Vlasy (1979) odpad!

Už jsem si v hlavě vybíral vulgarismy, kterými tento film znehodnotím. Bohužel ale přišel moc pěkný závěr, který byl jediným pěkným momentem, a proto se budu muset s vulgarismy kontrolovat. Ovšem označit zhruba 105 až 110 minut za totální pičovinu s vykurveně špatnými songy si ještě dovolit mohu. Vlasy jsou třetí film, který jsem od Miloše Formana viděl. Vlasy jsou zároveň naprosto jednoznačně nejhorší z těchto třech filmů, respektive jediný nekoukatelný, zato ale nekoukatelný totálně. Nechce se mi ani věřit, že fanklub k dnešnímu dni tvoří neuvěřitelných 781 chudáků. To mi vážně někdo chce namluvit, že tahle sračka je jedním z deseti nejlepších filmů, které za svůj život viděl? To tedy měl na filmové zážitky život dost chudý...OŠKLIVÝ ODPAD! Jako muzikál bych tuhle sračku řadil k totální muzikálové spodině typu Moulin Rouge a další zbytečné sračky.

Woodstock (1970)

Dokument jsem viděl v nějaké tří a půl hodinové verzi. Před zhlédnutím jsem si myslel, že 3h30minut bude hodně, ale teď už vím, že to až tak úplně neplatí. Pro vykreslení současné situace, nálady, pozitivního smýšlení lidí a hudebního stylu hudebníků byla dlouhá stopáž takřka nutností. Nudu jsem v průběhu sledování nepotkal. Zdejší hudba nebyla úplně mým šálkem kávy, ale rozhodně se nejednalo o hudbu, vůči které bych zaujímal negativní postoj. Něco podobného bych si troufl říct i o hippies. Mě to prostě bavilo. Jednalo se o vůbec nejzajímavější hudbení dokument, jaký jsem zatím viděl. Možná i proto, že tady vlastně ani primárně o hudbu nejde. Spíše se jedná o takovou hromadnou filosofii jedné generace lidí. Lepší 3*.

Uvnitř tančím (2004)

No zase taková paráda to rozhodně nebyla. Ale už jsem si nějak zvykl, že filmy o retardérech jsou zde značně nadhodnocené. Jeden retardér má vůli žít a předává ji dost netradičním způsobem svému okolí. O tom je v podstatě celý film. Zasmál jsem se jednou, a to konkrétně, když si naše retardérské duo chtělo zatančit v baru. Nechybí zde smrt. Samozřejmě neprozradím ani náznakem, o kterou postavu se bude jednat. Ovšem věřím, že se vám to podaří odhadnout minimálně stejně dobře jako mně, protože je to takový klasický slaďáček, který prostě nemá moc čím překvapit. Mnoho uplakánků tady popisuje, jak je film hrozně dojemný. Já tedy nepocítil nic, co by alespoň hodně vzdáleně dojetí připomínalo. Zato taková lehká nuda mě neopustila od začátku až do konce. Možná to dost pokazil český dabing, který byl více než strašný. Zejména dabing toho retardéra, kterému nešlo rozumnět mi neskutečně vadil. Lepší *. Víc nemám opravdu za co dát.

Mulholland Drive (2001)

