• Thriller

Nebezpečná laskavost (2018)

Anna Kendrick je boží jako vždy. Dokonce takto ztvárnila asi můj ideál dokonalé ženy. Nicméně přes veškerou snahu o mindfuck a twisty byl příběh - byť plánovitě - vhozen do té komediální roviny způsobem, který podrážel nohy seriozním momentum takovým stylem, že se z toho stala celkově fraška.

Máš ji! (2018)

Zbožňuji tyhle střeštěné komedie s hláškami, co nedávají smysl. Absurdní dialogy. Úžasný příběh. Kromě konce. Který mě zbytečně uvrhl do deprese.

Léto 84 (2018)

Celé to má úžasnou atmosféru jak vystřiženou od Stephena Kinga z těch jeho předměstí. Celé se to nese na hranici dětského herectví, mírné trapnosti a hororové detektivky.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Já se asi nedokážu dostateně empatizovat u filmů, kde prvoplánovitě po divákovi chtějí emoce lítosti a pak vítězného amerického snu. Ne díky.

Chaotická Ana (2007)

Takový guláš feministické ženy plné emocí a retrospektivních chaoticky uspořádaných prohlídek jejích minulých životů a střípků roztodivných myšlenkových obrazů z různých myslí. Slavte ženy.

Deadpool 2 (2018)

Sebeironie, sarkasmus, těžké hlášky znesvěcující a zlehšující vše svaté. Libové. Příběhová linie je opravdu to vedlejší. Stále se čeká jen na pingpong slov, který vytváří černočerný humor od začátku do konce.

Hellboy: Královna krve (2019)

Velice jednoduchá příběhová linie, která pro mě vytváří určitou paralelu k mnoha kulturním/politickým válkam v současnost. Třeba muslimové. Nenacpala se Amerika ve spolupráci s ostatními do jejich vnitřních záležitostí, nezničili jsme jim zdravotnictví, školství a vybombardovali průmysl a výměnou za to, že nás nenávidí a budou se mstít? Lidi vs Monstra. Kdo je tu reálné monstrum? Dobrý soundtrack.

Hounds of Love (2016)

Nechutný. Jedním slovem nechutný. Nedostatečný ponor do hlubin psychopatické dvojice magorů, co unáší a vraždí mladé dívky. Prostě jen snůška nechutností.

Zelená kniha (2018)

Film o rasismu, který můžu. Oběť rasismu, převzdělaný a humánní černoch, se v jistou chvíli ocitne v roli samotného rasisty a vlastně celý film tak nějak balancuje na hranici rasimus a snobismu svým jemným opovržením nad méně kulturně obohaceným svým okolím. Je to vlastně takový milý filmek plný krásného italského akcentu v angličtině. Nenudil jsem se. Díky.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Nápad naprosto famózní. Kdo by nechtěl mít víc pokusů na to se rozhodnout správně. "Správně". Ne dobře, ne špatně, ale "správně". Úžasně přelomové. Ale děj se tak trochu rozplizne do divno nudy. Je to buď nudné. Nebo divné. Nebo moc se opakující. Ve filmu Mr. Nobody byla obdobná myšlenka, ale zpracovaná tak, že každá dějová linie bavila.