Devadesátky (2018)

Není to netypické, že herci zkouší režírovat. Prostě si chtějí zkusit, jaké je to být na opačné straně kamery. A občas z toho vylezou dobré filmy, a občas z toho vylezou filmy o kterých už nikdy neslyšíme. Jonah Hill se svým debutem rozhodně patří do první kategorie, a to co se svou prvotinou předvedl je opravdu velmi dobrá práce. Hill je jako režisér velmi přesný a krásně prodává postavy a dobu. Každá postava doslova dýchá a během pár minut chápeme, proč jedná tak jak jedná. Může za to, velmi přesný scénář, kterým mě Hill dokazuje, že má do budoucna co nabídnout. Film hodně stojí na postavách a jejich hercích, kteří jsou správně přirozený a uvolněný. Sunny Suljic hraje parádně a během pár minut si mě získal. Na-kel Smith má velmi vděčnou roli a zahrál jí moc dobře. Olan Prenatt si krade spoustu okamžiků pro sebe a jeho výkon se mi líbil. V menších rolích mě dost potěšil Lucas Hedges a Katherine Waterston. Celkově se mě líbila přirozenost, upřímnost a opravdovost, která z filmu sálala. Navíc ke konci je to dost dojemný, což jsou další plusové body. Devadesátky jsou hodně dobrý film, a byla by škoda ho minout.

Syn temnoty (2019)

Syn temnoty mě zaujal trailery, které měl protože byly hodně fajn, měly vizuální look alá Muž z oceli, a samotná zápletka mě lákala. Problém se stal, když vyšlo těch trailerů více, a dost prozrazovaly z děje. A teď, poté co jsem viděl film, musím přiznat, že filmu udělaly medvědí službu. Film je sám osobě dobrý a má solidní atmosféru a několik napínavých scén. Bavilo mě to, že to celé vypadá jako temná verze originu o Muži z oceli. Líbili se mi herecké výkony, jenž byly povedené. Elizabeth Banks zde hraje dobře, a její postava je uvěřitelná. O trochu více se mi líbil výkon Davida Denmana, který si to hodně dával. Jackson A. Dunn velmi dobře zahrál svou postavu a spousta momentů funguje jen díky němu. Film nenudí a má celkem svižné tempo, ale jak už jsem psal, kdo viděl trailery, tak přijde o krásný moment překvapení. Na druhou stranu, i tak zbylo ve filmu pár moc pěkných scén. Syn temnoty je fajn film na jedno kouknutí.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Nuda a promarněná příležitost. To co nám film předkládá není špatné, jen je to hrozně sterilní, nevýrazné a nijaké. A zamrzí to o to více, když víte, že to točil F. Gary Gray, který umí točit. Moc tomu nepomáhá přepálená délka, nulová chemie mezi postavy(nechápu jak je to možné, protože v Thor: Ragnarok jim to fungovalo) a absence zajímavého záporáka. Poslední půlhodinka mě bavila, a některý mimozemšťané vypadají dobře, jen nejsou vůbec využity, a ve výsledku tam prostě jen jsou. Muži v černém: Globální hrozba je film, který je tak nevýrazný, že po pár dnech zapomenete, že jste ho viděli.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Opět výborná práce. Osobně mě první řada přišla malinko lepší, díky ucelenějšímu příběhu(začátky, vyslýchání, první úspěchy). Druhá řada toho nabízí mnohem více, a to ať už jde o postavy(každá si projde nějakým vývojem, a nedostane nic zadarmo), tak i množstvím příběhový linek, které ne vždy gradují, tak jak bychom chtěli. Seriál by musel mít o tři epizody více, aby všechny linky dotáhl k dokonalosti. To co nám nabízí je hodně super(je to napínavé, strašidelné, a husí kůže a znechucení je zaručeno), a hlavně to krásně buduje půdu pro další řadu, jen mě mrzelo, že některé věci vyšli trochu na prázdno, a nebo se daly udělat o trochu lépe. Po herecké stránce je to koncert od všech hlavních herců až po ty vedlejší. V seriálu je tolik geniálních scén a momentů, že je radost si je pouštět znovu a sledovat se zadrženým dechem co bude dál, i přestože to víme. Seriál má skvělou atmosféru, ze které mrazí v zádech a i obyčejné dialogy dokáží pěkně dlouho rezonovat. Výborná práce a já se těším na další řadu, protože tento seriál je pecka, kterou by mělo vidět co nejvíce lidí.

