Pearl (2022)

Prequel solídneho hixploitation, minimalisticky nazvaného (X), sa nečakane zmenil na sociálny dramat o labilnej psychopatke. Nebolo by na tom nič zlé, no bohužiaľ, atmosféra ani z ďaleka nedosahuje úrovne predchodcu, vývoj deja nebol taktiež nijak mimoriadny, pričom dve klasické, hororové scény, mi prídu naozaj málo. "Pearl" nie je zlý film, podaktorých zaujme minimalistický, no určite "fašistický" nádych výchovy a herecký výkon Gothovej, ktorá svoju úlohu zvládla na výbornú. Uvidíme, čo prinesie v trilógii trojka, s názvom: "MaXXXine".

Rozhovory s Tedem (2021)

Ja absolútne jasné, že sa človek v tomto prípade už nič nové nedozvie, nakoľko samotné činy, ale aj zmýšľanie Bundyho, boli nie raz “filmársky” rozpitvané. Prečo tento počin vznikol, skutočne len ťažko zdôvodniť, pričom jeho forma spracovania je rovnako tragická, ako samotný kasting. Extrémna nuda ..

Muži revoluce (2012)

Krásna vyzliekačka “do noha” po desiatkach rokov. Už v tomto dokumente priamo zainteresovaní ľudia, otvorene hovoria o tom, aký bol Budaj zmrd. Už vtedy bol označovaný za človeka, ktorý je lepší ako vlčiak opozície, než politik, ktorý by mal niečo tvoriť, tobôž riadiť. Že sa tu podaktorí obúvajú do zmrda, ako bol Havel, to je len balzam na moju dušu. Keď sa začnú objavovať a dostavať priestor kokoti ako Rasťo Piško, to už sa chce človeku grcať, no musí to byť! Na záver len dodám, že toto je presne taký dokument, v ktorom dostávajú priestor “všetci”, a to je od Piussi naozaj slušne odvedená práca. Plnohodnotne z pohľadu podávania informácií je tento dokument proste trefný, pričom prakticky nedisponuje žiadnymi pasážami, ktoré by mohli byť označované za “hluché”. Čo sa pointy týka, ťažko povedať, či sú títo ľudia naozaj sklamaní, kam celá doba po “revolúcii” dospela, keďže mnohí z nich sú dodnes pri koryte, žerú Jak prasata po nebohom, pričom ľudí majú akurát tak za kokotov. Že boli ľudia naivní a jebnutí v 89’, nie je žiadna novinka. Veď dnes nie sme iní ani dnes. Zistenie existencie “Fondu Z”, spisy o najvyšších pohlavároch, špinavosti, ktoré boli utajované, tak to je tak (nie len) “Československé”. Pekná práca. Mne dokument ulahodil, lebo ma náramne baví vyťahovanie špinavostí na všetkých týchto kokotov. LEN NECH SA PEKNE VIDIA!!

Křehká identita (2012)

Vyberte si. Buď som slabý národovec, alebo ma to tématicky kompletne minulo. Je pekné, že Piussi dáva priestor obyčajným ľuďom, ktorých sa snaží vykresliť tak, ako sa ich snaží vykresliť, a teda vo svojej podstate. Čo z toho, že je forma tak žalostne amatérska.

Selský rozum (2017)

Konečne vecná, informatívna záležitosť bez zbytočného pátosu! Piussi vyzliekla Babiša do noha, pričom si viem živo predstaviť ten jeho jebnutý ksicht, keď sa o tomto počine dozvedel. Potom, ako tento dokument vyšiel na svetlo sveta, Piussi sa ocitla na zozname nepriateľov štátu. No a treba dodať, že absolútne zaslúžene :D Ja na záver len dodám. Toto je doposiaľ asi najlepší dokument od Piussi, ktorá nie malou, ale veľkou palicou zašpárala do toho najväčšieho hovna. Bože Ja to mám tak rád :D ..

Nemoc třetí moci (2011)

Ďaleko lepšie spracované, ako všetko, čo bolo doposiaľ mnou od Piussi videné. Tentokrát sa jej čiastočne podarilo vyhnúť určitým režijným prešlapom, vďaka ktorým takmer vždy zničila hodnotu informácií, ktoré sa snažila predložiť. Na záver treba len dodať, že zato v akok štáte žijeme, si v prvom rade môžeme sami.

Od Fica do Fica (2012)

Dzurinda: “O kauze Gorila som sa dozvedel z médií”. Kokot to nevymyslíš. Zločinec a podvodník najhrubšieho zrna. Dokument je spracovaný, ako inak, neuveriteľne amatérsky, s množstvom hluchých pasáži a zbytočných záberov. Tie si nevedno prečo, vždy nájdu miesto v Piussiných dokumentoch, pričom aj keby mal tento dokument hneď výpovednú hodnotu v podobe informácií, tá forma je tak žalostná, že mu dokonale podráža nohy.

Fenomén Šmejdi (2014) (TV film)

Dokument síce viedol k zmene zákona, ktorý sa vyslovene postavil podvodníkom, ktorí zneužívali najmä ľudí v staršom veku, no ako to už je u Piussi zvykom, nemá “dušu”. Za krátky čas, dokonca ani nijak extra o téme neinformuje, čo bolo zrejme aj úmyslom, keďže k danej problematike je spracovaný ďaleko lepší dokument: “Šmejdi”.

Mandrake (2022)

Tiež by som si rád, ako podaktorí diváci, nad týmto snímkom "vyhonil", no keď ostávam počas jeho sledovania impotentní, asi ťažko budem ejakulovať (teda aspoň v mojom prípade). Kým mňa osobne prvá polovica celkom zaujala, nakoľko človek netušil koľká bije, tá druhá mi bola od určitého, zlomového momentu, absolútne ľahostajná. Za mňa málo, od snímku, ktorý sa chce opierať o pradávne, priam mystické hodnoty, očakávam trochu viac, ako len čumeť na parohy. To som sa mohol aj na suseda cez okno ..

Draculovy nevěsty (1960)

Stará klasika, pekné kulisy, pochmúrna kamera - viacej sa toho nedočkáte ..