+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 9.11.2012  12:40

Filmová stránka věci nemůže ospravedlnit lež. Toto dílo je spíše propagandou. Záměrně vynechávaná fakta možná nevadí filmovým znalcům, ale ti, kteří o té době něco ví se celou dobu budou jen nevěřícně koukat, jak moc zkreslit se dá tato doba. http://www.zasvobodu.cz/news/habermannuv-mlyn-dalsi-prispevek-k-prepisovani-dejin-/

• 30.10.2012  11:13
    Samec (2009)

Jedna hvězda za holky, co i pro tuhle blbost odhodily šaty a něco k dobru za ten konec, který toto odlišuje od stovek dalších, stejně pitomých romantických hovadin. To první udrží oko diváka alespoň polobdělé u filmu, který by dávno vypnul, to druhé pak alespoň trochu zmírní jeho zklamání. Komentář hlavního hrdiny působí neobvykle hloupě a únavně. Kdybych mohl, přidal bych Sexuálním praktikám s komentářem V.Čecha ještě jednu hvězdu...mnohokrát mi přišel na mysl během sledování této podivnosti.

• 29.10.2012  22:38
    Eurotrip (2004)

Už chápu, proč si myslí, že jsou středem světa. Pár vtipů se jim povedlo, za to taky ta hvězda, druhou bych mohl přidat za všechny holky, co odhodily svršek, ale potom, jaký popis Evropy film ukazoval, se mi nechce.

• 24.10.2012  21:16
    Skřítek (2005)

Co to má být? Reklama na chlast? Drogy? Obsazení by tomu napovídalo. Příběh vypráví ... o ničem. V hlavních rolích ubožák s flaškou piva a jeho fúrie, synáček - feťák a dceruška - byla tam vůbec? Ve vedlejších rolích zbytečný debilní skřet, sukničkář - pedofil a další. Tohle je absolutní slátanina, ale nejen to - celou dobu zíráte na herečku (herce), kteří už tak vypadají, že utekli z Červeňáku, ale máte je naservírované "speciální" kamerou, jejíž záběry by shodily i Forresta Gumpa. Hrůza - od začátku do konce. Že to má nějaké nominace se nedivím, tím spíše, pokud jde o nominace na Českého lva. Co jiného nominovat do přiblblé soutěže, než přiblblý film.

• 22.10.2012  09:26

Zatím spokojenost. Už se mi začínalo stýskat. Trochu mi tam chybí Kochanská - patřím k těm, kterým se 7. a 8. série líbila a hlavně je škoda, že se tam neobjevil Holly.

• 16.10.2012  16:41

Pro mne zatím nejlepší zombie řezačka všech dob. Není potřeba diváka neustále strašit. Scénka, kdy řežou zombíka do rytmu Queenů, patří k mým nejoblíbenějším vůbec.

• 9.10.2012  18:41

Dávám filmu kladné body za efekty. Vše ostatní si divák může domyslet a také si to zákonitě domyslí, tedy pokud už viděl alespoň jednu takovouto reklamu na americkou armádu a nebojácnost. Kombinace ukrutného hrdinství, trapných hlášek, drsných řečí a samozřejmě důchodci pochodující ve formaci armageddon potápějí i to jediné, co by mohlo držet tento film nad vodou. Více jak dvě hodiny nudy by se daly zkrátit na bojové scény a vůbec by to nevadilo. Vše ostatní je stokrát použitá vata. I když se film zaobírá útokem mimozemšťanů, tak přesto by to chtělo se alespoň minimálně držet reality - smyk s lodí je možná efektivní, ale v tu chvíli mě napadlo, co by asi vydrželo spíš - zda upevnění kotvy k lodi nebo ten kamínek, o který by se měla zachytit. Nicméně kotva se shodou okolností zachytila o masivní skálu na mořském dně, neutrhla sebe ani kus lodi a tak mohlo dojít k pěknému smyku. Při něm se ale hlavní hrdina pohybuje v původním směru (dopovídajíc trapnou větu o tom, že "dnes ještě ne...") a tak když netrefí zábradlí, ocitne se ve vteřině mimo loď, zatímco si veteráni na lodi lámou ruce a nohy - opět ne? Zvláštní... PS: Nerad bych, aby mé zmínky o starších osobách ve filmu budily dojem neúcty ke stáří - naopak - já bych je nezesměšňoval v akčních scénách, ani bych je nenutil říkat, s dalekohledem v třesoucích se rukách, ty nejdrsnější věty.