Krvavá nevěsta (2019)

Velmi příjemná jednohubka. Film mě zaujal svým trailerem, a teď po filmu můžu říci, že trailery nelhaly, a my dostaneme přesně to co je nám slíbeno, jen v trochu větší míře. Režisérka dvojice Matt Bettinelli-Oplin a Tyler Gillett velmi dobře pracují s danou zápletkou, jsou si moc dobře vědomi toho, že příběh není nejoriginálnější, ale o to více se soustředí na postavy. A na postavách, taky stojí celý film, což je za mě jeden z největších plusů filmu. Režiséři velmi dobře nechaly vyniknout většinu postav, a samotné postavy se chovají celkem rozumně a jejich motivace je pochopitelná. Samara Weaving má velmi vděčnou roli, a zahrála jí skvěle. Svojí postavu zahrála velmi sympaticky, takže jí jako diváci od začátku fandíme a přejeme jí ať to všechno zvládne a máme o ní strach. Hodně příjemně mě potěšil Adam Brody, který si krade spoustu scén pro sebe, a je opravdu dost dobrý. Bavil mě Henry Czerny a Andie MacDowell, protože mají dobré scény a hlášky. I zbytek obsazení je velmi trefně obsazený, a bylo zábavné je sledovat. Ve filmu je spoustu vtipných momentů, na druhou stranu velmi dobře fungují napínavé scény a atmosféra. Díky střídmé stopáži film ani chvilku nenudí a je zábavný od začátku až do konce. Krvavá nevěsta je fajn jednohubka, která pobaví a příjemně překvapí.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nejnovější film Quentina Tarantina určitě nepotěší všechny, a je to obrovská škoda. Tarantino si natočil film pro sebe, a vzdává v něm hold starý televizním seriálům a filmům, a v neposlední řadě samotné době 50. a 60 let v Hollywoodu. Tarantino si vždycky dělal věci po svém, a dělá to i ve svém nejnovějším filmu. A tohle bude pro spoustu diváků ten největší kámen úrazu. Trailery a premisa lákají na trochu jiný film, než ve výsledku dostaneme. Moc tomu nepomáhá fakt, že film nemá hlavní příběh, a všechno co se děje, jsou takové drobné epizody ze života v Hollywoodu. Mě to hodně sedlo a bavilo mě, ale rozumím všem komu to sedět nebude. Je potřeba jít filmu naproti, dokonce to film i vyžaduje, abychom si ho jako diváci mohli co nejvíce užít. A když to uděláme, tak dostaneme luxusní odměnu v podobě skvělých dialogů, výborných momentů a božích herců i v těch nejmenších rolích. Ale jak říkám, chce to jít filmu trochu naproti, jinak se může stát, že to celé bude jen póza. Hodně moc se mi líbila Tarantinova režie. Je velmi sebevědomá a přesná. Tarantino moc dobře ví, co chce vyprávět a jakým způsobem to bude dělat. Nikam nespěchá a chce, abychom nasáli atmosféru 60. let, kdy byli ulice plné hipisáků, každý borec měl v puse cigaretu od Red Apple a ženy byly smrtelně krásné. A tohle všechno Tarantino prodává s naprostou noblesou a lehkostí, že jsem jen koukal, a přál si tu dobu zažít. K tomu přidá pár scén z natáčení westernů, jako poctu svému oblíbenému televiznímu seriálu. Ale nebyl by to Tarantino, aby ve svém filmu neměl luxusní obsazení, a zde se sešla velká plejáda hvězd, kteří jsou zde kvůli Tarantinovi, a ne kvůli penězům. Leonardo DiCaprio si svou roli užívá a je v ní parádní. Brad Pitt dostal jednu z nejlepších rolí ve své kariéře, a zahrál jí skvěle, a s DiCapriem tvoří luxusní tandem, který bych chtěl ještě někdy vidět na plátně. Margot Robbie nemá tolik prostoru, ale v každé své scéně je parádní. Potěšila mě Margaret Qualley, Julia Butters nebo Al Pacino s Kurtem Russellem. I přes svou délku, mě film ani chvilku nenudil, jelikož má v každém záběru řadu odkazu, parádní hudbu nebo krásný momenty. Líbilo se mi, jak Tarantino mění dynamiku některých scén. Někdy jsou komediální, někdy akčnější(celé finále plné černého humoru) nebo dokonce i jedna velmi dramatická scéna s nádechem hororu.Tohle všechno Tarantino s přehledem zvládá a královsky baví sebe, a spoustu z nás. Tenkrát v Hollywoodu je parádní film, který mě hodně sedl a líbil se mi, a těším se až ho uvidím znovu.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Asi největším problém filmu je to, že přichází po skoro geniální trojce. Na druhou stranu, kdyby takhle vypadal každý čtvrtý díl nějaké série, tak by to byly zlaté časy. Na Toy Story 4 je vidět, že Pixar umí. A teď nemluvím jen o fantastické animaci, skvěle natočených akčních pasážích nebo o pestrosti daného světa. Mluvím o práci s postavy, s příběhem, gradováním a taky tím co to v nás zanechá. Spousta lidí bude trochu naštvaný, že se příběh soustředí jen na Woodyho s Buzzem, a zbytek party hraje druhé housle. Samozřejmě, že to má svůj význam, a jeho vyvrcholení je skvělé a dojemné. To co film představuje jako celek, a jakým způsobem nechá své postavy vyrůst, překonat svůj stín a dát jim úplně jiný rozměr, je něco fantastického, nádherného a fakt opravdu dojemného. A díky tomu, jsem ochotný odpustit nějaké drobné nedostatky. Jako "ne až tak originální příběh" nebo jistá překombinovanost. Toy Story 4 je nádherný animák, jenž mě znovu dokazuje, proč je Pixar tak výjimečný.

