500 dní se Summer (2009)

Námět je velmi zajímavý. Scénář dejme tomu též. Ale hlavní dvojice mi ne a ne přirůst k srdci. Nedokázala jsem s nimi soucítit nebo se radovat. Hodina a půl vzájemného nahánění se, nic víc. Kdyby alespoň ten závěr to trošku vytáhnul...

50/50 (2011)

Asi tak první půlhodinu mě ten černý humor pořádně štval. Nepřišlo mi to ani trošku vtipné a už vůbec mi to nepřišlo vhodné. Chvíli se film snaží být sarkastickou komedií polehčující vše okolo, za chvíli se přetvoří do romatického dramatu, aby nakonec naprosto americky skončil. Čekala jsem víc.

Zlaté časy ve Spessartu (1967)

Tři hvězdičky za píseň o rýnském víně, která mě i teď pokaždé neuvěřitelně pobaví.

Sledování (1998)

Nolan a jeho závěry. Už od Doodlebugu jsem obdivovala, jak dokáže překvapit. Tohle mi vyrazilo dech. Kdyby byl film barevný, tu pátou hvězdičku bych přihodila. Takhle mi to přišlo příliš depresivní.

Farma Rak (2011) (seriál) odpad!

A já si naivně myslela, že nic horšího než byl Zeke a Luther, Disney Channel nemůže vyprodukovat. A ono jo. A dokonce mnohem horšího.

Perníková věž (2002)

Černý humor od první minuty až do té skoro poslední. Občas trochu přehnané, občas velmi vtipné, ve výsledku průměrný film o drogách.

Černobílý svět (2011)

Znáte ten pocit, kdy se díváte na nějaký film, máte z něj husí kůži a říkáte si, jak hrozné je, že to někdy někde mohlo takhle být? Tohle je přesně jeden z nich. Žádná válka, žádné vyvražďování. Ale stejně vám po pár minutách hlavní dvě hrdinky přirostou k srdci natolik, že s nimi soucítíte až do poslední slzy, která jim stéká po tváři. 150 minut nabytých emocemi všeho druhu. K tomu dialogy, které vás nutí přemýšlet a jako třešnička na dortu fascinující výkon Octavie Spencer, která by si toho Oscara vážně zasloužila.

Malý toaster (1987)

Když jsem byla malá, tahle pohádka mě hrozně děsila.

Warrior (2011)

Film, který vám rozebere srdce na malinkaté kousíčky. Kam se hrabe Rocky. Tohle není žádný obyčejný sportovní film, tohle je Boj. Boj otce a synů o odpuštění. Boj dvou bratrů, kde každý z nich má silný důvod, proč zvítězit. Boj muže a jeho hrdosti, muže a jeho odhodlání pro svou rodinu vytrpět obrovskou bolest. Nick Nolte předvádí výkon hodný oscara, na první pohled vlastně celkem obyčejný příběh, ale zpracovaný způsobem, který vás nemůže nechat chladnými.