• 26.9.2012  20:08
    Total Recall (2012)

Vždy je lepší si nejdříve přečíst zdejší pesimistické "recenze" a až potom začít sledovat. Často přijde příjemné překvapení. U tohoto filmu jsem moc nečekal, ale z tupého sci-fi béčka se vyklubal zajímavý akčňák. Hlavní role obsazeny na výbornou - obzvláště upíří osazenstvo (Nighy a Beckinsale) se mi zalíbilo. Zpracování skutečně velkolepé a zajímavé. Jako němý by tento film asi dosáhl vyššího hodnocení, taky překvapení je tam poskrovnu, ale co se dá dělat.

• 11.9.2012  07:56

Toto je další ze zástupců romantických filmů, které jsem dokoukal s chutí a to je třeba ocenit. O romantice s nadhledem, vtipně, ale přesto téměř vědecky. Podle té scény v kině (asi 36.minuta) víte, jak se na takové filmy dívá zhruba polovina zdejších návštěvníků. Dokonalý komentář Vladimíra Čecha to ale stále drží v dostatečné vzdálenosti od klasických romantických slátanin a mimo to se tam najde ještě minimálně jeden překrásný důvod, proč tento film sledovat.

• 10.9.2012  09:04

Tři hvězdy a všechny patří Megan Fox. Ten zbytek je podprůměr. Za zmínku stojí ještě hudba a občasný pokus o vtip. Nebýt toho tupého závěru (nic proti efektům, bitka byla dobrá, jen to zakončení samotné mne zklamalo), dal bych snad i čtyry hvězdy. Ale co půvabná Megan nažene, to zase odporná, nesympatická Amanda strhne.

• 31.8.2012  20:36

Navážu na hodnocení od Djkoma - ten potenciál v hrstce lidí přežívající v izolaci a neznámém prostředí antické lodi byl dokonale promrhán. Už ten první díl se blížil spíše reality-show než Hvězdné bráně, jak jsme na ni zvyklí. Pár příkladů za všechno: už při vstupu na loď se náš doktůrek Rush projevuje jako psychopat, když s úsměvem sleduje, jak se lidé řítí bránou a na druhém konci padají na zem a zraňují se. A když se vám hlavní postava zprotiví hned na začátku, pak je těžké si takový seriál oblíbit. Tím tahle blbost ale bohužel nekončí - přišly další chvilky - jako když se Rush provolal za velitele a i když si to všichni mohli ověřit, tak se radši budou hádat dál. Pro další pitomost ani nemusím opouštět úvodní díl - jistá nesympatická Asiatka považuje za prioritu ustanovení válečného soudu, když se v této strašlivé situaci, kdy ani nevědí kolik mají jídla, vody, vzduchu, zajímá především o to, zda jeden poručík nebyl před zničením planety ve vazbě. To už jsem se neudržel a asi měsíc mi trvalo než jsem pustil další díl. Opravdu Vyvolení hadr. Namísto klasického řešení technických a jiných obtíží tu jsou spory, hádky, těhotenství a utváření skupinek podle toho, kdo se s kým zrovna baví. Abych to shrnul - U Hvězdných bran platí to, že každá inovace je jen k horšímu - odpovídá tomu i počet dílů - zatím co stará dobrá pětihvězdičková SG-1 měla deset řad, tak Atlantida už jen pět a na tohle už se nikdo nemohl dívat po dvou ubohých řadách. Pokud bych to hodnotil jen v rámci těchto třech seriálů, pak by toto za promrhanou příležitost a zneužití dobrého jména dostalo maximálně odpad, ale celkově znám i horší, takže...2* ;-)

