Night Stalker: Hon na sériového vraha - Ďábel ve Městě andělů (2021) (epizoda)

Po zhlédnutí prvního dílu mám poněkud rozporuplné pocity. Psychouš, jehož běsnění sledujeme je naprosto prvotřídní magor, který se neštítí prakticky ničeho. Snad jen děti po znásilnění ušetří a vrátí zpátky rodičům. Bohužel mám místy pocit, že více než o tom psychopatovi je to o jakémsi tlustém Mexičanovi, který na tomto případu kdysi pracoval. Tlusťoch nám vypráví o svém životě prakticky od početí, přes všechny životní milníky, kterých kdy dosáhl, až k tomu, jak se dostal k případu. Za sebe mohu říct, že mě jeho život absolutně nezajímá a byl bych mnohem raději, kdyby byl čas investovaný do psychopata. Jinak to má Netflix zpracované fakt hezky. [70 %]

Řím - Vzestup a pád impéria (2008) (seriál)

Bohužel se nikdo neobtěžoval s tím rozepizodovat tento seriál předtím, než jsem jej začal sledovat, takže se omlouvám, že tuhle databázi neobohatím komentářem ke každému dílu zvlášť, ale snad to nějak přežije. Dokument pojednává přesně o tom, co stojí v jeho názvu. Zachycuje období Říma od vzestupu po pád na hubu z hodně velké výšky. Je pro mě nepředstavitelné, jak mohlo být možné několik stovek let udržovat jednotnou tak obrovskou plochu světa, když člověk nemohl zvednout telefon a zavolat si na druhý konec impéria. Velkou výtku bych měl snad jen ke hraným pasážím. Ať už je reč o tom, že jedna herečka hraje manželky snad všem panovníkům napříč tímhle dokumentem, nebo když se díváte na stavbu masivní obrany města a borec tam stlouká polorozpadlý plot, který mu je do půl těla, nebo když tentýž herec hraje v jedné bitvě Římana i barbara. Mnohdy je lepší koukat se jinam. Na druhou stranu zaznívají zajímavé informace. Ty je ovšem třeba brát s rezervou. To nejlepší, co se dochovalo z dané doby jsou častokrát jen domněnky a ani na těch se jednotliví badatelé mnohdy neshodnou. Za dokument jsem ovšem vděčný. Řím mě celý život fascinuje a rád poznávám jednu z prvních civilizovaných civilizací, která položila pevné základy obrovské spoustě klíčových sfér našeho současného života. Zajímavost jednotlivých dílů značně rozkolísaná. [70 %]

Vikingové - Opona padá (2020) (epizoda)

Ale jo, myslím si, že můžeme mluvit o docela přijatelném zakončení tohoto skvělého seriálu, se kterým jsem strávil krásných 8 let. Na všech frontách došlo k uzavření dějových linek. Znovu došlo na několik dojemných odchodů. Bitva v Anglii opět skvělá choregrafie a luxusní kamera. Tohle vikingům vždy šlo, když se někomu neutrhla ruka s přidáváním artových prvků. Kattegat potkal krásně ironický konec. Celkově vzato krásná práce se seriálem a ukončení ve správnou chvíli, kdy už to celé znatelně ztrácelo kouzlo a přestávalo mít co nabídnout. Tak zase třeba někdy... [90 %]

Vikingové - Bůh dal... (2020) (epizoda)

Spoilery! Návrat ke starým dobrým vikingům v epizodě, kde mohu jen pět chválu. Naprosto fantasticky zvládnutá bitva v lese přesahující běžné seriálové kvality. Hvitserk, Ivar i Harald tam byli úplně boží. Neprosto fenomenální kamera seriálu se tam zase hezky ukázala. Příběh na všech tří frontách hezky vygradoval. Samotný závěr s návratem dávno ztraceného vikingského syna může na leckoho působit malinko kýčovitě, ale já si ho teda užil. Docela jsem zvědavý, jak se to celé v závěru uzavře, protože přeci jen zbývá dořešit pěkných pár věcí a časem se v předchozích dílech plýtvalo, takže ho není nazbyt. [90 %]

Vikingové - Pouhá magie (2020) (epizoda)

