Million Dollar Baby (2004)

Některé sporty, dle mého názoru, by měly patřit pouze mužům a některé pouze ženám. Jinak to působí směšně. Rozesměje vás muž baleťák stejně jako žena boxerka. Tenhle film měl téměř všechny parametry pohádky až na absenci happy endu. Něco nepatrného ve mne film vzbudil, ale to se snad nedá ani emocemi nazvat. Dvojice Eastwood - Freeman však naplnila má očekávání. Průběh příběhu snadno předpovídatelný. Konec docela zajímavý. Moc prostoru pro nudu zde nebylo. V celkovém součtu tohle považuji za celkem silný film, který by i klidně mohl oslnit obrovské masy diváků. Do této masy nepatřím. Přesto se mi film líbil. Slabé * * * *.

Nelítostný souboj (1995) odpad!

Ano viděl jsem dvojici výborných herců, ale absolutně mi unikl ten jejich ,,Nelítostný souboj", o kterém měl údajně celý film být. Za 164minut jsem se stihl nudit asi 150minut. Trapné, nudné a to celé v impozantně dlouhé stopáži. Dokoukal jsem to jen kvůli tomu, že jsem očekával snad nějaký zázrak, který absolutně otočí dosavadní průběh filmu. Nedočkal jsem se. OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ.

Mlčení jehňátek (1991)

Začal bych tím, že tohle prostě není horor. A pokud se mnou nesouhlasíte, tak jsem asi žádný horor nikdy neviděl a nemám představu o významu tohoto slova. Perfektní Anthony Hopkins, to popřít nelze, to bych byl za idiota. Dále se mi líbil promyšlený útěk Hannibala Lectera. Tím jsem vyčerpal veškerá pozitiva. Přejděme na nagativa. Příběh mi přišel dobrý, leč absolutně nedotažený. Buffalo Bill byl prostě směšný. Po většinu času jsem prožíval hlubokou nudu a jen díky scénkám s Anthony Hopkinsem jsem film dokoukal a udělil maximum co jsem udělit mohl * * a to velmi slabé.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Tohle se sérií Indiana Jones srovnávat nelze, protože tohle do série Indiana Jones nepatří. Absolutně odlišný film v absolutně nevhodně zvolené době. Ani ten Harrison Ford už před kamerou nevypadá tak dobře, jako vypadal dříve. Ostatní postavy prostě příšerné. Vyložená nuda to však taky není. Ba co víc, místy jsem se i bavil. Bohužel těch míst nebylo příliš. Horní hranice * *.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Tento díl mi přišel lepší než druhý ( * * * ) a horší než první ( * * * * * ), tudíž * * * * jsou zde jasná voba, i tak to jsou velmi slabé * * * *. Perfektně vzájemně se doplňující ústřední duo, přesto mi zde prostě něco zásadního, ve srovnání s prvním dílem, chybělo. Byly zde dokonce hluché momenty, kdy jsem se vyloženě nudil. Naštěstí se zde opět hláškovalo a některé scénky neměly chybu. I Adolf zde rozdával autogramy.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

O mnoho horší díl než jeho předchůdce. Těžko říct čím je to způsobeno. Možná tím, že jsem viděl film v příšerném dabingu. Neuvěřitelně mi vadil ten malý karate kid a ještě více mi vadila ta ženská. Jakoby se kouzlo prvního dílu vytratilo. Přesto zde bylo pár excelentních scén ( exotické pohoštění v paláci, cesta kolejáčkem v dolech,...). Váhal jsem mezi 2 - 3. Ale díky vždy perfektnímu Harrisonovi Fordovi se přikláním ke * * *. Po perfektním prvním dílu přišlo tohle zklamání. Celkový příběh byl ubohý.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Mít možnost vidět tento film kolem roku jeho vzniku musel být jednoznačně zážitek na celý život. Brilantní Harrison Ford v excelentní roli Indiana Jonese. Perfektní akce (1981 - klobouk dolů). Kolosální celkový nadhled. Precizní práce Stevena Spielberga. Projektem Indiana Jones se navždy začlenil do mé oblíbené desítky. Nezapomenutelné scénky. Snad není třeba ani jmenovat. Kdo viděl, ví o čem mluvím. Kdo neviděl, měl by okamžitě napravit. Film neztrácí na kráse ani v roce 2010. I k dnešním poměrům působí celkem moderně. A nesmím zapomenout na nezapomenutelný soundtrack. * * * * *

Habermannův mlýn (2010)

Označit tento film jako špatný, nebo nudný prostě nelze. Na naše české poměry opravdu velmi dobré. Karel Roden excelentní, ostatní výkony obstojné. Téma perfektní. Trošku mi zde vadila příliš krátká stopáž. 20 minut navrch by filmu mohlo jen prospět. Takhle to byla chronologicky řazená smršť silných událostí. Některé prvky mi zde připomněly nedostižný Schindlerův seznam. Brutálnější scénky filmu dodaly ten správný náboj. Čekal jsem emoční smršť právě typu ,,Schindlerův seznam", které jsem se naštěstí nedočkal. Kdoví jak by to dopadlo. Přesto mi byl naservírovaný velmi kvalitní film, který, dle mého neodborného názoru, zdařile vykreslil tehdejší dobu. Závěr filmu měl pěkný, pro mě až nečekaný, spád. Horní hranice * * *. Určitě tohle není film pro každého, obzvlášť u nás ne. Přesto ho vřele doporučuji.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Pohádka o tom jak plyšoví medvídci všechny zachrání. Takto se dá charakterizovat tento díl. Poslední díl série mii přišel jako přiměřené zakončení celé ságy. Přesto se mi později natočené díly líbily mnohem více. Ty plyšové postavičky nejrůznějších tvarů a velikostí mi přišly velmi trapné. Samozřejmě se točilo to, co technika dovolila a technika toho v té době nedovolila příliš. Celou ságu jsem tedy úspěšně zhlédl. Dokonce bych našel i pár pěkných momentů. Přesto bych do toho podruhé nešel. Herecké výkony nemá ani smysl rozebírat, a tak je rozeberu stručně. SW rozhodně na hereckých výkonech nestaví, s vyjímkou pár herců, byly všichni průměrní až podprůměrní. Ale herecké výkony se zde ani moc neřeší. Celá sága má něco kolem 12 - ti hodin a téměř jsem se nenudil. Je zde stále na co koukat. A před tím nezbývá než smeknout.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Já vím. Celá sága je primitivní, ale mně se to prostě líbí. Budu se znovu opakovat. Efekty na svoji dobu prvotřídní. Vzhledem k dnešním poměrům jsou však velmi směšné. Kdybych byl býval žil v roce 1980 a mohl v tom okamžiku hodnotit, dal bych 5 hvězdiček s tím, že ostatním filmům bych hodnocení musel snížit. Bohužel jsem snímek viděl a i hodnotím v roce 2010 a více než * * * dát prostě nemohu. Věřím však, že svoje kouzlo si SW uchová ještě hodně dlouho. Navíc mi asi uniklo co je na tomto dílu vyjímečného ve srovnání s ostatními. Z mého pohledu, i když se režie ujal někdo jiný, si SW po celou dobu drží svůj standart a žádný díl extra nevyčnívá.

Časové pásmo bylo změněno