Já si prostě nejsem jistý, zda jsem tuhle blbost pochopil zcela správně, tedy tak jak ji zamýšlel pan režisér. Pokud se ovšem jeho záměr shoduje s vysvětlením celého filmu ve zdejším obsahu, které asi pochopíte až po zhlédnutí, tak ho chápu správně. Chvíli to smysl dává, chvíli zase ne. To bude asi tím, že skoro celý film tvoří vlastně jeden debilní sen a tam je možné prakticky cokoliv, třeba skákat od čertů k ďáblu. No nezlobte se, ale s takovým filmem jděte do prdele. Není žádné umění natočit kokotinu a podat ji tak, aby ji nikdo nepochopil na první pokus a mohla tak být považována za něco vyjímečného. Nějaké koukatelné zabití, nebo slušná lesbo scénka film prostě nespasí. Nehodlám se dívat na film znovu jenom proto, že režisér je kokot a nechce se mu natočit film srozumitelně, protože by vyplulo na povrch, že je to totální hovadina, která je na stejném levelu jako všechny filmu tomuto podobné ovšem podány srozumitelně. Raději tam nacpe milion zdánlivě nesouvisejících souvislostí a hrabte se v tom, a to že snová pasáž XY souvisí s tou reálnou XYZ označte za genialitu nejvyššího řádu a podobným způsobem si přeberte celý film tak, jak nejlíp dovedete a hlavně každý jinak, protože jednotného a správného vysvětlení každého detailu se stejně nikdy nedoberete. Výsledná myšlenka je však maximálně povrchní a dala by se shrnout jednou větou. Hollywood je zlo a dějí se zde sviňárny. Což se rozhodně dalo říct divácky atraktivnějším způsoobem. *

500 dní se Summer (2009) odpad!

Totální kokotina pro kokoty o jednom kokotovi a jedné kokotce. Opravdu jsem se nemohl dočkat okamžiku až se přede mnou zjeví číslo 500 v závorce a já se budu moci zaradovat, že konec je blízko. Příběh je maximálně debilní a ještě více nudný. Kokot miluje kokotku a kokotka kokota ne. O takové kokotině to celé je. Možná vám připadá výskyt slova kokot ve všech jeho variantách lehce stereotypní, ale právě na podobně stereotypnosti je vystaven celý ,,film". Slovo film je samozřejmě v úvozovkách, protože se tuhle hovadinu za film stydím označit. Chvíli to kokotům klape a chvíli zase ne. Aby si tvůrci zachovali alespoň trošku orginality, tak je ,,film" vyprávěn na přeskáčku a občas do toho všeho pronese vypravěč 2 až 3 věty nesmyslů. Netuším, kde kdo přišel na to, že si tahle blbost zaslouží nést označení komedie. Já se prostě nesmál. Hlavní herci jsou odporní a přál jsem jim, aby na samém konci alespoň jeden z nich spáchal sebevraždu a zapříčinil tak divákovi alespoň jeden pozitivní moment. Z celého srdce lituji všechny, kterým se tenhle nesmysl zamlouval a přeji jim při volbě dalšího filmu o mnoho šťastnější ruku. Dávám samozřejmě odpad, protože odpad považuji za jediné možné hodnocení.

Velmi nebezpečné známosti (1999) odpad!

Tak čekal jsem, že to bude kokotina, to se dá vytušit už z obsahu. Ale že to byla kokotina až taková, tak to mě docela překvapilo. Totálně kriplovsky zahrané. Hercům a herečkám jsem nevěřil ani že jsou. Celkový děj, dá-li se to za děj považovat, si netroufám ani podrobněji rozebírat, protože je to kokotina za kokotinou. A z těchle malých kokotin je vlastně vybudována jedna velká. Tomu příběhu tady vážně někdo věří a bere ho vážně? Vždyť ten film předpokládá, že každý divák je totální kokot, který přemýšlet nezvládne. Mnoho uživatelů se tady rozplývá nad předlohou. Předlohu jsem nečetl(ani nebudu, tahle kriplovina mě dostatečně odradila), ale nepředpokládám, že by byla čirou náhodou zasazena do stejné doby, protože žiji bláhovou představou, že autoři knih nejsou až tak úplně vypatlaní. Kokotina někde na úrovni tomu nesmyslu o upírech, co si říká Stmívání. Jednoznačný ODPAD! P.S. Každý kdo hodnotil 4* a více v mých očích výrazně klesl, protože začínám pochybovat o jeho mentálním schopnostech.

