Nespoutaný Django (2012)

První půlka naprostá pecka. Vybroušený hlášky do nejmenšího detailu. Celou první půlku pro sebe totiž naprosto strhává pan Waltz a že se mu to daří fakt obstojně. Pak ale přijde na řadu Leonardo a ženská a nebýt Samuela, tak by ten prostředek byl i docela nuda. Ale jakmile se na řadu dostanou kaluže krve a plný zásobníky kulek, nedokážu odolat a jen si tu jízdu užívám. A jestli byla doteď moje nejoblíbenější Samuelova hláška "say what again" tak po tomhle filmu to budu asi muset přehodnotit. A to Tarantinovo cameo bylo to nejpovedenější od Wolverina v posledních x-menech.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Tohle už nemělo ani tu atmosféru, ač hra "poznej Trinity a Jona Snowa" byla celkem zábava.

Paralelní světy (2012)

Po vizuální stránce je to slast. Po logický stránce to začíná dost pokulhávat a po tý "romantický" už to je totální bída. Nápad s dvěma světy a to, jak se prolínají je zpracovaný hodně poutavým způsobem. Ale během celýho příběhu jen přemýšlíte "tak a teď začne hořet" "proč jí nestojej vlasy?" A přemýšlíte nad tím zejména proto, že ta hlavní "romantická" linka je tak nudná, nezajímavá a nepřirůstající k srdci, že se na ni vlastně ani nechcete soustředit. Sympatie skoro žádný, emoce absolutně žádný. A ten konec? To je fakt výsměch, kterej to shazuje do ještě větší žumpy, telenovela hadr.

Resident Evil: Odveta (2012)

Tak takhle, začínám na pěti hvězdičkách. Hned po začátku jednu ubírám za tu naprosto stupidní vysvětlovačku. Záhy druhou strhávám za naprosto bezcharakterní a kamenný ksichty skoro všech hlavních hrdinů - ty pohledy do prázdna, nakrčený obočí, pootevřená pusa a myšlenka "co jen s námi bude???" to fakt nepovažuju za moc velkej výkon. Třetí shazuju za ty až trochu moc překombinovaný reality - to to nešlo trošku jednodušejc? Jednu musím přihodit za tu celkem vyvedenou scénu s velkou potopou. Ale do podprůměru to shazuje ten zase tak trapně otevřenej konec, slibující další tahání prachů z kapes hloupých dětí v následujících pár letech.

Eurotrip (2004)

Naprostá oddychovka, která se dá sledovat znovu a znovu. A to obsazení! Na začátku super písnička v podání Matta Damona, kterýho jsem nejen že nepoznala, ale s tím piercingem a vyholenou hlavou vypadal faaakt dost dobře. Dál zábava v Londýně, kde si skvělou roli střihnul Vinnie Jones a jeho hlášky při jízdě na dálnici mě dostávaly do kolen. Potom Xena s Hansem a Gruberem, která konečně dělá to, k čemu byl ten její obleček stvořen. Ale vrchol filmu je jednoznačně Bratislava, kde se odehrávají ty nejabsurnější gagy. Bavila jsem se skvěle a co víc očekávat.

Thor (2011)

Po shlédnutí Captain America musím říc, že Thor má aspoň něco do sebe. Tenhle film se alespoň tvůrci nesnaží brát tak trapně vážně, takže ty vtipy tady fungují na výbornou. Animace Asgardu naprosto dle mého gusta. Jen bez Natalie, jejíž umístění mi připadalo jen jako vata pro romantický holky, aby věděly, že lááska je přeci všude, by to celý fungovalo podstatně líp. Rivalita mezi bratry je dostatečně vyhrocená a plíst do toho holky mi přijde dost zbytečný. A ta typická Marvelovská scéna po titulcích mi zase jednou nepřipadala úplně zcestná.

Captain America: První Avenger (2011)

Bože to byla ale nuda. Tu první půlhodinu, dokud byl ještě "normálním člověkem" z chlapce vycházelo aspoň nějaký to charisma, ale jak se nafouknul, tak šlo naprosto do kytek. Postavy jsou tak málo vykreslený, že je nemožný, aby nějaká stihla přirůst k srdci. Takže je to jen obyčejná americká pohádka oslavující tu úžasnou a nedostižnou zemi za pomoci akčních scén, který byly k vidění už tolikrát, že už to ani nevzruší ani nepobaví. Jediný, kdo mě bavil, byl Tommy Lee Jones.

Chata v horách (2012)

Ta originalita v podobě tajných agentů byla naprosto skvělá. Jen škoda, že se toho tvůrci nechytili víc a nevygradovali to do lepšího závěru. Protože v tom případě by to byla naprosto ojedinělá a skvělá komedie. Takhle je super komediální pouze prostředek a pak už to začnou moc řešit, to už není fajn.

Gauneři (1992)

Asi se dalo čekat, že v tomhle filmu budou hlavní roli hrát kaluže krve, co? Tarantino má rozhodně svůj osobitý styl, kterej mě jako křehké dívce připadá chvílema až tak brutální, že jsem si z toho musela hryzat zápěstí, abych nezvrátila oběd. Ale slovní přestřelky mezi panem Růžovým panem Bílým a ke konci především ještě s Eddiem jsou podstatně zábavnější než ty s kulkama. Taková něžná předehra pro pozdější Pulp Fiction. Vždycky to skončí hádkou o to, kdo bude pan Černý.

Šestiraňák (2004)

Dialogy ve vlaku jsou víc než nadprůměrné, ale jinak šeď a téměř žádný rozuzlení.