Banda (2019) (seriál)

S01 - Dnešní doba přeje komiksovým filmům, a i kvalitnějším komiksovým seriálům(Daredevil). Jenže většinou to je ten nejčistější mainstream, kde je hned na první pohled jasné, kdo je hodný a kdo zlý, a podle těchto pravidel se hraje. A teď tu máme seriál The Boys, který si ty pravidla trochu upravil podle sebe. A mě se to hodně líbilo. Předlohu neznám, ale znám autora Gartha Ennise, kterému není nic svaté, a má hodně specifický černý humor. A černého humoru je v seriálu hodně. Opravdu se mi líbilo jak je seriál vtipný a zábavný, a dokáže si utahovat ze superhrdinských komiksů a příběhů, a při tom dokáže prodat zajímavé téma. Krom samotného příběhu, jenž je sám osobě dost působivý, má seriál další eso v rukávu, a tím esem jsou skvělé postavy, a herci, kteří je ztvárňují. Karl Urban si zahrál postavu s tak velkým charisma, že by mě ukecal do sebevětší šílenosti. Zdárně mu sekunduje skvělý Antoty Starr, který hraje výborně, a to jeho střídání poloh místy až děsivé. Bavil mě Jack Quaid a Erin Moriarty, protože mají zajímavou linku a k tomu je i uvěřitelně zahraná. I zbytek herců odvádí velmi dobrou práci a je radost je sledovat. Seriál si užívá svojí nekompromisnost a drsnější humor. Jedinou výraznější chybičkou je místy delší stopáž, a taky to, že se to pořádně rozjede až ke konci. Nicméně natěšenost na druhou řadu je, a to čekání bude dlouhé. S02 - Nebude přehnané tvrzení, když budu říkat, že druhá řada seriálu The Boys patřila a stále patří k nejočekávanějším seriálům roku. A zcela právem. Nejdůležitější otázkou tedy zní, jestli se druhé řadě povedlo naplnit očekávání ze strany diváku i kritiků? Z mého pohledu skoro ano. Největšími problémy druhé série jsou, že chybí moment překvapení a ve výsledku se moc věcí nestane nebo nezmění. A přitom to bylo rozjeté velmi zajímavě. Jsem rád, že se tvůrci nedrží zkrátka a přichází se stále silnějšími a přepálenějšími momenty. Tvůrci svým postavám rozumí a taky vědí, co si diváci zamilovali na první řadě. Rozhodně je vidět, že to není žádná rychlokvaška, která by byla dělá jen pro peníze. Je tam vidět posun, práce s charaktery a nějaká gradace. Bohužel je to zde na úkor „pomalejšího děje“ a více dialogových scén. Neříkám, že je to špatně, ale už jsem četl názory, že to některé diváky nudilo. Očekávání prostě bylo veliké a Amazon s tvůrci se nezavděčili všem. Já osobně jsem dost spokojený a užil jsem celou řadu. Bavili mě dialogy, brutalita, staré postavy a i nové postavy. Velmi osvěžující pro mě byla postava Stormfront (Aya Cash), která si krade každý moment pro sebe a jejich společné scény s Homelanderem patří k vrcholům seriálu. Já jsem spokojený a už teď se těším na třetí řadu, jelikož to bude velmi zajímavá jízda po tom všem, co se na konci druhé řady stalo. S03 - Pěkný náhul. Velmi povedená řada. Tvůrci v některých momentech přitvrdili a já jsem nestačil koukat. Už úvodní minuty prvního dílu naznačí, že se zde půjde na dřeň a korektnost dostane tvrdý KO. Je to ještě krvavější, drsnější a vtipnější než minule. Jsem strašně rád, že si tvůrci neberou servítky a servírují nám scény, které jsme ještě nikdy neviděli (párty v prvním díle, skoro celý šestý díl). Navíc na scénu přichází zlej "Kapitán Amerika" Soldier Boy, který rád hulí, zabíjí a klátí staré dámy. Jensen Ackles má hodně vděčnou roli a zahrál jí parádně. Je vidět, že mu ta role sedla a taky ho moc bavila. Karl Urban je zde utržený ze řetězu a opět má hodně cynické dialogy a hlášky. Navíc se dozvíme další informace o jeho postavě. Ostatní herci podávají výborné výkony a pomáhají vytvářen funkční celek (Jack Quaid, Erin Moriarty, Karen Fukuhara, Laz Alonso nebo Tomer Capone). Nicméně i tak si největší pozornost krade Homelander Antonyho Starra, který je neskutečně skvěle zahranej a divím se, že Starr za něj nedostal nějakou cenu. Tolik hereckých poloh, gest a skvěle pronášených dialogů se jen tak nevidí. Čekání na další řady bude dlouhé. S04 -  Popravdě jsem trochu zklamaný. Těšil jsem se hodně, a ve výsledku jsem dostal řadu, která tři čtyři díly přešlapuje na místě, a pak se konečně rozjede a začne se tam něco dít. Po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to celé zbytečně natahované, spoustu scén je tu jen proto, aby nějakým způsobem šokovala, a nebo se velmi cynicky vysmívala hloupým lidem. Tvůrci si pro nás připraví dost dějový linek, a některé jsou opravdu povedené a posouvají příběh nebo postavy dál. Jiné jsou zbytečné a doslova cítíte jak se příběh i postavy točí v kruhu. Naštěstí je to pořád velká zábava, co je stylově natočená, a když je nejhůře, tak nastoupí skvělý Antony Starr, který hraje úžasně, a každou scénu si krade pro sebe. Starr předvádí fantastický výkon, a u jeho Homelandera nikdy nevíte, co udělá a jak šíleně bude reagovat. Ostatní herci mají také dobré momenty, nicméně třeba takový Karl Urban mi tady přišel hodně nevyužitý, a moc mě nebavilo to, jak se s jeho postavou pracuje. Čtvrtá řada The Boys není špatná. Má své luxusní momenty, je tu spoustu scén, u kterých jsem si říkal, že jsou fakt moc dobře natočené. Ale jak už jsem psal na začátku textu, tak je hodně vidět, že je seriál uměle natahovaný a chybí mu výraznější tah na bránu, který se dostaví až v samotném závěru. PS: Potěšilo mě, že seriál využívá postavy a dějové zvraty ze seriálu Gen V.