Bio Ráj (1988)

Shodou okolností jsem teď viděl hned po sobě 2 filmy, kde v obou dělal hudbu Ennio Morricone. Jinak jsou diametrálně odlišné. Hudba je tu samozřejmě opět bez výhrad. Film samotný tedy rozhodně ne. Ze začátku se mi líbil velmi. Ovšem pouze do okamžiku než nám hlavní hrdina vyrostl a začal se ohlížet po slečnách. Rázem šel celý film do kytek a stala se z něj totální zamilovaná kokotina. Biograf samotný byl nepříjemně upozaděn. Navíc mi zde namálo vadil finální vzhled hlavního hrdiny, který se tomu předchozímu nepodobal ani trochu. Je trochu smutné, že teď musím dát 2*, když si vzpomenu, že jsem v určitý okamžik přemýšlel i o 4*. No jo no. Chtělo to více rozstříhat. Zhruba nějak tak, jak ten šikovný pán s knírkem vystřihoval hambaté scénky. Takhle to bylo zbytečně dlouhé a debilní pasáže se tak dostaly ke slovu.

Mise (1986)

Začnu hudbou, protože právě ta je skutečně kolosální. Těžko uvěřit, že ji skutečně tvořil člověk. Ennio Morricone je skutečně hudební génius a věřím, že si někdy udělám čas na všechny filmu, u kterých dělal hudbu, protože jeho hudba je něco dokonalého. Přeji mu pevné zdraví a aby zde byl alespoň do sta let, protože je zřejmě rozhodnut tvořit až do své smrti. Jeho smrt bude jednou obrovskou ztrátou pro celý filmový svět. Má pro svoji hudbu takový cit, jako jiný hudební autor nemá. Přesně odhadne, co se do daného filmu hodí a umožní tak filmu budit ještě mnohonásobně lepší dojem. To je přesně případ filmu Misie. Film by byl ve své podstatě ,,pouze" vysoce nadprůměrný, ale když jsem sledoval průjezdy džunglí a do toho spustila tahle hudba, tak mi skutečně naskočily zimomriavky a rozhodně jsem ho ,,pouze" nadprůměrně nevnímal. Samozřejmě nechci připisovat veškerou zásluhu hudbě. Film je rovněž velmi krásně nesnímán, přičemž mě ohromily hlavně záběry na vodopády. Příběh je pěkný a nejvíc na něm oceňuji, že končí zcela realisticky a podle všech pravidel logiky. Herecky je vše také bez výtky. Sympaťák vedle sympaťáka. S Robertem De Nirem v čele. Vlastně pouze Bůh ví proč nedávám plný počet. A tentýž chlapík ví, jestli svoje rozhodnutí někdy nepřehodnotím. Připustíme - li ovšem jeho existenci. Každopárně teď to bude za 4*.

SEX Files: A Dark XXX Parody, The (2009) odpad!

Až na agentku Scullyovou to stojí za hovno. Mulder je příšerný. Zbytek je ještě horší. Vlastně celý film čekáte pouze na ní. Zbytek hanbatých scén je rovněž debilní. ,,Herečky" jsou ošklivé a na ,,herce" se nedá ani podívat. Příběh je totální kokotina a dialogy se stydím vůbec komentovat. Není asi překvapením, že je tahle blbost neuspokojivá jako film. Ona je to ovšem neuspokojivá i jako porno. A to je celkem průšvih. ODPAD!

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Docela slušná německá komedie. Dva týpci mají rakovinu, a tak si zbytek života prostě chtějí užít. A díky jejich šíleným nápadům si užívá i divák. Ze čtyř výše vypsaných žánrů tady skutečně žádný nechybí. Film je vlastně takový malý německý zázrak. Minimálně pro pana režiséra Thomase Jahna, kterému už se takový zázrak zopakovat nikdy nepodařilo. Né že bych snad některý další z jeho filmů viděl, ale stačí pouhý pohled do jeho režijní filmografie. Bohužel se jedná o zázrak skutečně jenom z jeho pohledu. Když se na film podívám globálně, tak se nejedná o nic senzačního. Ale tak co... Herci jsou sympatičtí. Děj má spád. Nenacházím vážnějších důvodů, proč ty 3* vlastně nedat. Takže šup sem s nimi.