Spoilery! Jsme poslední 3 díly do konce tohoto krásného seriálu a poněkud mi uniká, proč se tam tvůrci stále něco snaží natahovat. Mám z toho celého pocit, že se toho v posledních dvou dílech musí ještě hodně udát, tak nechápu, proč neustále sledujeme ty samé dialogy řečené jinak. A proč třeba sledujeme upadnou Alfréda do kómatu, ze kterého se vzápětí probere? Nedává mi to z hlediska scénáře moc smysl. Na druhou stranu, jednotlivé linky jsou moc hezky rozběhnuté a jsem si jistý, že v rámci nadcházejícího dílu zákonitě musí vše na všech frontách prasknout a čekat nás velkolepé finále. Všechny tři dějové linky jsou nyní velmi zajímavé. Jen to tak nenatahovat. [83 %]

Vikingové - Medúzin prám (2020) (epizoda)

Spoilery! Po předchozím nezdaru se zdají být teď věci znovu v nejlepších kolejích. Přepadení v Anglii bylo vynikající, konečně jsme se po delší době dočkali nějaké té akce. Hezké čarodějnické číslo bylo k vidění i v Kattegatu. A kupodivu i Ubbeho linka nabírá stále lepší a lepší směr. Za mě hodně vydařená epizoda, která mě namlsala na další díly. Dostali jsem se ze situace, kde nebylo zajímavého vůbec nic, do situace, kde je zajímavé úplně všechno. Krásná práce. [80 %]

Vikingové - Poslední kapka (2020) (epizoda)

Spoilery! V rámci druhé poloviny poslední série rozhodně doposud nejutahanější a nejuzívanější epizoda, ve které se nic nestalo a pokud ji snad nedopatřením přeskočíte, tak se obávám, že vlastně o nic nepřijdete. 44 minut sledujeme neustále se opakující dialogy a nově spoustu monologů a přemítání o tom, co kdo v životě dokázal a jestli si zaslouží místo ve Valhale. Jakýmsi zpestřením je až závěrečná minuta, která dává tušit, že nás nějaká ta akce ještě přeci jen čeká. Do Anglie se rád znovu podívám. Moc dobře, že touto sérií končíme. Už žalostně schází nápady a drajv. [50 %]

Vikingové - Moře starostí (2020) (epizoda)

Ach jo, tady nám to hodnotí samí odborníci. Nechci jmenovat, ale retardi typu "Eliott" si u tohohle seriálu zřejmě prohání svého bimbáska a nevěnují mu moc pozornost, protože nemají tušení která bije a proč někdo dělá něco co dělá. A nebo jsou prostě jen pomalejší. Za tu šťastnější část diváctva, které pánbůh obdařil, musím říct, že ani tato epizoda nebyla úplně marná. Grónsko byla nesmírně zábavná etapa a dostali jsme ho zřejmě za přetrpění islandské nudy. Naopak velmi dojemné bylo Rusko, kde jsem si docela jistý, že kluky ještě uvidíme přispěchat na pomoc do bojů o Kattegat. Trošku kýčovité mi přišlo snad jen to plavecké číslo, které mi tam poetikou moc nesedělo. Ale vem to čert, jednotlivé příběhy se pomalu uzavírají a atmosféru to má stále boží. [80 %]

Vikingové - Ztracené duše (2020) (epizoda)

Spoilery! Hodně ukecaná epizoda, kde není takřka žádná akce. Přesto mě docela bavila. Konečně nejnudnější Ubbeho dějová linka nabídla moc hezkou zápletku s objevením Grónska, což je ve srovnání s Islandem ještě větší krok do sraček. Hodně mě pobavil závěr s velrybou, která se nemohla objevit na horším místě. Schyluje se na velké trable. V Rusku se připravujeme na velkou mlatu. V Kattegatu se potom rýsuje prapodivní obrazec, který má mnohem více vrcholů než pěkně zvrácený milostný trojúhelník. Přestože se jen kecalo, tak tato epizoda mě bavila. [80 %]

Vikingové - Znamení (2020) (epizoda)

Spoilery! Já jsem po předchozí uspávačce teda docela spokojený. Už dávno bylo třeba se smířit s tím, že se seriál kvalitou druhé či třetí sérii nepřiblíží. Nicméně jsem rád za každé díly jako je tento, kde se něco děje. V tomto případě dokonce na všech frontách. Ano, i na Islandu. Návštěva v Kattegatu, kde se dva perou a třetí se směje byla skvělým osvěžením a pokus o ruský převrat taky. Že by se seriál takhle rychle rozjel? Kdyby si udržoval v nadcházejících dílech alespoň tuhle kvalitu, tak bych byl spokojený. [80 %]