• 25.8.2012  20:51
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Mám drobné dilema, zda snížit hodnocení nebo ne. Kult to bude a už jím zůstane, ale s postupem času se mi přestávala líbit ta linie příběhu v duchu: "americká armáda je nejlepší na světě - co říkám na světě - v celém vesmíru, pouze oni mohou zachránit svět, pouze oni mají pravdu a jen oni jsou vzorem šlechetnosti a statečnosti". To je první a nejzásadnější chyba, která mi čím dál více leze na nervy. Ta druhá se týká Antiků - udělali z nich nejmocnější tvory, úžasné bytosti a přidali jim takové schopnosti, že se všem ostatním o nich může jen zdát, jenže když už se konečně v seriálu některý objeví tak buďto nic dělat nesmí nebo se ho do dalšího dílu zbaví. Až příliš často se opakuje ten motiv: to nesmíme, s tím vám nepomůžeme nebo - musím odejít, mějte se tu hezky. Naštěstí ten "zbytek" zůstává takový, jaký si ho pamatuji už od svého dětství - zajímavý, propracovaný, zábavný seriál. Je znát, že se na něm podíleli i myslící lidé a tak nejde jen o tupou akci nebo lacinou komedii. Nanejvýš v pár dílech o zmíněnou nazelenalost mozků a přehnaný patriotizmus, ale s tím se dá srovnat. Velká výhoda je vyrovnanost sérií - díly se většinou neopakují a když odejde Jack a dorazí za něj výrazně horší a o dost méně zábavná náhrada, objeví se zase Vala - má nejoblíbenější postava celého seriálu.

• 25.8.2012  20:44
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Opět mám problém s hodnocením. Když se vyhnu srovnávání s SG-1, tak bude hodnocení velmi dobré. Když se mi ale začne vnucovat porovnávání mezi postavami Johnova a Jackova týmu, tak jsou Atlanťané rozdrceni jako malá děcka. Sheppard je pak oproti Jackovi pouze rádoby vtipný a rádoby akční. Carterová či Daniel mají oproti Rodneymu něco víc než jen tu jeho genialitu. Teal'c svým jediným 'vskutku' setře veškeré herecké snažení toho odredovaného drsňáka a Teylny rádobydramatické pohledy mi po pár epizodách byly k smíchu a uronil jsem slzičku za Valu a její půvab. Mnoho dialogů je tak předvídatelných a tuctových, mnoho scén jak vystřižených z béčkových akčních trháků. Vadila mi také hloupost a naivita, která někdy bila do očí, někdy jen odporovala zvykům z SG 1. Jeden drobný příklad za všechny - už poněkolikáté akční scéna, ve které hrdinům dochází potřebná energie (což je vlastně náplní všech 4 řad) a na to Rodney: "Abych to zkrátil ... Máme zapnutých spoustu systémů, které nepotřebujeme a které nám užírají spousty energie." || A Tayla dostane skvostný nápad: "A nemůžeš je vypnout?" || Rodney: "Počkat! Možná jo.." || Soundtrack (nepočítaje úvodní znělku) nevýrazný. Na závěr tedy - hodnocení SG 1 > 5*; SG A > 2*; ale jako samostatný seriál je to stále nadprůměr > 3*

• 20.8.2012  07:12
    Balada z hadrů (divadelní záznam) (1960)

Pravda - hra jako taková mne zas tolik (např. oproti Těžké Barboře) nezaujala, ale ani to nemůže ubrat byť jedinou hvězdičku z mého hodnocení. Těžko se mi hodnotí hra jako celek, protože jakmile přijdou na jeviště pánové Werich a Horníček, tak jde všechno a všichni ostatní stranou. Před podobné záznamy bych také dal varování, že po shlédnutí se mohou objevit deprese jednak z toho, jak vypadá satira a zábava dnes a jednak z toho, že se od vzniku hry nic nezměnilo. Nejen píseň "Hej pane králi" sedí na dnešní dobu, jako něco na hrnec.

• 16.8.2012  08:20
    V peřině (2011)

Ach Bože, Bože! Proč zůstávat u staré dobré klasiky, když je možné experimentovat a vymýšlet stále něco nového? Snad i proto, aby už nic podobného nevzniklo. Některé melodie nejsou špatné, o některých postavách bych si taky nechal zdát, ale to je asi tak vše pozitivní k tomuto dílu. Nemá to hlavu ani patu, má to jen spoustu hvězd, které by Troška dokázal proměnit v zářící supernovy, zatímco tady pohasínají. Snad by to o pár set kilometrů západně diváci sežrali, ale u nás jsme zvyklí na trochu hlubší příběhy a Teleblbís nežerem.

• 9.6.2012  10:28
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Velmi povedené, originální a zábavné. Co kus (díl) to originál, takže i když se mi většinou zdá nějakých osm řad hodně, u tohoto bych klidně sledoval i devátou. Vadil mi akorát odchod Sharony - jak si člověk zvykne...