Srážka s láskou (2019)

Hodně fajn romantická komedie. Režiséra Jonathana Levinea mám rád, protože točit umí, a když dostane skvělou látku, tak z ní dokáže vytěžit maximum(50/50). A v případě tohoto filmu odvádí velmi dobrou práci. Levine ví jak se točí komedie, má komediální timing a hlavně dokáže využít na plno své herce. Charlize Theron je zde nádherná a výborně zvládá prodat svou postavu, její motivace a vtipné scény. Seth Rogen hraje to co obvykle a já s tím nemám jediný problém. Mám rád Rogenův humor a zde je mnohem civilnější, a navíc ta chemie mezi ním a Theron funguje na jedničku. Dost mě pobavil Bob Odenkirk jako prezident, Andy Serkis jako úchylný miliardář(nepoznal jsem ho, a dost se za to stydím) a nebo Alexander Skarsgård se svým smíchem. Ve filmu dobře funguje romantika, vtipy, a chemie mezi ústřední dvojicí. Tempo je dobré a film nemá vyloženě slabé a nudné momenty. Srážka s láskou je fajn romantická komedie, která dokáže velmi dobře pobavit a rozhodně nabízí více, než se na první pohled zdá.

Království nebeské (2005)

Pamatuji si jak jsem to před lety viděl v kině. Byl to parádní zážitek, ale něco mu k dokonalosti chybělo. Teprve včera jsem zjistil co. A stačilo k tomu málo, pustit si režisérskou verzi. Království nebeské je v režisérské verzi, plnější a ucelenější film. To co v kinoverzi působilo uspěchaně, zde má dostatek prostoru a mění to celý význam, a má to mnohem větší hloubku. Ridley Scott zde odvádí skvělou práci a právem patří Království nebeské mezi jeho nejlepší snímky. Po herecké stránce to šlape jak má. Bloom se snaží, a ostatní herci ho skvěle doplňují, a to ať už jde o Neesona, Ironse, Csokase, Gleesona, Nortona, Massouda nebo nádhernou Evu Green. Film má nádhernou vizuální stránku, parádní atmosféru a působivé tempo vyprávění(při své délce nenudí ani chvilku). Hodně moc se mi líbily akční scény a celkové vyznění filmu. Království nebeské je parádní historický film s přesahem.