Králové léta (2013)

Taková ta parodie na hippie léta. Škoda, že je to všechno přišlápnuté a přidušené.

Americký sniper (2014)

Myšlenka hvězdně pruhovaná, ale zvizualizovaná těžkou rukou. Odstřelovač hrdinná helmička nakonec odstřelí odstřelovače s hadrem na hlavě. A že v enemy at the gates byla ta sniper válka dalko povedenější a uvěřenější. A helmičku pak odstřelí nějakej válkou posunutej Amík; válka posunuje dějiny, natož pak Amíky. Film podle dr. Pravdy. Ok, polykáme prášek. Ale akční scény hrozný. A ty jediné tu mají jakýs takýs nemehlovský půvab, jinak je to fastforwardovaná blbá agitačka s rodinnýma historkama z nadsvětí. Dokoukatelné to nicméně je. Ale.....

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Vizuálně jde o krvavou, chladnou a syrovou kombinaci kýčovitě krásných záběrů z National Geographic, díky nimž a Lubezkiho kameře jsem celou tu stopáž vydržel. DiCapriova odhodlanost "už mi tu sochu dejte" je vidět,ale ve finále bych snad sochu přál Hardymu, který snímek táhne. Revenant není určitě propadák,ale obsahově se to blíží bodu mrazu. Zimní popcorovnovka na dlouhé chladné večery určitě, oscarová záležitost - v žádném případě.

Tele Tele (2000) (pořad)

Ve své době určitě trhák a sranda. Pro mě to však zůstává jen ve zpovědích a v pohádkách.

Máš minutu! (2011) (pořad) odpad!

Ani během hodiny jsem nepochopil autorův záměr. Jestli chtěl Sokol z tohoto vyždímat nějaké prachy, musel by zapomenout na starou školu vnést do toho trochu svěží vítr. Tyhle staré prdy vážně nikoho nebaví.

Krásno (2014)

Jestli krásno nebo nekrásno, to je jedno. Hlavně nudno a to je sakra průšvih.

Partička (2011) (pořad)

4* dávám ne z toho důvodu, že by to byla totální továrna na smích ( některé hry byly bohužel velmi nudné), ale z toho důvodu, že partička během posledních třech let trhala "rekordy" a převálcovala veškeré rádoby pořady nebo seriály. Byla to jediné, na co se po náročném pracovním dni dalo nenáročně koukat. Stejně jako kdysi tele tele

Vabank (2001) (pořad) odpad!

Slávek Bouda prkenná trouba...myslím, že je všem jasné, proč "pořad" vydržel jen tak krátce

Kosti a skalp (2015)

Ve své podstatě konečně v něčem nový horor. Ty sáhodlouhé pochody a plky o ničem člověka spíše nudí a nijak zvlášt ho na finále nepřipraví. Na druhou stranu, komorní atmosféra z divokého západu ukazuje, že slunce, prach a lidojedi nemusí být spojeny jen s Robinsonem Crusoem. Scény jsou uvěřitelně a těch momentů WTF nebo WHY je z mé strany minimum. Herecké obsazení nijak nesvítí ani neoplývá výraznými jmény, o to je možná film o třídu lepší.

Železná srdce (2014)

Je to zase taková americká pohádka o tom, že dobro zvítězí nad zlem. Nebo zlo nad dobrem ? Tady je zase divákům předhazována americká nesmrtelnost a oddanost. Buď se zde Němci ukazují totální amatéři nebo neschopní tankisté. Po závěrečné scéně jsem rád, že to vlastně takhle dopadlo. Film, který zůstane v paměti pouze kvůli hvězdnému obsazení, protože průlom ve válečné kinematografii to určitě není.