Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Vlkodav si zaslouží velmi vysoké hodnocení. Dokázal v sobě skloubit hned několik mých oblíbených filmů (Království prstenu, Legenda o Jiřím a drakovi a samozřejmě Barbar Conan). Herci, přesto, že nejde o hollywoodské celebrity (možná naštěstí) se zhostili rolí na výbornou. Efekty byly překvapivě působivé a příběh vás (až na jednu či dvě zbytečné zajížďky) unáší stále vpřed. Konec byl možná pro někoho až moc idylický, ale mě se happyendy většinou líbí.

Mocné síly planety Země (2007) (seriál)

Úžasný dokument po kterém se nepřestávám divit co všechno příroda dokáže. Nádherné záběry jsou už pro BBC samozřejmostí přesto si stále zasluhují pozornost a obdiv, protože jejich kamera přináší něco co by většina z nás nemohla za celý život spatřit. A to by byla škoda! : )

Víkend (2005) (pořad)

Nejstručnější hodnocení by asi znělo: zajímavý pořad o zajímavých věcech. Pokud bych to měl rozvést: tento magazín patří k nejzdařilejším dílům TV Nova a je jedním z mála pořadů, které pravidelně sleduji a který má jen dvě vady na kráse: občasná akčnost moderátorů, kterou si přinesli z televizních novin a která je (a musí být) na TV Nova všudypřítomná a reklama pro kterou platí to samé a která nám krásně rozdělí tu neúnosnou třičtvrtěhodinu na dvě krásné necelé dvacetiminutovky :)

Čarodějův učeň (2010)

Jako věrný fanoušek M.Bellucci sem si tento film nemohl nechat ujít (šel bych do kina i na reklamu, kdyby v ní hrála) a jediné čeho jsem po shlédnutí tohoto filmu litoval bylo, že jí v něm nedali více prostoru - to ale nijak neubere na mém hodnocení, protože výkony ostatních herců byly rovněž dobré, stejně jako vizuální efekty a jako příznivec One Republic musím říct, že i hudba stála zato. A tak kromě zvukových efektů v závěrečném souboji připomínajících spíše hvězdné války bych osobně nenašel na filmu další negativa.

Rozmarné léto (1967)

Pro někoho možná nudné, nezáživné, ale jako film podle novelistické předlohy fantastické - příběh sice nepatří k nejnáročnějším - vždyť má také zachycovat nudu, ale je i přesto působí zábavně a film patří k mým nejoblíbenějším.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Strhující výkon jednoho z nejlepších komiků, kterým spolehlivě odrovnává nejen diváky, ale často i kolegy na jevišti. V Donutilově podání jde o nezapomenutelný zážitek, protože jeho umění, kterým diváky vtáhne do hry nemá konkurenci. To co on dokáže udělat s obyčejným pudingem (nejen) na jevišti je úžasné - ti co viděli pochopí :) a takhle on si pohrává s každou částí Goldoniho příběhu. Úžasné.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Jedna z našich nejhorších pohádek, která si nezaslouží víc než jednu hvězičku a to jen díky přítomnosti herců ze "staré" školy jako je Abrhám, Dejdar, Šafránková - ti drží tento počin nad vodou a zachraňují co se dá. Přitom příběh této pohádky není až tak špatný a sráží ho většinou výkon mladých herců. Kraus v roli hlavního hrdiny hraje neuvěřitelným způsobem a udatnost a hrdinství se mění v jeho podání v demenci a parodii a jeho smích už bych nechtěl do konce života slyšet - směje se rád, směje se často, směje se blbě. Samostatná kapitola by se dala napsat o mávání v této pohádce - ano i taková jednoduchá věc jako je mávání a oni to pos***. Dlaším problémem by byla hudba - nuda, nuda, šeď, šeď, jak by řekli Cimrmanovci a texty jak v hudbě tak v příběhu nepatří (mírně řečeno) k nejvydařenějším. Jako shrnutí bych řekl, že na historii pohádek česko(-slovenských) poměrů jde o mizernou pohádku.

Jdi a dívej se (1985)

To co popis filmu sliboval to splnil - proměna chlapce, který přišel o rodinu, přátele, mládí. Ačkoli ve filmu nejsou většinou brutální záběry, přesto divák pozná co přesně by v nich viděl a tak přesto, že tento film se v naturalistickém pojetí ani zdaleka nepřiblíží například Tobruku a necáká zde krev jako v Nepříteli před branami i přesto je tento film o dost temnější a drastičtější. Přesto doporučuji shlédnout - na některé věci by se nemělo zapomínat.

Měsíc v ohrožení (2006) (TV film)

Měsíc v ohrožení aneb MacGyver ve velkem - film si hraje na odborne dilo ve kterem se resi problem vesmirnych rozmeru, ale uz i cesky nazev napovida o jeho kvalite. Ve filmu se misi motivy Macgyvera a Top gunu - to pote co se rozhodli tvurci filmu udelat z raketoplanu stihacu - ale to je jen jeden z rady omylu, ktere tomuto filmu podrazeji nohy. Triky nestoji take za nic ale to by se u TV-filmu dalo pochopit. Co se omluvit neda je pribeh, ktery se shoduje s mnoha a mnoha dalsimy filmy (az na to ze ted se zase rozpada Mesic), takze uz na zacatku vite jaky bude prubeh a jak to skonci .... Lepsi nazev pro film by byl: Zachrana sveta cislo xy.

Třetí princ (1982)

Jedna z mých nejoblíbenějších - sice nepatří mezi nejveselejší přesto krásná pohádka s mými oblíbenými herci (herečkami) a nádhernou krajinou Adršpachu.