• 8.6.2012  23:12
    Možná přijde i kouzelník (TV pořad) (1982)

Nebýt takovýchto pořadů - co by se dnes vysílalo? Pokud se nad tímto zamyslíte a porovnáte s čímkoli z této doby, není potřeba dále obhajovat hodnocení. Z mých oblíbených výstupů: LUĎA !!!, Wimmer, Černoch a mnoho dalších

• 8.6.2012  23:06
    Silvestr za oponou (TV pořad) (2006)

Musím dát 4*, protože tohle si zaslouží výrazně odlišit od toho, co se děje na Silvestra dnes. Ať se to někomu líbí nebo ne, tohle patří k tomu nejlepšímu z televizní zábavy dneška.

• 3.6.2012  20:35

Film mi znechutily především tyto komentáře, co tu čtu - bohužel jsem je četl před tím než jsem jej viděl a tak hodnocení nebude příliš objektivní. Já se u filmu ale poměrně bavil - Brutus místy opravdu exceloval, pár vtipů se povedlo i jiným postavám a především - nesrovnávám jen s jinými filmy o Asterixovi. Pokud dá někdo hodnocení "odpad" tak už dávno zapomněl, jak skutečný odpad vypadá.

• 2.5.2012  14:57
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Přál bych si, aby se tohoto skvostného námětu chytil třeba P.Jackson. Dovedu si živě představit ságu o Zaklínači, podobně, jako se chytl Tolkiena. Jsem za tenhle seriál rád, ale námět by si zasloužil víc. Z rozpočtu asi vyždímali, co mohli, ale to na dojmu nepřidá. Také mě zarazilo, proč si někdy tvůrci zbytečně vymýšleli, zatímco jindy brali z knižní předlohy i dialogy. Naneštěstí teda zatím zůstává TV podoba tím nejhorším ztvárněním předlohy. Předloha samotná je za 5* i herní podoba příběhu si zaslouží plné hodnocení, toto tedy zatím pokulhává.

• 17.4.2012  11:43
    Případy detektiva Murdocha (TV seriál) (2008)

Krásný, uhlazený (ale ne ulízaný :-) seriál. No vida - jde to i bez tisíce mrtvol a hektolitrů krve. Takovéhle detektivky mám rád. Přirovnal bych to k Dobrodružství kriminalistiky - taktéž ukázka snahy o nové postupy a kvalitativně srovnatelné. Představitelé ústředních postav jsou velmi sympatičtí. Co se mi nelíbí je občasné trhání kamerou - snad snaha dohnat akčnost za pomocí "akčních záběrů" úplně obyčejných věcí. Tím si ale dojem zkazit nenechám, takže s přehledem 4*. Filmy mě už tolik nenadchly - jakoby starší příbuzní dnešních kriminálech__doplňměsto - hlavní postava už není tak sympatická a ztrácí to kouzlo, které seriál vytvořil.

• 17.4.2012  11:37
    Případy detektiva Murdocha (TV seriál) (2004)

Zajímavý počin, ale zůstanu věrný 2.seriálu. V tomhle je patrná snaha zakčnit tento námět a mě to zkrátka přijde zbytečné - jakoby starší příbuzní dnešních kriminálek__doplňměsto - hlavní postava už není tak sympatická a ztrácí to kouzlo, které seriál vytvořil. Tady se tedy přikláním k hodnocení na IMDB - tohle není špatné (7,4), ale je to určitě horší než seriál z roku 2008 (7,7).

• 13.4.2012  22:29
    Taxík (TV pořad) (2008)

Moc povedená soutěž - moderátoři jsou výborní a víc asi netřeba dodávat. Ty dotazy jsou občas opravdu nevyrovnané, ale to se nejde v každé soutěži..

• 11.4.2012  20:07

Jsem moc spokojen. Jediné, co mi vadí je počet rádobykritiků, kteří najednou uctívají původní zpracování, protože, jak doufají, budou vypadat jako znalci. Mnohým zde je těžké se zavděčit...je tam moc akce, je tam málo akce, nedrží se to předlohy, kopíruje to předlohu,... . Počítám, že cílem filmu nebylo zalíbit se pár takovým kecálkům, ale dát opravdovým divákům, co chtějí. Ve filmu není příliš zbytečných řečí, akce je tam dost, efekty velmi dobré. Herci ztvárnili své role výborně, tak co více si přát? Tohle bych za ty původní efekty, dialogy a za Persea - kudrnáče - spíše napůl žena, napůl muž, než napůl člověk, napůl bůh nevyměnil.

