Co děláme v temnotách - Exit Interview (2023) (epizoda)

Žádný úpadek, úbytek nápadů, nebo recyklace, se ani v této řadě nekonal, takže spokojenost a už teď se těším na pokračování.

Čintamani & podvodník (1964)

Čapek je pro mě spisovatel světové úrovně. To ale z jeho práce ještě automaticky nedělá materiál na filmové hity. Zatímco třeba sebehorší povídka P. K. Dicka, obsahuje minimálně jeden skvělý motiv k rozvedení do výborného celovečeráku, tak Čapkova síla spočívala spíš ve stylu psaní a způsobu, jakým popisoval běžný život. Dělal z fádních příběhů rozverné, nebo úsměvné. A ty působily zcela věrohodně, protože se nechal inspirovat svými přáteli, novinovými články, soudničkami... . Podle mě, se jeho umění do tohoto filmu nepřeneslo. Skvělí herci i režisér; bez nich by zůstalo jen u nevypointovaných povídek z kategorie povinné četby. Tohle byl ale jen 10% Čapek. Srovnání je trochu nefér, ale Krakatit a Bílá nemoc, jsou i přes výrazný otisk svých filmových tvůrců, mnohem víc "čapkovské". Za mě jsou Čintamani 40% a Podvodník 60%.

Mr. Olympia - Příběh bratrů Weiderových (2018)

Film o počátcích fitness a komerční kulturistiky, nejspíš ocení hlavně ti, kdo mají s cvičením nějakou zkušenost. Mr. Olympia....díky tomuto filmu se dozvíme, co stálo za vznikem nejprestižnější kulturistické soutěže na světě. Pro tvůrce byla výzva, obsadit do rolí známých kulturistů, aspoň trochu podobné týpky. A vcelku se zadařilo. V případě Arnolda to bylo až pozoruhodné monstrum. Tento film je vzdáním holdu vytrvalosti J. Weidera, ale také je dnes aktuálnější, než třeba před třiceti lety. Doba kultu těla skončila a místo ní tady mame placaté palce a mozoly na zadnicích mladé generace. Chtělo by to zase někoho takto zapáleného, kdo lidem ukáže cestu k rovnováze mezi tělem a myslí.

Kolo času - Dcera noci (2023) (epizoda)

Oproti poslední epizodě se zvolnilo a tvůrci si dramatické momenty, nechali až na konec. Vše kolem Lana je nudné, tohle mohlo zůstat v knize. O moc zajímavější to ale není ani v Bílé věži. Tentokrát ukecaná slabotka.

Nadace - Dávno, ale nedaleko (2023) (epizoda)

Neuvěřitelná sada hloupých momentů. To lidem stačí tak málo? Spoilery: kam se vytratila téměř neomezena moc mentaliků? K čemu ty tahanice a pěstní souboje? J. Harris je sympaťák, ale to jeho neustálé oživováni...jako fakt? Výlet Cleona a jeho vyšinutí se a ztráta soudnosti....fakt? Pohádka o robotce...? Tohle si Goyer odnesl z knižní předlohy? Srdceryvné rozhodnutí hodit na milence loď...klišé jako prase. Kupka scénáristického hnoje, je tady oslavována jako bůhvíjaký skvost. Masochismus....je ten důvod, proč tohle sleduju. Stejně jako kdysi Vychováni vlky. Čirá touha ublížit mozku.

Invaze - Ohňostroje (2023) (epizoda)

Jak už jsem zmiňoval, linka s Micuki je zdaleka nejzábavnější, i když tato epizoda ukazuje v plné kráse, jak neoriginální příběh to je. S nadsázkou jde jen o promakanější Den nezávislosti 1 a 2 mixnutý Válkou světů. Ale ničemu to nevadí, je to slušně napsané a řemeslně ok. Na originální invazivní sci-fi nebudeme čekat dlouho ...tohle je fajn předkrm...i když se najdou i scény, které jsou dost nic moc....třeba toxická matka, je nehorázně protivná postava.

Special Ops: Lioness - Iluze pořádku je pryč (2023) (epizoda)

Tahle epka má všechno, co jsem od Sheridana očekával. Syrový pohled na špionážní práci, realistické představení jiné kultury, špinavé praktiky/politikaření vlády/ vládních agentur. A to vše dynamicky, ale současně napínavě natočeno. Jen bez té rodinné vaty bych se obešel. A asi to měl být spíš celovečerák, nebo seroš na max. čtyři doby. Čistý thriller, který by třeba začínal odprostřed této epizody a pak se flashbackem vrátil pár dní zpět, aby i s kontextem doklouzal ke konci, který divák napjatě vyhlíží. Nicméně poslední epizoda byla tak dobrá, že dává zapomenout na ty předchozí slabší momenty.

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Tentokrát si na své přišli i fňukalové, kterým chyběly světelné meče jak v Mandalorianovi, tak v Andorovi. Na tu čtyřicetiminutovou stopáž, musela padnout spousta zářivek. Milovníkům plechovky, se navíc v závěru této epky, jistě vybavila i poluční scéna, ve které se zjevil digi Luk. Mamičky nejspíš opět nestíhaly vytírat loužičky pod šťastnými nerdíky. Ale já to chápu a přeju jim to. Tedy tu radost. Já HO taky zase rád viděl. Ahsoka je o dost lepší SW seriál, než ten o upocené hlavě, nebo pouštním penzistovi. Postava Baylana i jeho Shinučednice se mi líbí moc a prudící robot je taky fajn. Ahsoku jsem měl v CW rád, tady na mě aspoň zatím, působí dost blazeovaně, až nezúčastněně. A Wren...ta by se hodila spíš do spolku plechových hlav. Zatím je nevýrazná a scény si pro sebe ukradla kočkoidni bloncka. Povedená epka. V tomto duchu a až do konce...a SW fanoušci nemají proč brblat. Oceňuji i to, že jsme teprve v polovině a děj se pomalu, ale jistě sune vpřed. Žádné přešlapování na místě jako ... .