Duna (2021)

Krásný široký ikonický úvod do světa DUNY. Děj, obraz a hudba sladěné v jeden velký proud, který se jedním tempem odvíjí a dává nám poznat hloubku Herbertova záměru a předzvěsti tragédie, která se nevyhnutelně blíží a má to celé rozhýbat. Jakoby se nad vámi pomalu skláněl obr a vy víte, že vás zamáčkne do země, ale stejně na to celé vypjatě koukate a necháváte se tím pomalým nevyhnutelným osudem omámit. A pak to přijde, rychle, v obrovském tempu a je po všem. Sbíráte, co zbylo. Tento film vyvolává silné emoce a umí to hluboce, dobře a moderně. 100% 5=5

Duna: Část druhá (2024)

Jedním slovem Epos. Herbertovi dělá toto zpracování čest. Oproti jedničce méně ikonické a obrazodějotvorné, ale o to více akční a intrikářské. Proměna hlavní postavy je opravdu obrovská a děsivá. Stejně, jako např. u Haydena (Anakin/Vader) v SW III si ale myslím, že divák bude mít problém to přijmout, což není problém filmu v obou případech. Jen na to prostě nejsme zvyklí. O to větší to je, brr... děsivé. Člověk nějak věří, že to je jinak mrk mrk. Ale není. Velký otazník - na čí straně budete na konci filmu? Toť největší otázka kladená hluboko do hrudi každého diváka :) 95% = 5/5

Bohemian Rhapsody (2018)

Skvěle zpracované a zahrané. Queen jsou moje srdcovka a tohle zpracování jim dělá ozdobu. Nemělo to chybu 100% = 5/5

Vražda - Série 1 (2007) (série)

Nejprve jsem shlédl celou 1. sérii, až pak zdejší hodnocení a byl jsem docela šokován. Lidi, kam jste dali hlavu, oči a uši?! Celkově byl seriál i jednotlivé díly utahané jak týden v pustině. Hromada nesmyslů a zbytečností ve scénáři, dialozích, v ději, ve vztazích postav. Odbočky trvající desítky minut, které k ději absolutně nijak nepřispěly a byly úplně zbytečné. Dějové úseky, které by dávaly smysl uprostřed, tak se začaly řešit v prvním dílu, v dalších pěti zabraly jen pár minut a nakonec jsem málem ani nepostřehl, jak dopadly (např. vztah hl. postavy k příteli, synovi a matce). Kdyby se to začalo řešit v půlce do konce, dávalo by to mnohem větší smysl a zhutnilo děj, ale ne. Jakoby se scénář stokrát předělával a nikdo si to ve finále po sobě ani nepřečetl. Hlavní postava neskutečně protivná nána, která se vůbec nechová jako profesionální kriminalistka, ale jako 15ti létá náladová pipka a je schpna v následující větě nebo scéně popřít všechno, co řekla nebo udělala v té předchozí. A vždycky, když má příležitost udělat něco logického, tak udělá totální kravinu a ještě zbytečně. Všichni okolo ústřední dvojice jsou tupí jak ucho želvy a jediná postava seriálu, která měla slibný vývoj za těch neskutečně útrpných 20 dílů byl Mayer, ktery se z protivného cholerického kuřáka vyvinul v opravdu spolehlivého svérázného parťáka a tahouna série. A oni s ním udělají toto. Vlastně když nad tím přemýšlím, tak snad musel být hlavní postava on a tu detektivku tam nacpali až pak, protože vše kolem ní je dost zprzněné a narváné do děje jakoby na sílu. Jakoby tvůrci začali někdy v průběhu nenávidět své dílo nebo co. Jako opravdu nechápu, co za pozitiva se tu hledá. Celá ta politická linka byla v každém dílu prežvýkávaná dokola jak přes kopírák a nakonec se divák dozví, že vlastně vyzní do prázdna. Hlavní záporák (vrah) byl jasný jak facka. Tipl jsem si ho v prvním dílu, celou dobu mě v tom utvrzoval a nakonec to byl on. Takže pro mě je tohle jedno velké zklamání. Nějaké kvality to má, ale rozhodně ne tak široké, jaké se tu hodnotí, to teda fakt ne. U posledního dílu už jsem se chytal za hlavu a na další sérii nevím, jestli mám chuť. 35% = 2/5

Ticho před bouří (2019)

Velmi tragický příběh jednoho malého kluka, který se může klidně odehrávat i ve vašem sousedství, jen možná nikdo neumře, jen možná nikdo ani neumřel a možná ani není navenek tak vidět, co se děje uvnitř. Film je vlasně náhled do duše malého kluka, kterému se zhroutil celý svět. To podání mohlo být určitě lepší, ale nemyslím si, že si film zaslouží tak špatné hodnocení od odborníků, kterých se takový příběh ani v nejmenším nedotkne, protože se buď nedokáží vcítit, nebo je jim to jedno. Jenže dobrý film je vždycky o něčem a cením si, že tento není určen pro každého. O to víc určitě musí zasáhnout lidi, kteří se do něho dokáží vcítit. 85% = 4/5

Auta 2 (2011)

Auta 2 bych nejraději vymazal z paměti... nejslabší Pixarovka. Film založený na tom, že s postavičkami lze udělat jakýkoliv děj a lidi na to daj prachy. A to je dost nízké od Pixaru

Auta 3 (2017)

Téma dobré, dospělé, ale zároveň dost pro děti. Auta 3 měla být auta 2. 75% = 4-/5

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Jestli je tohle jeden z lepších animáků poslední doby, tak se nacházíme v krizi animáků. Nejlepší časy Pixaru jsou zřejmě pryč a zbývá se spokojit s čímkoliv, co není úplně blbé. Kocour v botách není zdaleka tak špatný, jak jsem si myslel, že bude, ale žádná hitparáda soudě podle zdejšího hodnocení, to teda taky není. Lepší průměr, ale žádnou větší emoci, krom dobré nálady, to nevymáčklo. Jestli bych to mohl charakterizovat jednou větou, tak příliš mnoho s nevalným dopadem. 65% = 3/5

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Turnaj šampiónů se poved, nenechte se vyvést z míry nízkým hodnocením, pokud se Vám první díl líbil. Wow efekt opadl, to jo, ale zase tu máme linku stojící nad dějem, která skrývá slušný obrat na konci, takže se nenechte odradit lidmi, kteří ani nevědí, proč na to koukají. 70% = 4-/5

Úniková hra (2019)

Celkem slušná žánrovka ve stylu SAW a Kostky. Přišlo mi, že si to neklade za úkol něco překonat nebo utrhnout originalitou veškerou pozornost, ale že chtěl zkrátka někdo dobře natočit to, co už jiní před ním, ale takt trochu jinak. No proč ne, sice tomu chybí něco navíc, ale není to úplně blbý, takže pokud máte rádi tento druh filmů nebo únikovky, tak se vám to bude líbit. 60% = 3/5