sitcom bez agresívneho humoru. Keď potrebujem vypnúť, udprednostním ho pred seriálmi, ktoré majú väčšie grády.

Spiderman (1994) (seriál)

Geniálne prevedený animák. Najlepšie stvárnenie Spidermana, možno aj preto, že sa scenáristicky podieľal sám Stan Lee. Nie je mi to trápne sledovať ani v súčasnosti, v mojom veku. Nevadí mi ani zastaralá grafika.

Americký táta (2005) (seriál)

Pre mňa čoby fanúšika seriálu Family guy veľké sklamanie. Slabé, ako vyluhovaný čaj.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Veselý seriál. Scenárom, postavami, scénou. Update: Prvý diel ma zaujal, potom to už išlo dolu vodou.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Vždy som mal zlý pocit, keď som ten seriál sledoval, a to ma rodičia ešte nútili v nedeľu pri tom obedovať. Ale chápem tu nostalgiu skôr narodených, v tom období nebolo čo pozerať.

Arabela (1980) (seriál)

Možno že najlepší seriál z komunistického Česko-Slovenska. Veľmi pekne prevedná televízna rozprávka.

Alf (1986) (seriál)

Update 01/2022: V 90. rokoch sme na Markíze v každý všedný deň o 19:30 pozerali všakovaké americké sitcomy a ja som si Alfa pamätal ako ten najdetinskejší. Teraz, na prelome rokov 2021/22 som si ho neplánovane pozrel znovu celý a aj terajšou optikou musím povedať, že patril k tým najdospelejším komédiám, ktoré v tom čase vznikli. Dokonca by som povedal, že zostarol s väčšou cťou, ako o generáciu mladší Krok za krokom. Na konci osemdesiatych rokoch, keď ešte ľudia pozerávali televíziu, tvorcovia určie verili na to, že sitcom pre komerčný úspech musí k obrazovkám pritiahnuť celú rodinu. A Alf sa stal etalónom rodinných sitcomov. Epizódy boli na jedno kopyto - kontrast medzi nudnou americkou rodinkou a výstredným mimozemšťanom. A fungovalo to. Hoci Tannerovci boli učebnicoví slušňáci (a teda si boli podobní), Alf mal s každým rodinným príslušníkom jedinečnú chémiu. Aj klišoidné témy rodinných sitcomov ako napr. predmanželský sex adolescentov tu boli poňaté veľmi dospelo. Mne sa narozdiel od ostatných páčili všetký štyri série - až na druhú polovicu tej poslednej, vďaka čomu aj rozpačité a náhle ukonečenie celého seriálu prijímate bez sĺz.

Joey (2004) (seriál)

Celkom vydarený spin-off Priateľov. Škoda, že skončil po 2. sérii, malo to potenciál.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Najobľúbenejší seriál môjho detstva.