• 30.3.2012  21:59

Hvězda patří efektům, které tento brak vytahují z akčních béček s označením "Odpad!". Že se z každého druhého amerického akčního-válečného filmu musí dělat reklama na USArmy už jsem si vcelku zvykl..//kdyby tak překrucování pravdy zůstalo jen ve filmech..//, ale že z vcelku dobrého nápadu udělají jen sled nic neříkajících efektů, to nepochopím. Kdyby přidali ještě malinko fantazie, tak už ta letadla mohla být neviditelná a schopná teleportace...ještě, že se udrželi v mezích a tak jen z USvojáků udělali polobohy.

• 28.3.2012  17:18
    Bastardi 2 (2011)

Vždy budu vysoce hodnotit filmy zobrazující pravdu. Pro někoho to může být skandální urážka jisté menšiny, ale to jen pro toho, kdo s touto menšinou neměl to potěšení. Ti ostatní povětšinou dají za pravdu. Jak často se asi stává, že mladíci určitého etnika, které se nesmí zveřejňovat pokud nejde o tu malou, připálenou.. bezdůvodně napadnou kolemjdoucího? A kolik filmů se této tématice asi věnuje? Jak první tak druhý díl také krásně zobrazuje bezmoc učitelů a ono "selhání systému", které se zdaleka netýká jen školství..!

• 15.3.2012  18:11
    Syn pláže (TV seriál) (2000)

srandykopec ... možná někdy hloupé, ale i tak vtipné. Obsazení se také povedlo a i dabing je naprosto dokonalý. Úžasné hlášky "zřídíme zde tábor, kde se děti budou moci koncentrovat.."< ten nágl :) > a neomrzí ani ten ďábelský a idiotský smích opakující se v každém díle.. PS: nízké hodnocení od mužské části populace svědčí o jejich orientaci nebo intimních problémech ;-) Aneb dle slov Chandlera: "..jen ať je nechaji běhat - to je na tom to dokonalý.."

• 31.1.2012  23:02
    Farscape (TV seriál) (1999)

Velmi ubohé. Seriál je takovou směskou skutečných titulů, jako Hvězdná brána, Firefly,.. přičemž nedosahuje úrovně ani jednoho z nich. Když to vezmu postupně, tak efekty jsou velmi špatné - i jednoduché souboje jsou neuvěřitelně odfláknuté a když jsem poprvé viděl souboj dvou holek, nevěděl jsem jestli brečet nebo se smát. Zatímco jedna předváděla jakýsi tanec - jakýkoli jen ne bojový, druhá ji párkrát kopla (asi půl metru mimo..) a bylo po souboji.. Přestože ani Firefly nebo třeba Červený trpaslík po stránce efektů neexcelovaly, tady je to nějak moc znát. Maskéři si dali soutěž o nejpodivnějšího mimozemšťana a tak ani vzhledově mi postavy k srdci nepřirostly. Úroveň seriálu byla poznat i na účasti poradců, musíme hodně používat odborné výrazy a dodáme tomu tu správnou sci-fi atmosféru - tak asi uvažovali. Opět odkážu na Hvězdnou bránu, která se s tím vyrovnala úžasně - této stránce by se podobné seriály měly vyhnout...

• 30.1.2012  20:44
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

Kdyby jen ta melodie, tak to alespoň na 3 hvězdy stačí. Trocha historie v rouše detektivním. Kam se hrabou všechny kriminálky dohromady..

• 30.1.2012  19:19
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Klenot! O válce trochu jinak - možná s vtipem, ale vždycky rozumně a s ponaučením na konec. I ten nejzelenější mozek si musí přiznat absurditu válek. Dvojice doktorů, kteří vtipkují aby se nezbláznili a při tom se hrabou ve střevech je naprosto úžasná. Svou neposlušností upozorňují na tu šílenost kolem a svými schopnostmi uzdravují raněné, aby se mohli zase jít nechat zabít.. Jednotlivé postavy pak dokreslují celkový obraz šílenství - zelené mozky, lidé, kteří si bez formuláře nedojdou na latrinu, násilníci, psychopati, oběti války a mnoho dalších. Všechno krásně sladěno a dovedeno k dokonalosti. Seriál jsem viděl asi pětkrát, proto si ho jdu pustit po šesté..